Skocz do zawartości
Dephire

Dephire - Moje pierwsze 112l Katowice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :smiling: W końcu i mojej przygody nadszedł czas :blushing: . Zafascynowany pięknymi morszczakami , życiem w nich i piękną fauną postanowiłem zacząć przygodę z tym pięknym hobby :thumbup: . Jest to mój pierwszy morski baniaczek i jak na razie posiłkuję się zakupami i świetną pomocą w sklepie E-Rybka w Zabrzu. Bardzo mili ludzie i fachowość . Ponadto wiele naprawdę wiele godzin ślęczenia przed monitorem i czytania forum i całej masy informacji ale i tak czuje się jakbym pojął wiedzę w 5%... ;)

Zgromadzony sprzęty:

Akwarium 80x35x40 OP bez sumpa, wiem wiem 35cm trochę wąskie i brak sumpa to same „zło” ale małe mieszkano (większa kawalerka)i wydzielone miejsce na wzmocnionej komodzie pozwoliło mi tylko na to…brak wygody w obsłudze ? jakoś się przyzwyczaję :sweat:

Odpieniacz i filtr: Kombajn Tunze Reefpack 250 ( Świetnie pieni i cicho pracuje)

Do filtra polecono mi : Rowa Phos ExPhos 500 g oraz Rowa Carbon 1000 ml/500 g + wata czy to wystarczy czy co coś zmienić w filtracji ???

Grzałka : Newa Therm 100 W

Cyrkulacja: 2x Newa Wave 1.6 ( Mega cichutkie pompki)

Żywa skała 13 Kg oraz Żywy piasek Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White 9+4 Kg.

Cała woda z dojrzałego zbiornika.

Bakterie na start : Fauna Marin Marine Bakto Blend 250 ml

Salifert Zestaw testów: Ca, Mg, pH, kH, NH4, NO2, NO3, PO4

H2Ocean Refraktometr

Termometr

Szczypce

Zolux Czyścik średni

Woda RO i dolewka po znajomości załatwiona będzie z E-rybki.

Oświetlenie aktualne to chińczyk 120W :

http://allegro.pl/la...4645072154.html ale po małym dofinansowaniu od rodzinki sprowadzam coś bardziej wyszukanego :D a mianowicie :

http://www.luminiaqua.com/gemis-120r1/ również 120W

Praktycznie bezobsługowa lampka z pełną kontrolą mocy , programatorem czasowym, w tym Inteligentny kontroler sterujący cyklami :księżycowy, burze, Moonlight, Cloud, Sunrise i kilka trybów słońca.

W końcu moje marzenie się spełnia :D

Obsada :

Na start : 2x Błazenek + Ecsenius bicolor potem gdy baniak będzie stabilny obsadę chcę poszerzyć o Neoglyphidodon oxyodon , Synchiropus splendidus oraz dobrana parkę Nemateleotris magnifica. Mam nadzieje że tyle rybek podołam utrzymać w takim litrażu ?? chyba nie za dużo ??

Ekipa czyszcząca:

Kraby:

Paguristes cadenati

Calcinus elegans

Oraz nabyty już w żywej skale GRATIS !! :thumbsup: krab ponpon

Krewety:

2x Sexy shrimp

2x Lysmata wurdemanni

Inne:

Wężowidło Ophiolepis superba

Mespilia globulus

Ślimaki :

2xTectus fenestratus

2xStrombus sp.

2xBabylonia spp.

Koralowce :

Głównie miękasy i LPS + 2 ukwiały , moooże później gdy już doświadczenie będzie znaczne i opanowanie baniaka może 2-3 SPS na próbę ale to odległa droga jeszcze więc tym nie zaprzątam sobie głowy.

Na początek :

Discosoma

Sarcophyton sp

Xenia sp

Zoanthus sp ( czerwone, niebieskie i zielone)

Brarierum ultra green

Potem :

Clavularia sp

Ricordea florida

Caulastrea furcata

Condylactis spp.

Entacmaea quadricolor

Euphyllia paraglabrescens lub paradivisa

Wszystko oczywiście w odstępach czasu i stabilizacji zbiornika oraz zasobności portfela heh :whistle:

A oto mój baniak juz z ułożona skała i zalaniem w dniu 13.10

następnie piach wsypany 16.10 i czekamy spokojnie na dojrzewanie i pytanko narazie puszczone światło + pompki + odpieniacz. W przyszłym tygodniu 28.10 robię pierwsza podmiankę i potem po tygodniu jak testy będą OK wpuszczam ekipę czyszczącą. Powiedziano mi że filtracje uruchomić dopiero po włożeniu ekipy czyszczącej i pytanie do was czy też tak zrobić??

Wszelkie sugestie , pomysły i rady wręcz pożądane przeze mnie :) Więc dawać śmiało bo wasza pomoc jest na wagę złota tutaj :secret:


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witamy:)

Jaką filtrację chcesz uruchomić po wpuszczeniu ekipy?

Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy:)

Jaką filtrację chcesz uruchomić po wpuszczeniu ekipy?

Powodzenia ;)

Hej :smiling:

Jak już wcześniej wspomniałem filtr z pakietu :

http://erybka.pl/product-pol-5973-Tunze-Reefpack-250.html

a do środka polecono mi :

Rowa Phos ExPhos 500 g oraz Rowa Carbon 1000 ml/500 g + wata


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ułożenie skały , powodzenia w projekcie :)

Dzięki !! ale ile mi to zajeło ...faktycznie czytając myślałem ale ich pogięło ustawi się i tyle...yhym na bank...chyba z 10 różnych kombinacji przez 4-5 dni..heh aż w końcu to mi przypadło najbardziej :thumbup: trochę kryjówek , trochę płaskiego dla korali itd.


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego morszczaka w K-cach

Ciekawie ułożona skała :thumbup:

Teraz czeka Cię dojrzewanie...

Trzymamy kciuki

Powodzenia !


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego morszczaka w K-cach

Ciekawie ułożona skała :thumbup:

Teraz czeka Cię dojrzewanie...

Trzymamy kciuki

Powodzenia !

Witam również powiedzmy sąsiadów :thumbup: już wiem gdzie po cukier mam iść a raczej szczepki i cenne rady hehe :thumbsup:

Pytanko , przy moim oświetleniu docelowym i litrażu akwa led-y skręcić na 50 % czy zostawić na 3/4 bo tak mam teraz?

Uchwycone nocne życie :thumbup: jak dobrze widzę 2x wieloszczet, wężowidło i mój za***isty Pomponiusz the GREAT :thumbsup:


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.