Skocz do zawartości
jarek35

Zaginięcia ryb w biżej nie okreslonych okolicznościach

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mieliście przypadki zaginięcia ryb w biżej nie okreslonych okolicznościach ?

Przyjechał dziś z Katowic i jak zawsze po powrocie oglądam akwarium a tu brak Pseudocheilinus hexataenia.Przeglądłem cały baniak ,ale nic nie znalazłem (trupa brak) .

Jedyne co zauwazyłem to dość mocną pracę odpieniacza ...

Z lekka zdenerwowany lub bardziej dosadnie w.... nakarmiłem pozostałe ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z krabów to jest tylko mały mitrax ,co do wężowideł to tylko te co przyszły ze skałą .

Jest trochę wieloszczetów ,ale raczej wątpie aby któryś mógł ją dopaść ....

Nie mam pomysłu co się z niąmogło stać.

A co do ryb to zostały dwa błazny i magnifica. Tak więc one też są poza podejrzeniami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie 2 tygodnie temu zniknął z dnia na dzień Amphiprion ocellaris. Pływały w akwarium ponad 3 miesiące i pewnego dnia jednego brak. Nic nie wskazywało na to, żeby coś mu dolegało. Nie znalazłem żadnych "szczątków", więc takie rzeczy chyba się jednak zdarzają.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie pojawi sie sama po kilku dniach, a tym bardziej nie wyplywa do karmienia to pewnie zwloki sa gdzies w niewidocznym miejscu i na pewno padlinozercy zrobili swoje. Ewentualnie przeszukac otoczenie akwarium jesli nie ma korony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Reef Maxa więc wyskoczyć nie mogła. Zwłok nigdzie nie było, więc tak jak piszesz pewnie padlinożercy swoje zrobili:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji aby wyskoczyła.

Na akwarium nałozona jest korona i nawet magnifica nie była w stanie wyskoczyć pomimo wielokrotnych prób.

Po zatym pierwsze co zobiłem to przeszukałem podłoge przy szafce .

Poczekam do jutra moze faktycznie siedzi gdzieś w jakimś zakamarku skały i nie chce wypłynąć ;)

Edytowane przez jarek35 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... ciekawy temat, mnie też w tajemniczych okolicznościach zaginął Chrysiptera cyanea i do dziś nie wiem w jakich okolicznościach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u mnie zaginęła babka cryptocentrus cinctus też z dnia na dzień. Była zdrowa i jadła ładnie i tu nagle nie ma jej. Jedyną gadzinę jaką podejrzewam o jej zniknięcie to percnon gibbesi. Tego krabika mam już długo i urósł do pokażnych rozmiarów. Mimo to że jest roślinożercą to na krewetkę koktajlową przybiega pierwszy. Raz widziałem jak mi obrabiał doktorka padniętego albo zabitego przez niego. Żona krzyczała ratuj doktorka bo było widać głowę latającą obok skałki. Ale to była tylko głowa , resztę zeżarł krab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bodzio71 te kraby sa bardzo agresywne. Jak mialem w porzednim akwa to jak podrosl, to chcial ciachnac kazda ryba ktora przeplywala obok. Atakowal I to sporo. Jak jakas rybcia byla slaba , to dokanczal zywotu. Urosl do wielkosci otwartej meskiej dloni I dopiero przy przesiadce udalo mi sie go wyciagnac. Do nowego baniaka juz nie trafil I zadnych takich kolezkow wiecej nie bedzie ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze po powrocie z kontraktu znikly 2 blazny akwarium przeszukal na okolo niego tez a pozniej sie okazalo ze zona jego wylowila i nic nie mowila myslal ze nie zauwazy a poZniej nic nie mowila :)


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnialem sobie teraz, po mojej katastrofie gdzie padly mi wszystkie . ryby

Gdy robilem restart i wyciągałem skale znalazlem truchlo jednego blazna zakopane w piachu pod skałą

Na milion procent to sprawka krabulca chlorodiella nigra ktorego mam spory okaz

Gosc nie interesuje sie resztą obsady ale do padliny jest pierwszy

To samo bylo z krewetką ktora padla od algaex - od kopa jązawinął i zaczął zakopywac pod skałą w piachu


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.