Skocz do zawartości
ciacho

Tło skalne i siporax

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Zamierzam uruchomic kolejny zbiornik w ktorym bede robil skalne tlo poklejone cx5.

Mam pytanie, bo moze ktos juz to robil.

Poniewaz zostalo mi kilka litrow siporaxu, to czy sprawdzi sie potluczony w drobne grudki zmieszany z piaskiem i przyklejony do tla?

Czy moze byc problem, ze bedzie gromadzil sie syf itp?


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatykają się pory!

na klej musisz sypać, i delikatnie przycisnąć.

Najlepiej mokry, bo suchy niby mocniej się przykleja, ale klej wsiąka w pory i je zatyka!

Niezłe twory można zrobić! Po samym CX okrzemki się uwydatniają!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej tak nie robic?

A jak wymocze tlo w RO z miesiac to okrzemki wywali?;p


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Do klejenia skały użyłem 5 kg CX 5 i problemu z okrzemkami nie stwierdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stosowanie CX5 bym isę nie martwił, też kleiłem skłały (w prawdzie moczyłem sklejoną 2 tygodnie ) ale nie miałem problemu z okrzemkami. Odnosnie siporaxu, to nigdy w ten sposób nie rzeźbiłem ale wydaje mi się ze jak klej nie zalepi jego porów to będzie działał po prostu jak porowata skała wiec na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiwm siporax powinno sie co jakis czas podmieniac, to czy po jakims czasie nie bedzie problemow ze skala? Bo jej raczej sie nie podmieni;)


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienić jak wymienić, ale wypłukać!

Ja robiłem taką skałkę jak ty chcesz, wyszła dość fajnie.

W pierwszym płukaniu dałem ocet do wody i okrzemków nie miałem, ale kolega dwa razy tylko po 24 godz płukał i mu wyszły.

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.