Skocz do zawartości
Marcin1305765940

Akwarium dla zebrasomy

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytalem, ze zebrasoma lubi plywac i potrzebuje akwarium okolo 200 litrow, domyslam sie ze chodzi o 100x40x50.

Ale czy mozna ja trzymac w 70x55x55 daje zblizona ilosc wody ( a nawet wiecej) ale jest troche krotsze.

Do jakiego rozmiaru bedzie jej w miare komfortowo w takim akwa?


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej Rogoda :

"Wyczytalem, ze zebrasoma lubi pływać " czy widziałeś rybę która nie lubi pływać:)

Ja widziałem taką rybę - nawet morską :D

Wczoraj w zamrazalniku u mnie :)

A tak na poważnie myśle że bardziej chodzi tu o wysokość i długość akwarium (podobnie jest w słodkowodnym z paletami i skalarami)

Czytałem i rozmawiałem z ludzmi że lubią szybko pływac rybki.(i rosną większe niż błazenki )

Niech wypowiedzią sie ludzi co mają te rybki w akwarium


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazde dziecko wie, ze rybka lubi plywac;)

a powaznie, jezeli dorwiesz gdzies malego zoltka, to mozesz sie pokusic o przyzwyczajenie go do swojego baniaka. ja mam sredniej wielkosci w 240l i jest ok


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo zalezy od aranzacji. jak zrobisz sciane z skaly gdzie caly czas bedzie mogla plywac tylko z lewa na prawa to dobrze sie tam nie bedzie czula raczej. jesli pokusisz sie i tunele w skale, jakies slupy ze skaly ktore sobie bedzie mogla oplywac dookola to bedzie razniejsza:) moja plywa w 100x50x50, urosla do okolo 10 cm i wiecej nie rosnie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żółtka i veliferum w zbiorniczku o dł 150cm i wcale nie pływają jak szalone od jednego boku do drugiego, ale szukają tuneli wśród skał i wykorzystują cały zbiornik. Bardzo lubią się chować za dwoma sarco. veliferum ma z 12 cm a żółtuś ciutkę mniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że rybka lubi pływać to ja mam od 2 lat w sygnaturce:):yes

Nie powiedziałbym, że żółtki są takie ruchawe, raczej wszędobylskie, wszędzie je widać, podobnie jest z xanthurusami.Veliferum to nie wiem.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 40-to cm akwa trudniej bedzie tak ustawic skale zeby rybki mogly dookola niej plywac. Z kolei to drugie o dlugosci 70 cm wydaje sie dla doktorow krotkawe..

Tu litrow brakuje..


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mślę że jak nie będzie z dużo innych rybek i dobrze skałę ustawisz to żółtek sobie nieźle poradzi, ale od malucha trzymany. Musi mieć gdzie "nosa wcisnąć" bo bardzo ciekawski a i zarazem dość płochliwy. Mój lubi sobie czasami wkoło "sarco" pokręcić się a potem nagle zniknąć wśród skał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 8cm zoltek z 5cm hepatusem przez 4 miesiace pływał w 112L zanim wybudowało się i ruszyło 550L akwa i były zdrowe i rosły. Nie żebym uważał że to odpowiednie warunki dla tych rybek, ale podaje jako przykład.

Moim zdaniem 250L spokojnie wystarczy. Zółtek nie szaleje tak jak np. hepatus czy naso ale jest dość ciekawska i wszędzie lubi wsciubiać nos. Faktycznie lubi pływać między skałkami. Tyle że należy pamiętać o wydajnej filtracji bo pokolce praktycznie cały dzień żerują i mają bardzo szybką przemianę materii.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mają bardzo szybką przemianę materii.

czytaj- walą niezłe kloce, u znajomego xanturus daje takie jak pół dłg. jej ciała:D

Ja też miałem żółtka w 126l, świetna ryba, sprzedałem go bo zmieniam akwa(od pół roku;/) ale już jest nowy dom i jak postawię zbiornik to żółtek zagośći na 100% Te ryby mają w sobie to coś taki zawalisty wdzięk:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.