Skocz do zawartości
Kraszan

Wodomierz a RO/DI

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Wzmocniłem filtrację RO o moduł DI. Po dodaniu dodatkowej komory filtracyjnej woda produkuje się może o 20-30% wolniej ale... wodomierz stoi ;)

Też tak macie?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sprawdzic ale juz o tym slyszalem, ze jak woda przez licznik powoli sie przesacza to smiglo nie smiga. ;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

Moj kolega mieszkajacy na 4 pietrze w bloku tak ma.

Jak woda "siorbie" to licznik stoi.

Wiec woda do czajnika itp w ten sposob sie nalewa.

Probowalem to samo zrobic u siebie, ale niestety nie mam tak fajnie.

On mieszkanie kupil w tym roku, wiec moze poprzedni wlasciciel cos kombinowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic kombinować.

W dokumentacji wodomierza producent często się przyznaje od jakiej wielkości przepływu licznik zaczyna reagować.

Nie chcę się tu zagłębiać w sposoby oszukiwania wodomierzy i innych liczników (magnes neodymowy do wodmierza: tak do licznika prądu: nie [same problemy później]).

Kiedyś, ludzie robili taki patent, że montowali przed licznikiem, ale za zaworem odpowietrzenie. Zakręcali główny zawór wody, odkręcali odpowietrzenie, na kran nasadzali końcówkę od odkurzacza ale też odwrotnie, by dmuchał, i po paru minutach mieli sporo cofnięty wodomierz.

Są też sknerusy, którzy na 3 godziny przed kąpielą "nakapują" sobie wannę gorącej wody - po długim czasie kapania ona sporo wystygnie, ale będzie akurat do kąpieli... Cóż ... Polak potrafi ;)

A ja ucieszyłem się z tego względu, że kiedyś rozmawiając z @Harnasiem opowiedział mi o jakichś dramatycznych kosztach podczas napełniania 500-set litrów. U mnie na szczęście te koszty wyjdą 0 zł ;)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie, tak szczerze to nigdy się nie przygladałem czy wodomierz się kręci czy nie. to, nie licząc ekologii, nie ma znaczenia ile jest wody odpadowej, a iel wypluwane jest czystej. a może da rade zrobić tak z pradem, żeby powoli kapał do pomp i światełek :wink ;)

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wodomierzach nakleili takie cienkie magnesy ktore niby maja zapobiegac uszukiwaniu przy pomocy magnasow ale tak naprawde to mieszkam na 4 pietrze i nie widze zeby sie licznik krecil przy odpalony RO ale czeto jak wszystkie krany sa zakrecone to potrafi sie obrocic troche. cholera wie rachunki za wode w normie wiec sie przejmuje gorzej z doplatami za CO i prądem


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.