Skocz do zawartości
joopa

telewizor LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad kupnem takiego telewizora 26-27 cali (wiecie mistrzostwa się zbliżają) ale może macie jakieś doświadczenia, bo nurtuje mnie kilka wątpliwości :

- doczytałem, że przy sygnale TV z anteny jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia (smuży i tak dalej )

- myślałem nad LG lub Samsungiem

- jakie funkcje są naprawdę przydatne a co można olać :)

- telewizor miałbybyć do TV (jakies 70% dvd 30%)

pomożecie ?? :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT] dzisiaj (06.06) promocja w Makro -25% na TV i DVD , ale wczesniej trzeba zakupy zrobic za 5 stoof netto.

{nie pracuje w makro i nie mam z nimi nic wspólnego}- ino wydaje mie się że to niezła okazja..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie obraz z telewizorów LCD pozostawia sporo do zyczenia. Główna wada to tylne podświetlanie oraz czas reakcji czyli smuzenie.

Jedyna zaleta to wygląd nic pozatym. Wiele im brakuje do jakości tradycyjnych telewizorów.

Zdecydowanie odradzam i myślę że lepiej poczekać na OLD te nie będą miały tylnego podswietlenia więc możo na ciemnych scenach obraz będzie lepszy.

jesli juz sie upierasz na LCD to najlepszy jaki do tej pory miałem okazje widzieć to SONY Qualia 005.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na siłę nie będę kupował, w końcu wydaję własną kaskę :)

Czyli zostaje tradycyjny TV

dzięki za odpowiedź


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do czasu reakcji to bym się nie zgodził. Dzisiejsze 8ms w zupełności wystarcza i nie ma żadnego smużenia nawet podczas szybkich scen. Starsze typy mają gorsze czasy po 16 i więcej i wtedy kicha. Jest fajnie forum na te tematy tylko linka gdzieś posiałem.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga 32" i na smuzenie nie narzekam. Z normalnej odleglosci nie widac roznicy pomiedzy tradycyjnym TV a LCD. Gorzej oddaje czern to fakt, ale zalezy to od producenta. Ogladalem dwa 32" LCD jeden samsunga drugi LG i samsung duzo lepiej oddaje czern. IMHO to kwestia matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danek , nie zgodzę sie z toba że przy 8ms nawet na szybkich ruchach nie ma smużenia , to jest poprostu nierealne. Może kiedyś pojawią sie procesory , które obrobia obraz w czasie rzeczywistym , wtedy ten problem zostanie wyeleminowany. Narazie 8ms przy matrycy np 40 cali to porazka. Widziałem wiele sprzetów bo jest to moje drugie hobby, i nie odpuszczam zadnej wystawy ze sprzetem audio i jak do tej pory nie spotkałem LCD , który miałby obraz dobrej jakości .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew.. przeciez nie podaje sie zakresu od czerni do czerni.... tylko sredni czas reakcji... czyli przy 8 ms - przewaznie wynosi kolo 20 ms maksymalnie.

Jest wiele paametrow okreslajacych jakosc obrazu z monitorow LCD i plazmowych, poszukaj na forum tematycznych... Duzo takze zalezy od jakosci zlocza.. nawet od specyfikacji i wersji np: HDMI.

Joopa tuaj raczj sie nie dowiesz... tego co chcesz wiedziec...mimo, ze off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory andrew nie będe ciągnoł tego tematu bo jest inne forum na to . Powiem tylko że mam LCD 32cale z matrycą 8 ms od kilku miechów i sporo oglądałem i z kablówki i satelitki. Owszem są programy z kiepska jakościa bo tak nadaja . jednak sporo programów nawer z kabla jest dobrej jakości.Więc cóż nie zgodze się jednak z tobą.:)


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglby ktos podac linka do forum o telewizorach plazmowych i lcdbo tez sie przymierzam ale do 50 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce kupić TV to absolutnie nie teraz.

Po pierwsze to złudne "promocje" na MŚ, prawdziwa przecena będzie w sierpniu i wrześniu.

Po drugie koncerny mają już gotowe modele, któr wejdą do sprzedaży późną jesienią i dotychczasowe mocno potanieją.

Jakbym miał teraz kupić TV to kupiłbym zwykły, kineskopowy Samsung Slim, szkoda kasy na LCD.

Co do technologi OLED to do końca nie wiadomo kiedy będzie w sprzedaży, za dużo kasy zostało wydane na linie produkcyjne LCD, trzeba się odkuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ,ja mammjuz kineskopowy 32 cali thomson o 4 lat i bardzo sobie chwale ,ajk cena 50 cali spdnie do 5-6 tys to sobie kupie,mysle ze jeszce troche wody w wisle uplynie,natomiatdlugo jescze nie kupie monitora lcd-moj samsung 19 cali ma plamke 0.21 a lcd 0,29-zreszta 1,5 roku temu kupile laptopa toshibe m40 dalem 6 tys za nia podlug innych laptopow mial rewelecyjny ekran ale daleko jej do mojego zwyklego minitora za 700 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bibik ,informacje na forum nie wiele ci pomogą. Koniecznie musisz zobaczyc sprzet na własne oczy zanim zabierzesz go do domu. Nawet w sklepie jak bedziesz wybierał to zabierz ze sobą płyte DVD , którą dobrze znasz najlepiej z ciemnymi scenami i dopiero po takiej prezentacji zdecydujesz czy warto.

ja popełniłem błąd kupując plazme a poźniej LCD wczesniej nie widząc na własne oczy tylko sugerując sie tym że wypadły najlepiej w testach. Oba sprzedałem za pół ceny po dwóch tygodniach i powróciłem do tradycyjnego telewizora 36cali. Ciągle czekam na cos lepszego , pilnie sledze rynek i jak na razie nic nie ma co by miało obraz porównywalny z tradycyjnym TV lepszej klasy. Obecnie uzywam SONY HQ100 i jesli pojawi sie LCD , który da mi taka jakośc to odrazu go kupie.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ertman_176 :

U mnie stoi Samsung Slim - 28 cali - niecałe 1800zł BAjera

Ale 16:9 czy zwykły ??

Bo zwykłe chyba były tylko 29 cali


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche i chyba sobie jescze ze 3 lata poczekam ja nie dluzej ,fakt dla kineskopu jescze nie ma alternatywy,maja wejsc lcd z podswietlanim diodowym dzieki temu maja miec idealna czern ale obecnie cena to 100 tys zl za 50 cali albo jescze wiecej ,tak wiec to odlegla przysz;osc dla mnie przynajmniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o funkcji monitora w telewizorach lcd ?poniewaz sie zastanawiam na kupnem lcd zamiast nowego tv i nowego monitora

odrazu dodam ze nie jestem maniakiem komputerowym i uzywam kompa tylko do kozystania z internetu


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za 3 lata w zapowiedzi bedzie cos jeszcze lepszego i bardziej zaawansowanego technicznie. I znow trzeba bedzie czekac.

I tak czekac i czekac, az oczy sie popsuja od starego tv crt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała do mnie rodzina ze stanów i dowiedziałem się że są już (nie wiem czy w sprzedaży) telewizory, składające się jak karimata:), niezły bajer nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.