Skocz do zawartości
RafalRadom

Nowe akwarium, nowe możliwości, wiecej doświadczeń.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Jak pamiętacie mój poprzedni temat był bardzo burzliwy "Radomskie 54 l urosło do 132". W pewnym momencie urwałem temat bo stwierdziłem, że nie ma sensu. Było dużo błędów w wielu rzeczach mieliście racje.

W celu wyjaśnienia co się dalej wtedy działo: Białobrody po 2 miesiącach został oddany - często chorował zareagowałem w porę. Chelmon tak jak pisaliście nie doczekał wakacji. Później za dużo nowych ryb na raz - rozwalenie parametrów, głównie No3 - 100(salifert) choroba ryb 2/3 odratowane. Dalej cyjano, dino wszystko na raz( zaciemnienie na 72 godz. pomogło). Gdy wszystko ustabilizowałem i doszło trochę funduszy postanowiłem postawić maksymalny wymiar na jaki mogę sobię pozwolić.

Zbiornik bez sumpa( chętnie bym założył ale niestety nie mam na to miejsca)

Akwarium 120x45x50h 270l

Odpieniacz MidiFlotor

2 x jvp102

Lampa 4x54w

20kg żywej skały dojrzałej i przepracowanej.

9kg żywego piachu-cieńka warstwa tylko dla efektu wizualnego

Aktualna obsada składa się głównie z miękkasów i lps.

Z rybek mamy- 1x premnas biaculeatus, 1x ocealaris, 1x pterapogon,1xżółtek,1x parasema, 1x babka kopiąca, 2x krewetki czyszczące.

Docelowo? Się zobaczy:)

Kilka fotek na szybko robione telefonem(słaba jakość) jutro wyciąne lustrzankę ro będzie lepiej:)

Pozdrawiam

b39f14d12190.jpg

24f772d4f655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej szafce nie zaryzykował bym ...

Ile czasu ma akwarium?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka ma wymienione plecy na wiórówkę 18mm, półki poskręcane ze sobą, narazie trzyma:D

Akwarium ma 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przy takiej obsadzie pienidło powinno dać radę ale przy zwiększeniu może rozejrzyj się za używanym MCE500/600?

Podoba mi się, bez sumpa baniak. Też nad takim myślę czasami nie ma możliwości na kompromis :)

Kibicuję i będę zaglądał :queen: :queen: :queen:


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w przyszłości napewno zmienię odpieniacz. Możliwości mam nie wiele bo nie mam sumpa, także zostaje mi deltec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

koledzy pomozcie w 1 kwestii - jestem posiadaczem nowego akwa Aquael 105l reef master - ma filtr ociekowy z bio kulkami , odpieniacz bialek i jako trzeci filtr wyplywowy z jakichs fizelinowych skarpet OK

Przygotowalem odpowiednia wode włozylem skaly -kiedyz zywe - suche do ozywienia ok ruszyla filtracja cyrkulator obmywa obficie skalki () zalacze fotke gdy bede ja miał ) - gdy przygladam sie po kilku dniach skalki zaczynaja pokazywac zaczatki kolorow - chyba cos w nich ozywa :) dodalem wg. zalecen startowe ampulki z biobakteriami

Powiedzcie prosze co robie nie tak poniewaz woda robi sie delikatnie mleczna - czy to wymyty pyl wapienny ze skalek - przy cyrkulatorze widac jakby mgielki we wodzie sie poruszaly - czy do filtra ociekowego dac jakies wklady aby do wyseparowaly ?

i czy odpieniacz faktycznie nie bedzie piany produkowal gdy woda jest jeszcze czysta (zanim pojawi sie zycie na skalkach )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki OT ale trudno. Suchą skałę jak dla mnie powinni się trochę wymoczyć przed włożeniem do akwa. Nigdy nie wiadomo gdzie leżała i ile leżała. Może bardziej doswiadczeni koledzy się wypowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc zakwit bakterii, Lampa UV moze pomoc


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale nie sadze aby po 4 dniach juz byl wykwit bakterii - hmm ale lampe UV moge podpiac jedynie jako dodatkowy uklad z pompa cyrkulacyjna poniewaz niemam jej gdzie zamontowac Aquael reefmax niema przewidzianego na nia miejsca w czesci filtracyjnej

podpowiedzcie w jakiej czesci forum moge cos o tym poczytac szukam czytam i nic nie znajduje -

hoc czasami mam wrazenie ze te fora to zbitka zarozumialcow ktorzy maja jakas wiedze i jedem przed drugim przechwalaja sie swoimi dokonaniami zapominajac ze kiedys sami potrzebowali fachowej porady i byli lamerami w temacie

nie chce nikogo obrazic ale takie sa moje odczucia gdy czytam rozne dzialy ludzie pytaja oto i o tamto a jedyne co slysza kiedys byla o tym mowa poczytaj poszukaj - dno dna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1marcius poproś moderatora o przeniesienie swojego tematu do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki filmik dokumentalny z życia mojego baniaka. Ogólnie jak narazie żadnych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

W baniaku trochę się pozmieniało. Cyrkulacja JVP jaka była wcześniej wylądowała w piwnicy została zmieniona na falownik Jebao WP-25 bardzo ładnie buja wodą:). Midiflotor zaraz trafi na targowisko, został zastąpiony AM Turboflotor blue 1000, pieni o niebo lepiej niż jego kolega.

Baniak ma się bardzo dobrze, żadnych problemów. Zacząłem z VSV. Fajnie trzyma w ryzach parametry.

Jedyne co to strasznie nie trzymają mi się żadne ślimaki, co wpuszcze to za tydzień znajduje pustą skorupkę. Jakieś typy?

Z Rybek doszedł Mandaryn, Kometa i Hepatus:)

Pozdrawiam wszystkich.

c7f94d66d089.jpg

12385e38216b.jpg

404171b3f78c.jpg

825717d7aa6c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.