Skocz do zawartości
Marian2244

Czy warto podwyższyć akwarium ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam pompę Jebao wp60. Niestety powróciłem do wp202. Sprawdzała się lepiej (szeroki strumień).Obecnie pompa leży w szafce. Zastanawiam się aby dokleić paski szkła ok 5cm i dołóżyć wp60 na opcji falowania. Korale SPS rosną z u mnie w większości z prądem wody. Chciałbym osiągnąć równomierny wzrost. Proszę o info czy sprawa warta pracy?

Edytowane przez Marian2244 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz juz 70 cm wysokie, to moze obnizyc komin o te kilka cm ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma wysokość 60. A zastanawiałem się czy zrobić 70. Powiem,że przy wysokości 60 zdecydowanie lepiej się grzebie w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70cm to sporo - mi przy 45 wydaje się, że nie dosięgnę wszystkiego :)

Pomyśl czy to dużo zmieni zanim odpalisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 80 cm wysokie i jak mam pchać łapy do akwa to dostaję białej gorączki. Wydaje mi się że 60 cm to górna granica dla akwa morskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 70cm wysokie na przyszłośc też bym takie zrobił jedynie co zawaliłem to stelaż za wysoki bo 100cm i mam problem z grzebaniem... taki 85-90 to max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem akwa wysokie na 70cm ale glebokie na 100cm , teraz mam 80 cm wysokie i 80 cm glebokie , gdybym tylko mial mozliwosc to wrocil bym do poprzedniego rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwa ma 70cm wysokości, ponieważ miałem mało miejsca w pokoju a chciałem mieć większy litraż. Lecz gdybym miał więcej miejsca to bym zrobił max na 60cm ale za to szersze i głębsze.


Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 55 cm. Wyższego bym nie robił. Przy moim wzroście 175 z poziomu 0 bez wchodzenia na stołek nie jestem w stanie sięgnąć dnia. Jeżeli korona lub pokrywa to przy wysokim zbiorniku warto zrobić też wyższą. Wąski pasek nie wygląda zbyt dobrze.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie korona także doklejonego paska by nie było widać. W chwili obecnej po czyszczeniu akwarium mam problem z wyciągnięciem z dna złamanych sps ( musze wchodzić na krzesło). Akwarium widoczne z 3 stron i usytuowanie skały mocno przeszkadza. Moje pytanie było czy warto wprowadzać falowanie w akwarium. Czy wzrost sps będzie lepszy, równy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.