Skocz do zawartości
Lamort

RO wymiana żywicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

" kto pyta nie błądzi " Panowie mój filtr RO posiada taki wkład z żywicy, jak na zdjęciu. Kupiłem żywice, ale w wkładzie jest jakaś gąbka, mam coś wyjmować, czy po prostu zalać ten wkład ?

VntgbD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyjmij wszystko umyj , wsadź pierwszą gąbkę wsyp żywicę , wsadź gąbkę potem plastik z otworami i na końcu wszystko zakręć i gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jakoś mało masz żywicy w tym wkładzie. Ta gąbka powinna być na górze wkładu, żeby żywica nie przedostawała się dalej z wodą. Jak widzisz na dole filtra masz drugą taką samą prawidłowo umiejscowioną.

Wywal tą starą żywicę, wypłucz obie gąbki, wsadź jedną gąbkę na dół, wsyp nową żywicę i na nią daj drugą gąbkę.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbka jest po to żeby żywica się nie wysypała


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.