Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hej pytanie dość banalne, (akwarium miałem zawsze bez sumpa)jak wykonac podmianke wody maja sumpa, wyłączyć pompę obiegowa?? odpieniacz ??? wode pobrac z sumpa czy z akwarium dolewac do sumpa czy akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej pytanie dość banalne, (akwarium miałem zawsze bez sumpa)jak wykonac podmianke wody maja sumpa, wyłączyć pompę obiegowa?? odpieniacz ??? wode pobrac z sumpa czy z akwarium dolewac do sumpa czy akwarium ?

Ja wyłączam pompę główną i odpieniacz i wymieniam wodę w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie tak samo jak kooega wyzej. Odciagam przy tym syf z sumpa.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz dolewke nie zapomnij jej odłaczyc bo CI wode bedzie uzupełniac :)


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz obieg, odpieniacz i dolewke -woda spłynie do suma. Następnie spuść wodę z akwa w ilości podmienianej wody, wlącz obieg do momentu aż poziom w komorze będzie minimalny lub woda będzie się przelewać przez grzebień wtedy zatrzymaj obieg, wlewasz wodę do podmiany do suma z ustawionej wyżej beczki. Po nalaniu włącz najpierw obieg a jak się poziomy ustabilizują to odpieniacz i dolewke. Metoda bardzo prosta i nie wymagająca dodatkowych pomp do odessania wody z sumpa. Metodę z odsysaniem z sumpa stosuję co około 2 miesiące jak czyszczę pompy.


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi teraz juz wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczam odpieniacz i dolewke. Pompy obiegowej nie.

Dzieki temu, dolewana woda miesza sie ze stara w sumpie. To troche wyrownuje zasolenie i temperature zanim wyladuje "na gorze".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompy obiegowej nie.

Dzieki temu, dolewana woda miesza sie ze stara w sumpie. To troche wyrownuje zasolenie i temperature zanim wyladuje "na gorze".

powietrza obieg ci nie zasysa??

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wylaczam obieg, dolewke I odpieniacz. Z sumpa do wiadra, z beczki do sumpa. Staszek madre slowa, ale czesc swiezej wody wraca do kanalizacji.

@rekin wystarczy ze jedna pompka wylewasz do kanalu, a druga podlaczona pod dolewke I poziom staly jest...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wylaczam nic...reczna pompka spuszczam wode a nastepnie wczesniej przygotowanymi wiadrami wlewam swieza do ostatniej komory sumpa...cala operacja trwa bardzo krotko...pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy obieg zassa powietrze zależy od objętości jaką masz nad pompą w ostatniej komorze - u mnie mogę spuścić max15l bez ryzyka

a tak na poważnie to w podmianki bawię się przez spuszczenie z baniaka a dolewam do sumpa (przy spływie), przy czym najpierw dolewam, a zanim mi obieg całą objętość przemieli to zdążę zrzucić - tym sposobem wyłączam tylko odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyłączam tylko obieg i zlewam wodę z komina wraz z syfem który tam zalega a resztę z sumpa, potem wlewam świeżą wodę do sumpa i włączam obieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rekin wystarczy ze jedna pompka wylewasz do kanalu, a druga podlaczona pod dolewke I poziom staly jest...

ale wtedy część świeżej solanki idzie w kanał


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie wyłączasz obiegu??


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nic nowego nie wraca do kanalizacji, bo najpierw sciagam stara wode.

Marek, powietrza pompa nie zasysa. Pewnie dlatego, bo nie mam przegrod w sumpie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rekin jezeli pytanie do mnie, to ja wylaczam ;)

Staszek chyba ze tak :) w moim przypadku moglbym spalic pompe


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe co osoba to inna metoda :) niby temat banalny ale szkół co niemiara.... Dobrze bede mial możliwość przetestowania co mi najbardziej pasuje :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.