Skocz do zawartości
klimek695

Sump do akwarium 200l

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, jestem nowicjuszem i chciałem się was zapytać co ma znajdować się w sumpie? Odpieniacz dostałem od kolegi jest to deltec mc 600. Odpieniacz będzie zawieszony na akwa więc zrobi się troche miejsca w sumpie. I tutaj pytanie czy sump będzie konieczny czy moze zastosowac filtr kubełkowy.


Pozdrawiam Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zerobil z sumpem. Wszystko tam sobie będziesz trzymać. A co chcesz trzymać w tych 200l?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zerobil z sumpem. Wszystko tam sobie będziesz trzymać. A co chcesz trzymać w tych 200l?

To może byś mi podpowiedział co by znalazło się w sumpie oprocz odpieniacza

W akwa znajdą się ryby korale miękkie oraz LPS-y

Ja bym zerobil z sumpem. Wszystko tam sobie będziesz trzymać. A co chcesz trzymać w tych 200l?

Przeglądnąłem twoj temat i mam pytanie. Bo ja zakupilem jvp 102 dwie zbiornik 100x40x50. Ty napisałes u siebie ze są za mocne. Czy wystarczy jak jeden wymienie na jvp 101 czy dwa trzeba wymieniac?


Pozdrawiam Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałka, pompa obiegowa :D

Sucha skała.

Refugium - jakeiś spaghetti. Coś zawsze się wymyśli. Sump to jednak podstawa jak dla mnie, bo można różne spiroxy i węgle wsadzić.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniek, grzalka, absorbenty, pompa obiegowa możesz mieć refugium. A z biegiem czasu wymienisz odpieniacz :)

Ja miałem jedna z przodu 102 i jedna z tylu 101, ale zmienilem na WP bo jvp to taki zwyklak. Polecam dac cos w stylu pomp WP czy inna sterowana. I jak będziesz brał jvp to tylko z magnesami.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

mam dokładnie ten sam rozmiar zbiornika, na początku też się "bawiłem" w pompki JVP ale się wyleczyłem, są duże, często głośno pracują i co najgorsze, kable niskiej jakości- po pewnym czasie pękała izolacja. Aktualnie używam 2 x HYDOR Koralia nano 1600 i 1 x BLAU Wave Motion 8000 i w moim odczuciu teraz jest dobrze. W sumpie oczywiście odpieniacz, grzałka, pompa obiegowa, trochę skały, czujnik temperatury, bo termostat w grzałce jest u mnie wyłącznikiem awaryjnym, temperaturę reguluje sterownik, dozowanie płynów też do sumpa, czujnik poziomu wody do dolewki automatycznej i samo dolewanie do sumpa.

Tak więc sump jest przydatną rzeczą i polecam.

Na początku, w trakcie rozruchu stosowałem kubełek- stanowczo odradzam, przy zamkniętym zbiorniku (kubełku) po krótkim czasie robił się w nim, nieelegancko to określając, syf.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta im większy sump tym lepiej łatwiej zachować równowagę w zbiorniku, bo mamy więcej wody w obiegu.Poza tym gdzie dasz jak by co filtr przepływowy lub węgiel purigen lub inne rzeczy :ninja:

Chyba że zakładasz to akwarium na próbę i do 6 miesięcy będziesz zakładał nowe :wine: Większe i z sumpem

Edytowane przez waldit1 (wyświetl historię edycji)

gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.