Skocz do zawartości
Bodzio71

problem z Mg

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo masz akwarium? Jaką masz obsadę ? Czy kH też spadło? Jeżeli tak /spadło kH , Mg i Ca/ to znaczy, że korale i skała zaczęła pobierać i już najwyższy czas wprowadzić m Ballinga . Jest oddzielny wątek podpięty - nic trudnego , naprawdę. Jak będziesz miał problemy pytaj,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meteormode

Jesli masz Saliferta, to Sere mozesz sobie darowac

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie ma jak się należy 1023,kh muszę podbijać , i staram się utrzymywać w granicach 8, Ca też dolewam

lecz wszystkie preparaty podbijają mi parametry oprucz Mg. Chciałem go podbić do 1350 i wystartować z m Ballinga, lecz wcześniej muszę stwożyć odpowiednie parametry. Powiękrzę dawkę mg i zobaczymy. Może kupić Mg do ballinga rozrobić w mniejszej ilości wody RoDi i takim koncentratem próbować podbić. Ja narazie używałem Mg kent i GroTecha magnesium pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podbijasz już kH - to już robisz Balinaga - wprowadź 3 płyny /KH, Ca +Mg, sól bez soli/ Każdy po taką samą ilość ml - i będziesz miał stabilne dawkowanie - a sam Mg uzupełnisz koncentratem jak mówisz -u mnie też tak było jak zaczynałem Balinga. Jak wyrównałem Mg to już sam Baling utrzymywał to wszystko. Lej - nie gadaj... Ca i Mg daję wg proporcji z opakowani Reef. Niem am teraz przy sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Adam uczynie jak powiadasz:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku kH lałem więcej - al po ok 4-5 miesiącach proporcje mi się wyrównały. I jest stabilnie. Łatwo podregulować np 5 ml więcej wszystkiego lub samego kH. Albo ręcznie pompę włączyć żeby jednorazowo coś dodać. Jedyny minus - cena pompy - ja mam Doser One Evolution Aqua Trend - w miarę porosty , skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Podniosłem Mg do 1300, Ca 440, kh 8, ph8,1. Parametry jak widać ok. Wiem że Mg,Kh i Ca leci mi w dół więc zrobiłem po wczorajszej podmianie testy i czekam tydzień . Zobaczymy ile spadną , jak naucza guru Tester. Kupiłem na allegro prochy do ballinga na 2l. Gościu od którego kupiłem napisał mi że do jednej 2l butli mieszamy Mg i Ca , reszta osobno. Właśnie chodzi mi o to pierwsze czy mieszać równo , czy rozrobić 147g CaCl2*2H2O i później podmieniać z 34 MgCl2*6H2O jak naucza Tester. Proszę o pomoc bo niechcę zrobić żadnych baboli. Pompa dozująca aquamedic czeka już na zaprogramowanie :-):-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję wg preparatu REEF, ale to nie ma znaczenia , na 5 l daję 368g Calcium dihydrat i 85 mg Mg hexahydrat - zgadza się z teymi podanymi w temacie /z Ca musisz uważać czy czysty czy di czy hexa - to stopie uwodneinia/ Mieszam w połowie od razu Ca i Mg - i na końcu dopełniam do 5 litrów. Przy kH podgrzej wodę bo trudno się rozpuszcza. U mnie proporcaj Ca i Mg pasuje jak ulał. Nie patrzyłem ile spada mi na tydzień. Tylko dałem ileś tam ml i patrzyłem czy stoi w miejscu czy spada. Wtedy zwiększałem. Mg miałem jeszcze stężony /na oko roztwór i dolewałem ile mi trzeba było - a później już tylko Balling. Aktualnie od czasu do czasu podregujuję 5ml w tą i w tamtą. Czasami trochę doleję ręcznie nap z 10 ml. W sumie jak będziesz regularnie podmiany robił , tę samą sól, korale utanbilizują wzrost to proporcje staną. Masz młodyzbiornik. PH nie mierze bo nie mam wpływu - ale ok 8-8,1 mi stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.