Skocz do zawartości
agent 007 sumek

160 litrów mojej słonej wody

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawily sie nowe problemy :( nie wiem dlaczego mam metna wode caly czas ale to nie wszystko dostarczylem do sklepu zoologicznego wode do testow

wyniki ktore otrzymalem:

NO2 - 0,6

NO3 - 30 mg

PO4 - 1,2 mg

drugi i trzeci winik mysle jest prawdopodobny ale cyjanek ??????

co o tym mislicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym cyjankiem,to o co chodzi?


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku niepokojące testy...moim skromnym zdaniem natychmiast zastosowałbym purigen po 24h NO winno spaść plus oczywiście podmianki wody (co 2 tyg) wraz z bakteriami, podobno purigen także klaruje wodę, pozdrawiam i 3mam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym purigenem mógłbym się trochę spierać ale poczekam jeszcze na rady tych którzy stosowali ten środek.

A teraz mała aktualizacja z dziś :)

rmkaqh.jpg

2a53t3.jpg

33p8oj6.jpg

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na plus a teraz cierpliwości(której mi czasem brakuje :blushing:) nic nie tykaj, regularne podmianki i koniecznie kontroluj zasolenie baniaka Sławek no i oczywiście jak skonfigurujesz lampe z nowymi diodami pstryknij fotki :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja: jeżeli chodzi o akwarium "PRAWIE" nic się nie zmieniło oprócz tego że zamieniłem dwa czipy białe w lampie na sześć niebieskich aczkolwiek różnica jest i to duża bynajmniej według mnie a wy co o tym sądzicie ??????

1zh1lix.jpg

2cp9sex.jpg

2cr8u1s.jpg

azaowk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem widziałem różnica jest ogromna teraz kolor wody pasuje do morskiego ale nie tylko mnie się ten stan rzeczy podoba....koralom też :thumbup: pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 na poziomie 30 mg/l to jeszcze nie jest "zabojczy" problem, choc mozna cos z tym zrobic. Za to PO4 1,2 mg/l to juz "bagienko" gdy sie zauwazy, ze jego stezenie jest ze 100 razy wieksze niz by chcialy sps-y.

Czy masz jakis odpieniacz ? Jesli jest w miare silny, to pomyslalbym o wodce. :wine:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.