Skocz do zawartości
bodziobsz

Nie mogę się pozbyć glonów winogrono i takiego z lisciami ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Akwarium mam założone od około roku czasu 100l plus około 20l sump.

Niestety albo stety no3 i po4 mam na poziomie 0.

Wodę podmieniam 10% na tydz. Może mam za bogatą sól nie wiem. Zasilenie 1.025 solą Reef crystals od około 9tyg. Wcześniej na IO miałem tak samo.

Skimera nie mam. Algae scrubber odpalony jakieś 8tyg temu.

Z corali posiadam goniopore, około 10 różnych grzybów, zoaski, xenie, jakaś zielona trawke, torcha, gorgonie, finger corala mam 3 clampsy na skale, z ryb nemo, babkę piaskowa, babkę na algi, 2 garbiki niebieskie, brzydala na aiptasie i 2tyg temu kupiłem bialobrodego w celu pozbycia się tych glonów (jak dorosnie to go odsprzedam lub powieksze akwarium ;)) coś tam skubie ale jest chyba za młody na to jeszcze. Z ekipy czyszczacej to 2 turbo ślimaki, 2 mitraxy, i jakieś 2 inne krabiki.

Przed Algae scrubberem miałem jeszcze problemy z zielonymi glonami nitkowatymi ale po około 6tyg od uruchomienia zaczeły schodzić.

Oświetlenie ledowe na diodach cree około 60w.

Przez ten cały czas nic jeszcze mi nie umarło w akwarium, teraz tylko korale od jakiegoś czasu przestały rosnąć, pompuja się ale nie tak jak kiedyś i nie zabardzo wiem od czego.

Macie może jakieś pomysły jak się tego pozbyć na stałe?

Zdjecia robione 10min po zaśnięciu akwarium:

gallery_23407_3207_1443723.jpg

gallery_23407_3207_1407501.jpg

gallery_23407_3207_741114.jpg

gallery_23407_3207_3372775.jpg

gallery_23407_3207_2439828.jpg

Edytowane przez bodziobsz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że chodzi o briopsis oraz valonię, najlepiej wstaw zdjęcie bo trudno zgadywać.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są makroglony Caulerpa

http://pl.reeflex.net/kategorie/47.html#Caulerpa

I jest to bardzo ekspansywne. Niestety też to mam. Trzeba to wyrywać mechanicznie, powinno łatwo odchodzić. Najlepiej pencetką.

Mozna też podnieść kH > 10. Ja podniosłem i trochę spowolniło to ich rozwój, ale nie zanikły. Inna metoda to pewnie zmniejszyć nutrienty i zagłodzć je, ale to może być trudne.

Chętnie bym się dowiedział jaka ryba to je.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to z chęcią żółtek zjadał.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BORSUK


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.