Skocz do zawartości
lewy-a

chlodziarka do aqwa 200 -500 litrow

Rekomendowane odpowiedzi

kupie jak wyzej, ewentualnie posiadaczy proszę o info gdzie najtaniej można dostać cos takiego

pozdrawiam

Arek


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos chyba jesli dobrze pamietam harnas pisal o chlodziarkach po ok 1000zl ze maja byc jakos na poczatku lata dostepne

widzialem ze w korale.pl tez mieli cos tanszego od aquamedicow - za 1500zł chyba - niezle jak na nowa chlodziarke


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u harnasia na razie trwa okres wyczekiwania - i nie ma pewności ze będzie, natomiast w korale.pl na dzień dzisiejszy to najlepsza opcja (tak mi się wydaje),


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś orietuje sie jaką ilość ciepła emituje taka chłodziarka? Bo mam zamiar ustawić obok aqwarium, ze względów czysto ekonomicznych (brak miejsca) i obawiam się że może mi dodatkowo podbijac temperaturew pomieszczeniu. A że mam 2 małych dzieci to wietrzenie nie wchodzi w gre.


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam skłaniać się ku rozwiązaniu o jakim wspominał mi @Jałoś. Skoro i tak mam przeznaczyc 1-2 kpln na chłodzenie akwa w upalne dni, to wolę te same pieniądze włożyć w urządzenie, z którego skorzystam też ja, a nie tylko akwarium. Porządną klimatyzację można już kupić za 1,5 kpln, mniej porządną za 800. Nie ma problemu z nierdzewkami, zuzycie energii porównywalne... Montaz zajmie podobną ilość czasu, a i kobietę na wydatek będzie łatwiej przekonać :) Same plusy :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak, ale jest małe ale - musi na powieszenie jednostki zewnętrznej na elewacji dać zezwolenie spółdzielnia mieszkaniowa....


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedzialek ide do spoldzielni rozmawiac wlasnie o tym jak beda problemy to montuje nielegalnie ,ale nie sadze zeby byly problemy bo u mnie w bloku 2 osoby maja . w ostatecznosci na balkonie zamontuje i nie bedzie widac.

wie ktos ile moze kosztowac montaz splita czy lepiej samemu to zrobic?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 10-tym piętrze to raczej bym to komuś zlecił :)

A na poważnie to można znaleźć oferty klimatyzacji wraz z instalacją - choćby na allegro:

http://www.allegro.pl/item108658749_klimatyzacja_galanz_z_montazem_promocja.html

http://www.allegro.pl/item108732968_klimatyzacja_montaz_i_serwis_dolny_slask.html

itd...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek l

Splita raczej samemu nie założysz, chyba że umiesz spawać instalacje chłodnicze oraz posiadasz stację do napełnienia układu czynnikiem oraz zam czynnik (który kosztuje ok 150 zł za kg).


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam balkon tzw. żygownik - czyli wymiary ponad metr na 30 cm - czyli najednostke zewnętrzna:)

samemu raczej nie napełnisz czynnikiem, potrzebowałbyś pompke próżniową, czynnik chłodniczy (sprzedawany po 12-15kg) a potrzebowałbyś tylko 5 kg, i oczywiście manometry itd. a koszt motażu to około 500 zł - u mnie przynajmnie:)


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

mam titana 150 , to mniej wiecej taki jak do Twojego akwarium, troszeczke cieplo czuć przy samym urzadzeniu ale ale zadna tragedia. Tez mam malucha 2,5 letniego i jest ok. Pozdrawiam


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błażej zaproponował mi wspaniałe rozwiązanie :) zamieniłem noc z dniem w aqwarium i woda nie nagrzewa mi sie powyżej 28 stopni (przy panującej zewnętrznej 32) - gdzie przy włączonym oświetleniu podchodziła mi do 31 :)

zawsze to jakies rozwiązanie sezonowe :)


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.