Skocz do zawartości
urban15

Akwarium by Urban15 vol.4 na luzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po półrocznej przerwie bez kropli słonej wody w domu wracam do tematu. Najważniejsze postanowienie na nowy baniak "akwarium na spokojnie bez żyłowania parametrów"

Szkło miałem stare czyli 80x40x40 miałem też grzałkę oraz cleaner Tunze, nawet sól Tunze nówka nie rozpakowana leżała na strychu razem z suchym piaskiem ze starego akwarium. Jedynymi inwestycjami była cyrkulacja Tunze 6015, używana lampa z forum 4x24W oraz sucha skała Marco Rock całość nakładów na odpalenie to około 600zł.

Poniżej parę fotek z układania skały i startu:

c4ccac9a4b70ad5bgen.jpg

2f9357ea33ff89d0gen.jpg

W tygodniu doleję brakujące 20l wody z działającego zbiornika od Roberta reef i powinno się zacząć wszystko mielić bo na dzień dzisiejszy akwarium jest sterylne i bez życia tego dobrego i złego.

Nie planuję na razie odpieniacza chyba że nie wyda na samych podmiankach czas pokaże. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. No w końcu się pojawiłeś, tak że teraz czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Jaka planowana obsada?Życzę powodzenia i jeszcze lepszych efektów niż ostatnim razem. Pozdrawiam. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akwarium śmiga już ponad miesiąc i tak jak u prawie każdego było brązowo następnie zielono a teraz zieleń blaknie i zaczynam planować pierwsze zwierzaki pewnie już w nowym roku, ale czas pokaże.

Na początku do akwarium trafi Escenius bicolor oraz jakieś szczepki miękasów plus ślimaki kopiące i turbo. Dalsza obsada jest jeszcze nie precyzyjna planuję albo pójść w Chromisy albo błazenki oraz LPS i miękkie z przewagą Rico. Nie planowałem odpieniacza ale waham się nad kupnem Tunze 9001. Akwarium na dzień dzisiejszy wygląda następująco. Pozdrawiam

10863652_409283932552066_1953509205_n.jpg?oh=cdd880fb8b35f3ab8bb49d4b686d00a4&oe=549FE4C0&__gda__=1419754080_1ace0f32cfeefc2ad530a76916e472ea


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakieś wieści z baniaka :),będę ,jak zawsze śledził Twoje poczynania :). Tylko bym trochę zmodyfikował Twoją stopkę i do obecnej dopisał "...po przejażdżce dieslem" he,he,he :rofl: :rofl: :rofl: .

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie i miłe słowa mam nadzieję że będę często aktualizował wątek i akwarium już niedługo zacznie zapełniać się kolorami. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie i miłe słowa mam nadzieję że będę często aktualizował wątek i akwarium już niedługo zacznie zapełniać się kolorami. Pozdrawiam

Cześć Piotr u mnie oczywiście masz szczepki do odbioru , nie mam twojego nr tel zadzwoń Pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma akwa? Jakaś aktualizacja?


220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.