Skocz do zawartości
Dita

90L Start sucha skała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odpalam baniaczek na suchej skale (15kg) skała kopalna morska czyli najczystsza jaka może być.

Baiak postaram się utrzymać tylko na odpieniaczu HHysor slim 250 , kaskadzie ze Skimmerem i cyrkulacji do reefMaxa.

Oświetlenie jak to u mnie LED DIY 50W diody mieszene 4x10w mieszane i 3x3w niebieskie i 5w w białych z oryginalnego oświetlenia akwarium (akwarium HRC 630D

Woda którą ja zaleje będzie pochodziła z działających zbiorników, dodam jakieś niewielkie skałki by tknąć Życie w tą suchą skałę,z pewnością będę lał bakterie na start i ze światłem też nie będę przesadzał bo sprzyja rozwojowi ciężkich do usunięcia glonów.

post-16478-0-27672300-1413922272_thumb.jpg

post-16478-0-69532000-1413922275_thumb.jpg

post-16478-0-26950700-1413922279_thumb.jpg

post-16478-0-50964600-1413922286_thumb.jpg

Edytowane przez Dita (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Robert gdzie kupiles skale?

Witaj, mam tu w Dzierżoniowie taki lokalny sklep, jest tego około tony jeszcze.

Tu masz link do właściciela, jeśli jesteś z daleka to z pewnością Ci wyśle kurierem

Fb Aqua Koral

Dodam że lpusem tej skalki jest to że możesz sobie ją łupać do woli i lkleić jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ruszyłem z wodą: 60L wody z działającego zbiornika z Aqua Koral i 20L świeżej solanki.

Już zobaczyłem pierwszy błąd jaki popełniłem, mianowicie mam za dużo światła bo gdy odpalam wszystkie ledy to mam wrażenie że robię rentgen akwa :)

Jutro dojdzie piach i zaczynam lać bakterie, całość będzie dojrzewać z prędkością światła co będzie widać bo zamierzam na bieżąco monitorować o klęskach i sukcesach

post-16478-0-69226900-1414004192_thumb.jpg

post-16478-0-20797700-1414004289_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja zbiornika, sucha skała powoli zaczyna ożywać, zwierzaki pomagają mi w zamknięciu cyklu azotowego co wiąże się z przyspieszeniem dojrzewania zbiornika. Kaskada wypełniona jest siporaxem, odpieniacz wymieniony na tunze DOC 9004 który spełnia swoją rolę w 100%. Oświetlenie było DIY ale postanowiłem kupić ZETLIGHT 28W ze sterownikiem oświetlenia, dodam że rewelacyjnie się sprawdza to połączenie pełnych cyklów dnia i nocy. Parametrów jeszcze nie sprawdzam bo uważam że to za wcześnie by cokolwiek stwierdzić a nawet gdyby, to było by tylko dla mojej świadomości bo i tak jeszcze nie da się w tej fazie zboirnika nic zrobić.

post-16478-0-85278600-1415698310_thumb.jpg

post-16478-0-17841100-1415698316_thumb.jpg

post-16478-0-12782700-1415698321_thumb.jpg

post-16478-0-04398600-1415698327_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zbyt dlugo nie czekales na zasiedlanie :) Ja wlasnie startuje na skale ktora wyglada identycznie. Super sie ja kleilo. Bardzo porowata i lekka.

Jestem 2tyg za Toba :thumbup:


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś tez zapałem akwarium 128l na tej skale. Masz jakieś problemy z dojrzewaniem i czy ta skala wciąga wapń lub magnez


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dita, proszę o więcej informacji jak się zachowuje ta skała ...

Daj też namiary miejsce gdzie dokładnie można obejrzeć i kupić tą skałe.

pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/aqua.koral.3?ref=ts&fref=ts

od tego sprzedawcy kupiłem tą skałę, jeżeli chodzi o dojrzewanie to polecam dołożyć trochę żywej skały do tej suchej, w ten sposób żyjątka przejdą na tą suchą skałę trochę szybciej. Co do samej skały to jest bardzo porowata i jeśli już dojrzeje to z pewnością będzie to o wiele lepsza rafka niż na gruzach które sprzedają jako żywe, ale to tylko moja obiektywna opinia.

Kleiłem ją klejem do korali ale świetnie się nakładają elementy bez klejenia i niemal że nie widać łączeń pomiędzy nimi.

Dojrzewanie u mnie przebiega całkiem normalnie, plagi trzeba przeżyć czy z taką czy inną skałą.

Dodałem zwierzaki po to by cykl azotowy się zamykał i przez co przyspiesza to cały proces dojrzewania, to już mój 4 zbiornik morski i z pewnością mogę powiedzieć wszystkim że nie taki diabeł straszny jak go malują, tyle że nie ma co przesadzać i panikować, tylko wyciągać wnioski :)

Dziś wieczorem dojdzie kilka nowych korali i może jakieś skorupiaki i rybki bo kolega ma dostawę i muszę być pierwszy :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.