Skocz do zawartości
Roni2014

Co podjadlo mi favie?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłem ze szczepka mojej favi jest od dołu podgryziona co widać na zdjęciu, pytanie co mogło to zrobić? Ryby odpadają bo mam tylko doktorka,fire fish itp. Podejrzewam ślimaka turbo meksykański lub dolabella.Jakieś pomysły kto jest tego sprawdza? Mexykanin ostatnio tam siedział obok tej szczepki post-23363-1413919755,49_thumb.jpgpost-23363-1413919764,7_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo i dolcia raczej i jej nie podjadła. Jak tam parametry?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph-7.7-8.0

No3-0

Kh-8.3

Po4-0,08

Ta szczepke mam już ok 2 miesiące i do dzisiaj niczego złego się z nią nie działo dodam że dostałem ostatnio szczepki acropory i montipory gdzie montipora wypuściła w ciągu dwóch tyg 8 odnurzy wiec chyba jest jej dobrze co tymbardziej powinno być ok dla favi

Edytowane przez Debora
Ortografia do poprawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś jakiegoś szkodnika? typu krab. Spróbuj zrobić lepsze zdjęcie.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niczego nie zauważyłem podejrzanego a fotkę mogę zrobić lepsza jutro przy dziennym świetle bo teraz pod tym kolorem Led aparat szaleje :-(

Mam dwa krabiki które zostały wpuszczane jako ekipa sprzątająca i są od kad favia trafiła do baniaku, one raczej siedzą na gorze skały bo tam je widuje ale żeby kiedykolwiek coś podgyzaly nigdy nie widziałem a często przesiaduje godzinami przy baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz będzie lepiej widać podgryzione miejsce. :-(

post-23363-1413975225,9_thumb.jpg

post-23363-1413975235,48_thumb.jpg

post-23363-1413975244,32_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie krab pustelnik wpierniczając glony wapienne , potrafił robić całkiem niezłe ubytki w szkielecie euphylli , i robił to zawsze w nocy - kilka razy przyłapałem idąc siku :)


Akwarium Hailea 60l, LR 6kg , cyrkulacja 2x JVP 110 , filtracja : kaskada , oświetlenie : 4 x 24W T5 , grzałka Jagger 100W,

odpieniacz Boyu WG310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak inne lpsy? Moze zerowe no3 ?


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz akurat mam no3 -0 ale inne korale mają się dobrze i rosną a ta dziura w favi powstała praktycznie z dnia na dzień bo codziennie mi ją ślimak przewrwcal i musiałem ja poprawiać i widziałem ze jest cała aż tu nagle ciach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz akurat mam no3 -0 ale inne korale mają się dobrze i rosną a ta dziura w favi powstała praktycznie z dnia na dzień bo codziennie mi ją ślimak przewrwcal i musiałem ja poprawiać i widziałem ze jest cała aż tu nagle ciach :-)

Stawiam na nocne wyrzerki krabów. Ciężko będzie je przyłapać, bo nie robią tego tegularnie, ale myślę, że to one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to one choć są od początku i nigdy tego nie robiły, ale może im się coś pomieszało z dietą i posmakowaly w favi ;-) będę obserwował czy nie będzie więcej takich incydentów jeśli tak to kraby wyląduje w sumie i będą mogły podjadlo cheato. :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to one choć są od początku i nigdy tego nie robiły, ale może im się coś pomieszało z dietą i posmakowaly w favi ;-) będę obserwował czy nie będzie więcej takich incydentów jeśli tak to kraby wyląduje w sumie i będą mogły podjadlo cheato. :-D

Zwierzęta w akwarium rosną. W pewnym momencie zaczyna brakować resztek, aby się najeść. I zaczynają zjadać to czego przedtem nie ruszały. To dotyczy krabów, jeżowców, rozgwiazd. Są nieszkodliwe, dopuki są małe i w akwarium wystarcza glonów, resztek po karmieniu ryb. Miałem już przykłady z własnego podwórka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.