Skocz do zawartości
vipserek

Jakis sprzet pochlaniajacy wilgoć mam mokre okna rano.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od miesiąca używam w kuchni chlorku magnezu , rozłożyłem w kilku miejscach w otwartych słoiczkach, ciągnie to wodę mocno bo co dzień coś tam mogę wylać. Jak na razie problemy z wilgocią w kuchni odeszły.

Zrobiłem błąd i tylko w kuchni nie zamontowałem nawiewników co w połączeniu z akwarium od razu objawiło się zaczątkami grzyba na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam za pomoc tylko juz teraz zglupialem ktora metode stosowac :) napewno na poczatek wywietrzniki w oknach ogarne


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych pochłaniaczy wilgoci..proszę was. Jeśli macie taki problem to diagnoza jest jedna - brak dobrej wentylacji. W mieszkaniówce najtańszą metodą jest podcięcie uszczlki ugóry okna około 30cm szerokości lub nawienik okienny. Taki nawiew stosować tylko w okanch pod którymi jest grzejnik. Jeśli ktoś mówi, że ma 8 st. w mieszkaniu po takim rozszczelnieniu to sory chłopie ale odkręć grzejnik. Świerze powietrze trzeba ogrzać nie ma nic za darmo. Bardzo jestem uczulony na tym punkcie z racji mojego zawodu. Mam taki obraz tego schematu... starsza pani mówi, że ma grzyba w domu i wilgoć. Jeśli się jej mówi, że trzeba rozszczelniać okna to ona na to, że ma zime w domu - poprostu klasyka. Sąsiedzi jakoś nie mają tego problemu bo wietrzą i dobrze grzeją...

Oczywiście zakładając, że piony grawitacyje są drożne..

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych pochłaniaczy wilgoci..proszę was. Jeśli macie taki problem to diagnoza jest jedna - brak dobrej wentylacji. W mieszkaniówce najtańszą metodą jest podcięcie uszczlki ugóry okna około 30cm szerokości lub nawienik okienny. Taki nawiew stosować tylko w okanch pod którymi jest grzejnik. Jeśli ktoś mówi, że ma 8 st. w mieszkaniu po takim rozszczelnieniu to sory chłopie ale odkręć grzejnik. Świerze powietrze trzeba ogrzać nie ma nic za darmo. Bardzo jestem uczulony na tym punkcie z racji mojego zawodu. Mam taki obraz tego schematu... starsza pani mówi, że ma grzyba w domu i wilgoć. Jeśli się jej mówi, że trzeba rozszczelniać okna to ona na to, że ma zime w domu - poprostu klasyka. Sąsiedzi jakoś nie mają tego problemu bo wietrzą i dobrze grzeją...

Oczywiście zakładając, że piony grawitacyje są drożne..

U mnie chyba jest te problem z wentylacja kominowa ale okna rozszczenilem i jest juz lepiej w tedy to ja na luft otworzylem co mialem 8 stopni wiec przesadzilem :) bo na dworze byly ze 4 -5 :)


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych pochłaniaczy wilgoci..proszę was. Jeśli macie taki problem to diagnoza jest jedna - brak dobrej wentylacji.

Tu się zgodzę. Pochłaniacze wilgoci zwalczają skutek, nie przyczynę. Bez leczenia przyczyny można wydawać kasę do potęgi n-tej na te środki.

Mam taki obraz tego schematu... starsza pani mówi, że ma grzyba w domu i wilgoć. Jeśli się jej mówi, że trzeba rozszczelniać okna to ona na to, że ma zime w domu - poprostu klasyka.

W poprzednim domu miałem akwarium 2500 litrów, słodkowodne, wilgoci nie było, okna drewniane podwójne. Oczywiście za szczelne one nie były. Teraz większość ma plastiki i są potrzebne te nawiewy górne.

Dodatkowo, ludzie montujecie okapy w kuchni, ale wentylatorek włączacie rzadko, sporadycznie lub tylko na czas gotowania, a jak wentylator nie działa, to wątpie by ktoś miał dodatkowo jedną lub dwie kratki wentylacyjne, ewentualnie wiatrak z włącznikiem higroskopijnym.

Tak samo łazienki, przeważnie są na włączniku światła podłączone wentylatory, wykąpiesz się, gasisz światło a wilgoć cała nie została wyciągnięta. Ponadto czasami w drzwiach u niektórych osób nie widziałem by mieli podcięcie wentylacyjne, tuleje czy kratki do łazienkowych drzwi.

Dlatego jak ktoś mówi że ma grzyba i wilgoć w domu - a pracuję w markecie budowlanym to tłumacze jak krowie na rowie, jednym dociera do bani przekaz, a inni upierają się jak osły przy tych metylanach etc.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja grzyba nie mam bo akwarium postawilem no i sie pokazala woda przez kilka dni na szybach i trzeba bylo cos myslec szybko ale dzieki pomoca forumowiczow jakos udalo sie to zaleczyc troche i tak to nie jest to. ale zlecilem montarz tych kratek. czekam na fachowca.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, trzeba wietrzyć pomieszczenia - metoda dowolna, opcją jest klimatyzator z funkcją osuszania. Przez wieie lat miałem problem z za duża wilgotnością, zainstalowałem klimatyzację, wymieniłem oświetlenie i pompy - jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.