Skocz do zawartości
CzarneSlonca

brak prądu

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie ostatnio nie bylo pradu przez 5 godzin i naszczescie nic nie padlo ale powaznie zaczalem sie zastanawic na ups. ma ktos moze ups?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy na upsie nie działają niestety co jest spowodowane charakterystyka prądu (sinusoida z sieci a z upsa wychodzi "kwadratura") ;)

choć nie wiem jak z tymi 24V turbele - one chyba dzadza rade

wiec ewentualnie, komputer, swiatlo, grzalka - ale to mocniejszy UPS potrzebny


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sa tez przeciez ups-y z czysta sinusoida na wyjsciu i te dzialaja. sa odpowiednio drozsze, i tak jak mowisz, trzeba dopasowac moc do zasobu urzadzen w akwarium


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

pompy na upsie nie działają niestety co jest spowodowane charakterystyka prądu (sinusoida z sieci a z upsa wychodzi "kwadratura") ;)

SMK nie wiem co ty masz za upsa ;) ja na swoim APC nie mam problemow z pompami chodza bez problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w tym względzie spokój ..... agregat FOGO FV 3001 te 3KW starcza mi na cały dom ;)


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kwiatek - a jakiego masz UPSa i na ile ci starcza?

Ja w sumie nie kupiłem upsa bo pocztałem na forum o nich i nie uśmiechało mi sie wywalac kilka stówek na podtrzymywanie grzalki i kompa.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS APC 500 POLECAM. Pompka 2W Hagena chodziła 24h


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można do APC podpiąc samochodowy akumulator - mam taki zestaw APC700 (potęga sprzęcior) i dwa akku w kotłowni (UPS na 24V) i w razie dymu ze strony ZE - zimą mam spokojną bańke o stan pieca CO ;)

Jedyny ból to to że UPS nie naładuje akku samochodowego w "rozsądnym czasie" ale od czego normalny prostownik ;)

APC swego czasu sie kupowało na allegro po 70zł;) z uszkodzonymi bateriami. Zrobiłem takich przeróbek mnóstwo dla sąsiadów i to ze słabszymi upsami (APC400). Jesli ups nie daje sinusa pompa co na tym chodzi ale bardzo buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

@kwiatek - a jakiego masz UPSa i na ile ci starcza?

1. Musisz ustalic jakie maksymalne przerwy w doplywie pradu masz.

2. Sumaryczna moc urzadzen w VA

3. Sprawdzasz jak dlugo trzyma UPS przy pelnym obciazeniu

4. Wybierasz i kupujesz ups ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo mi sie wyjasnilo zwlaszca o tych sinusach......

planuje na upsie jedna pompe i pewnie odpieniacz. tyle wystarczy na wazie co.


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[off topic]

A ciekawe, czy wykorzystując energię spadającej wody (w moim przypadku ok. 6000 l/h) poprzez zamontowanie cylindra z łopatkami i obracanie dzięki temu ośką jakiejś prądniczki dałoby radę doładowywać akumulator ?

Aku podpięty pod przetwornicę zawsze byłby gotowy do pracy ;)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan, domyslam sie ze to zart ;)

ale w tym calym zasilaniu awaryjnym nie jest problemem naladowanie akumulatorow, ale ile te akumulatory wytrzymaja pod obciazeniem.

Jak ktos powyzej napisal, zliczyc sumaryczna moc obciazenia i przeliczyc na poj. akumulatorow.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lato - grzalki nie polecam podlaczac, ew. jakies drobne oswietlenie i oczywiscie odpieniacz + jakies pompy cylkuracyjne.

Sam kupilem APC 3 KV. Powinno na kilka dni wystarczyc, zakldajac jedna pompe marea 4400 + odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PJR

Jasne, że żart ;) Przecież zeby obrócić takimi łopatkami musiałbym mieć kilkadziesiąt razy większy przepływ ;)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan chyba ze przerobisz dynamo od roweru........


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę się podłączę pod temat a przy okazji trochę odświeżymy wiadomości.

Zakładam akwa 100x50x50 + około 100 sump. Zastanawiam się nad zasilaniem awaryjnym pod ten zestaw.

Co byście proponowali ?

Jakie urządzenia pracujące w akwa powinienem wziąć pod uwagę przy obliczaniu mocy UPSa.

Co prawda rzadko, ale zdarza się, że nie mam w domu prądu przez 8h (roboty energetyków na osiedlu).

Wolałbym się zabezpieczyć na taką ewentualność. Sporo kasy już włożyłem w sprzęt, pewnie jeszcze więcej przede mną. Nie chciałbym, żeby wszystko poszło na marne przez "niedługi" brak prądu.


250L OptiWhite 100x50x50, Deltec apf-600, PS 2x100W LED + 4x39W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Upsa jest bezwzględnie potrzebny w razie braku prądu. Ja jeszcze nabyłem przetwornice 12/230v i agregat. Wszystko przygotowane na ewentualne niedobory energii. Do upsa mam podłączoną tylko pompe obiegową - działa mi tylko 2 godziny, potem już przetwornica i agregat. Za dużo kasy kosztuje akwarium morskie żeby sobie lekceważyć takie tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam pompy 12/24V więc do zasilania użyłem mocnego zasilacza buforowego. Zasilacz ma tą zaletę, że ma dużą moc i ma możliwość ustawienia sobie odpowiedniego napięcia oraz ma możliwość podłączenia akumulatora. Im większy podłączymy tym dłużej będzie nam to wszystko pracować.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.