Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

1 Listopada mam zamiar wraz z drugą połówką wybrać się do Marsa.

Pytanko - jaki hotel polecacie?

Gość w biurze od którego zawsze wykupuję wycieczki polecił mi takie:

- Resta Reef Resort

- Coral Hills

- Laguna Beach Resort

- Blue Reef Resort

- Three Corners Sea Beach

Opinie o hotelach bardzo by mi się przydały :D

Dodatkowo pytanko - jakie atrakcje lub miejsca polecacie w Marsa?

Edytowane przez wasiu692 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasiu, miejsca w Marsa ? Co najwyżej rafy ;)

Zadupie straszne, jeśli jedziesz podziwiać rafy to trafisz dobrze, jeśli chcesz zwiedzać to temat słaby ;)

Jeśli temat miejsca jest otwarty to wal do Sharm np do El faranna reef resort.

Rafy genialne, a i większa cywilizacja ;)

W razie co wal na priv :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - wiem ale tylko mamy możliwość wylotu 1 listopada bo moja luba dostała tylko w takim terminie wolne (swoją drogą to &^!#% straszna z jej szefuncia jest)

W Sharmie już byliśmy i było przepięknie i z chęcią bym się wybrał tam jeszcze raz ale ten termin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brayka bay beach resort. Bylem w maju. Dwa hotele jednej sieci wokol zatoczki, super rafa. Centrum nurkowe w hotelu, mozna wynajac caly sprzet. Wejscie prosto z plazy.

Warunki mieszkalno bytowo napojowo jedzeniowo bez zarzutow. Polecam

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Triton Beach Resort - Corners Free. Zalety: nie jest to wielki moloch, blisko od lotniska w Marsa Alam, obsługa super, jedzenie jak w egipcie smaczne przez parę dni, potem się nudzi, oferta all bogata , wiele barów na terenie. Podgrzewany basen ,obok bar można spożywać driny w basenie :-) plaża czysta, duża , rafa koralowa przepiękna schodząca na ok 10m dostępna z mola wysuniętego w morze , polecam snurkowanie,lub murkowanie z butlą, baza nurkowa na miejscu.W okolicy hotelu atrakcji zbytnio nie ma jest tylko droga i sachara. Ale można się wybrać do oddalonego o ok 50 km El Quasir miasto typowo arabsie bez turystyki syf kiła i mogiła , lecz godne obejrzenia.W tritonie znajduje się jeszcze amfiteatr gdzie wieczorami organizują fajne przedstawienia, no i dyskoteka codziennie do 2 w nocy. Driny na dyskotece wydawane do 24 :00 więc trzeba się napoić przed północą. Jeżeli będę osobiście w Marsa Alam napewno tam pojadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem w lipcu w Pensee Azzur Resort - hotel na 3+ pomimo ze 4 gwiazdki

JEsli chodzi o hotele - tylko 5 gwiazdek

Marsa jest świeżym kierunkiem wiec jeszcze hotele nie maja miedzy soba konkurencji i wszystkie są marne

Rozmawialem z ludzmi podczas pobytu - wyżywienie wszedzie slabsze niz w np sharm

Ale…

Do marsa sie jedzie albo przeleżakować caly pobyt nad basenem - 100% satysfakcji

albo nażreć i nic nie robić - 100% satysfakcji choc jak pisalem wyzej jedzenie slabe

albo… zobaczyc ostatki rafy w full opcji jeszcze nie zniszczonej

Co do rafy - inna niz w sharm i hurgada . cala masa przybrzeżnych "lagun" i niecek o glebokości do 15 m

Zawsze widoczne dno

Nikt nie wyplywa na skraj rafy tak jak ma to miejsce w sharm , ze pomostem 50 metrow i przepasc

Bardzo fajnie obserwuje sie "mniejsze zycie. Skały są jak wielkie grzyby wiec mozna spokojnie podplynąć na skraj tak ze nos wsadzasz w acropory ktorych jest tam miliony

Mozna obserwowac ryby wielkosci 2-3 cm

W tych nieckach są male fale wiec tez nie wrzuca nas na skały

Jendak mimo wszystko te rafy przy plazy - acry, favie, caluastrea , jeżowce, płaszczki, setki pokolcy, garbików i ślizgow i na tym koniec

Warto wziasc wycieczke ale , od miejscowych "sprzedawaczy" !!!!

Statkiem rejs ok godziny w wyrywające z butów miejsca

olbrzymie rafy, delfiny, olbrzymie długonie ( mylnie nazywane tam krowami morskimi ) i ogromne żółwie !!

Ja podjaralem sie oczywiscie jak znalazlem kilka ukwialów z stadem Bicintusów i pierwszy raz na oczy widzialem żywego kalmara - rewelacja !!!!

Te wycieczki warto wziasc nawet twie jesli zaoferują w inne miejsca a jak nie to nawet w to samo miejsce

Jedzenie na statku podczas rejsu rewelka !!!

Także warto chyba olać hotel i jakos przebolec to jedzenie i doplacic za 2 rejsy

A jeśli jednak zalezy na super wyas hotelu - miejscowi mowili ze tylko hotele w port Dhalib lub Ghalib , niestety nie pamietam- port wybudowany przez jakiegos szejka

czysciutko , kilka skwerów i deptaków z kawiarniiami, czego nie uswiadczysz nigdzie w marsa

Pozdrawiam

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybierasz się do Marsa sprawdź przed zakupem wycieczki czy lądujesz w Marsa spotkałem się z ofertami (tańszymi) gdzie lotniskiem docelowym była Hurghada, a później autobus 3h do hotelu.

Osobiście byłem w sierpniu w Concorde Resort&Spa bardzo fajny hotel, niewielki 220 pokoi, kameralnie wszystko ustawione, blisko lotniska 20 min (a nie wycieczki 2h do hotelu) właściciel włoch tak, że jedzenie w większości bardziej włoskie makaroni, pizza i takie tam. Super rafa, plaża. baseny tylnej części nie urywają, ale bardzo czysto. Z wycieczek to Luxor chyba najbliżej ze wszystkich Egipskich kurortów, safari na quadzie 3h, 15 USD (jak już to po południu wtedy traficie na zachód).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi :D

Wybrany został jednak hotel Dreams Beach Resort. Wygląda przyzwoicie. Wylatuję 1 listopada o 6:00 z Warszawy.

Jak ktoś leci w tym samym terminie i do tego hotelu to niech się odzywa.

Nie omieszkam zrobić dokumentację całego wyjazdu od strony hotelu oraz oczywiście raf :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bylem hotel piekny super obsługa jedyny minus to odległość od lotniska no i piekna rafa

oprócz tego moge z czystym sercem polecic


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie! A powiedz mi coś na temat nurkowania i snorkowania. Jakieś sugestie gdzie i z kim? Jakie orientacyjne ceny itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze za późno otwarłem posta:( mógłbym sporo podpowiedzieć o Marsa Alaam. Pozdrawiam

Następnym razem :) uderzajcie do mnie , służę pomocą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.