Skocz do zawartości
Roni2014

Umierający koral

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch miesięcy powoli ale jednak umiera mi ten oto Hammer. :-(

Czy jest jakaś nadzieja żeby go odratowac? Może odlamac zdrowa cześć? Jakieś pomysły? czy los juz przesądzony?

Ph-7.7-8.0

Kh-8.3

No3-0

Po4-0,08

post-23363-1413975629,37_thumb.jpgpost-23363-1413975638,19_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj go komus ,za wysokie po4 pewnie...czym mierzysz?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz odciąć szkielet zaraz przy zdrowej części i to miejsce przy cięciu pokropić jodem.

Hammer jak leci to raczej cały ale to jedyny znany mi (i sprawdzony) sposób którym można spróbować.

Absolutnie nie dawaj komuś tego korala..

Jeśli to brown jelly to padną komuś wszystkie euphyllie a takich prezentów sobie raczej nie lubimy dawać.

Jednak ja bym Ciebie Roni2014 zachęcała to wypełnienia metryczki:

http://nano-reef.pl/topic/48773-metryczka-nowicjusza/

Oraz założenia jednego tematu z problemami.

Bo widzę, że coś niedobrego się dzieje w akwarium a tym sposobem wiedzielibyśmy jak Tobie pomóc bo mielibyśmy wszystkie informacje w jednym miejscu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 0,08 nie jest raczej problemem, ja stawiam na infekcję która go pomału trawi.

Rzadko kiedy, jak się ma pecha, to w baniaku osiedli sie wieloszczet który lubi sobie LPSa podjeść.

I tak jak Debora pisze, odciąć zalać jodem i może się uda.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zaczął się praktycznie od momentu zakupu ale wtedy baniak miał tylko 2 miesiące, parametry były ok oprócz po4. Startowałem na wodzie z baniaku kolegi wiec szybko parametry się unormowaly ale teraz widzę ze to było za wcześnie na hammera. Najdziwniejsze jest to ze mam też szczepki acropory,montipory i stylophora pistillata i rosną jak głupie od momentu wprowadzenia do solniczki a Hammer nie. :@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Euphyllia nie jest jakimś ekstra łatwym koralem więc porównywanie jej do acropory i montipory (zależy jakich) nie jest trafione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora pomimo iż przyjęło się że tych euphylii się nie tnie to jak u mnie głowy padały nie miałem nic do stracenia, odciołem i koral przeżył i ma się dobrze


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli Tobie padały głowy to jak najbardziej można ciąć - nawet trzeba.

Kolega pokazał euphyllie "hammer" czyli taką która nie ma głów a jedną głowę.

Koral rośnie na jednym długim szkielecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostatnio szczepke innej euphilii i tez padła tylko ze bardzo szybko w przeciągu dwóch tyg. Tak więc może to rzeczywiście brown jelly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To mogło być to tego nie jesteśmy pewni i proszę - nie każ nam zgadywać bez opisu akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapytam jeszcze o sposób cięcia czy mam ciąć zaraz za żyjąca jeszcze częścią z góry w dół czy może jeszcze w zdluz tak żeby zostały tylko zdrowe części na kawałku szkieletu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki bardzo za pomoc.

Z kazdym dniem przybywa mi iedzy :thumbsup: ale jeszcze tony soli przdemna :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to naprawdę brown jelly to procedura kąpieli jest opisana tu:

http://reefdreams.de/lang_eng/info_13_eng.html na samym dole strony.

Polski odpowiednik można znaleźć według tego:

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=7839

Bactocaps-C / Ichtiomycin-C

Po przeliczeniu wychodzi 1 kapsułka na 330ml. Wystarczy przygotować tyle roztworu żeby zanurzyć całkowicie korala. Trzeba pilnować temperatury bo przez te 10-15 minut mała ilość roztworu zdąży wystygnąć.

http://nano-reef.pl/topic/59025-brown-jelly/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja, obciolem mojego hammerka jak doradzaliscie I pomoglo ;-) Teraz juz zaczyna byc coraz wiekszy. Dziekuje raz jeszcze za cenne rady;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.