Skocz do zawartości
picia385

pomoc... pierwsze kroki...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest taka osoba, która pomoże, doradzi w akwarystyce morskiej? Chodzi dokładnie o pomoc przed zalaniem i pierwsze dni po zalaniu baniaka.

Jak będzie taka osoba to proszę pisać na priv.

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a bylem pewien, ze pisze dziewczyna :blushing:

Picia, a co tam chcesz wiedziec ? Tu Cie uswiadomimy i bedziesz zadowolony.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) super dzięki :)

mam zakupiony zestaw BOYU TL550. Wcześniej posiadałem akwa Aqua Medic Percula 120 ale brakło funduszy i musiałem go sprzedać. Postawnowiłem że na początek będzie gotowy zestaw...

z tyłu baniaka mam mały panel filtracyjy...

Co tam trzymać do filtracji??

z akwa dostałem bio-kule ale podobno jest to niepotrzebne. Czy zamiast nich dodać skruszoną skałę i rowa carbon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a bylem pewien, ze pisze dziewczyna :blushing:

Picia, a co tam chcesz wiedziec ? Tu Cie uswiadomimy i bedziesz zadowolony.

Kurcze , ja dokladnie to samo pomyślałem...,ech szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały panel ma dł 48cm, składa się z 4 komór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakis odpieniacz ? Jesli tak, to go od poczatku wlacz.

Warto dodac bakterie "startowe" i adsorber silikatow.

Od poczatku postaraj sie utrzymac stale zasolenie.

Wde zbierasz przy pomocy filtrow RO i Di, wlewasz do zbiornika, wrzucasz kostke napowietrzajaca i grzalke i gdy temp. osiagnie 25°C to powolutku wsypujesz sol, najlepiej tuz przed pompe, zeby sie od razu szybko mieszala z woda. Nie dosalasz do wymaganego poziomu, tylko zostawiasz z wlaczona cyrkulacja do nastepnego dnia. Dopiero na drugi dzien, po sprawdzeniu zasolenia, dosalasz reszte.

To wszystko zostawiasz na kilka dni. Potem mozesz wkladac skale (bez piachu) i znowu masz czas, tym razem ze 2-3 tygodnie, zeby przy piwku poczytac forum :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start proponuję Ci bakterie Bios Aquaforestu. Potem wedle uznania. Proponuję Ci wystartować od razu na dobrej soli aby uniknąć późniejszej walki z parametrami. Do przegród możesz wsypać siporax zrób mu od dołu 1-2cm rusztu by nie doszedł do dna bo będzie Ci detrytus w nim zalegal . , a do jednej z komór wate filtracyjna cienka warstwe. Wate co 2-4dni trzeba wymieniać. Możesz też powiesić woreczek z niewielką ilością biopellets XL.

Wysłane przez tapatalk

Edytowane przez Yendruu (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bakterie prodibio a co do waty to bym wymieniał co 24h, żeby syf wywalić, bo inaczej to zacznie oddawać to co pozbierała.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodibio na start??

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakterie prodibio już mam:) zamiast siporaxu mogę w komorze dać skruszoną skałę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejnosci czytaj, potem szukaj a na koniec pytaj

przeciez po to jest forum zeby sobie wzajemnie pomagac

powodzenia Panie Piotrze K. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki szeroki jest ten panel. W każdym razie ja dałbym coś w tym stylu

- pierwsza komora odpieniacz (spróbuj coś dopasować do panelu, jeśli nie to zrób sam taki na kostkę)

- druga komora, filtracja mechaniczna czyli np. wata (nie za dużo bo trzeba ją wymieniać tak ze dwa razy w tygodniu)

- trzecia komora, filtracja biologiczna czyli np. siporax czy okruchy skały o które pytałeś

- w czwartej komorze daj grzałkę, czujnik dolewki jeśli masz, ew woreczki z jakimiś mediami jak wegiel czy jakiś absorbent

Potem obserwuj co się dzieje, nie rób gwałtownych częstych zmian filtracji ponieważ cały sytem potrzebuje czasu aby ragować zarówno na lepsze jak i na gorsze. Oczywiście mówię o czasie gdy akwarium już dojrzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.