Skocz do zawartości
nowy_zarażony

TDS

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ktos z katowic lub okolic kto posiada to urzadzenie? Kupilem uzywane ro i chcialem sprawdzic membrane. Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem juz co mam zrobic. Pomyslalem ze sprawdze wode testami akwarystycznymi i kiszka. Woda w kranie ma najnizsze mozliwe wartosci na testerach a po przepuszczeniu przez sam sedyment i wegiel 0:( Chyba powiniennem sie cieszyc:D?? Podlaczylem natomiast membrane ktora dzis dostalem. Byla wilgotna. Kiedy zaczela zalewac ja woda bylo slychac w komorze dziwne swisty, ale to chyba tylko ruch wode. Bardziej martwi mnie to, ze ze scieku za ro wyplynely jakies opilki jak z wegla aktywowanego. Co myslicie? Kiszka?

Jeszcze mam jedno moze dziwne zapytanie: czy zamiast tdsa mozna uzyc takiego miernika napiecia za pare zl?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kiszka. ja mam taką z 3 sendymentami http://www.aquareef.fora.pl/viewtopic.php?t=562&highlight=osmoza aby nie dostały się drobiny węgla do membrany. Tą membranę możesz już wyrzucić.....A jak będziesz miał już nową membranę to za aktywnym węglem daj jeszce jeden sendyment-mechaniczny.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem nowa, bylo do 1000 litrow ok, teraz jest stosunek chyba z 7 do 1.

Mysle, ze tani sprzet bardzo szybko traci swoje parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TDS. Może gdybym jechał do Gliwic to bym Ci zbadał ale to nic pewnego niestety :)_o


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwilibyście się jak ściągnąłem 3 sendyment po 4 miesiącach. Był aż czarny od węgla (szkoda że nie zrobiłem fotek. Osmozy z 2 sendymentami to jakieś nieporozumienie. Jest to naciąganie przez producentów osmoz, abyśmy częściej zmnieniali membrany i nabijali im kieszeń. IMO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera a wiecie gdzie można dokupić taki jeszcze 1 sendencyjny??jak dobrze że jeszcze jej nie podłaczyłem, może ktoś ma te wężyki na zbyciuto wtedy tylko bym kupił wkład , ile micronów??


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w sumie 6 prefiltrów (to chyba nazywacie sendymentami) i na wyjściu mam 0 - zero a wydajność .... 720 litrów na dobę ....20 litrów w 7 minut ale mam to szczęście że w mej miejscowości jest amerykański przedstawiciel i produkuje wszystko włącznie z nawijaniem membran tu na miejscu no i jego ostatni wynalazek jako odpowiedź na MERLINA to cacko które otrzymałem jako tester :)


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario-sz mam swoje ro, to kupilem glownie z mysla o rozbudowie mojego o wlasnie dodatkowy prefiltr i di. W tej chwili ma filtr na wode na caly dom, sa tam 3 prefiltry 15 10 i 5 micronow chyba, potem leci na wegiel, znowy 5mic i membrana. I tak startujac nowe wklady nalezy je porzadnie przeplukac! Ale teraz widze, ze kupno tdsa mnie nie ominie:(

W nowym ro sa trzy prefiltry takie z gwintem. Macie moze jakis sposob zeby je odkrecic? Klucz niestety nie dale rady:(

Stosuje moze ktos z was zbiorniki cisnieniowe na ro?

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...że w mej miejscowości jest amerykański przedstawiciel i produkuje wszystko włącznie z nawijaniem membran tu na miejscu

To ja kombinowałem z allegro - zaskoczyłeś mnie - o kim mowa i gdzie to kurcze jest Jurek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwila panowie,

po pierwsze to węgiel nie niszczy memebrany, co najwyżej chlor, węgiel może ją zapchać

Po drugie ja mam RO ok 1,5 roku bez filtra za węglem i nie mam żadnych problemów (tzn. woda na wejsciu ma ponad 300 jednostek a na wyjściu 5 - po RO i 0 po DI)


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pawel2000 :

chwila panowie,

po pierwsze to węgiel nie niszczy memebrany, co najwyżej chlor, węgiel może ją zapchać

Po drugie ja mam RO ok 1,5 roku bez filtra za węglem i nie mam żadnych problemów (tzn. woda na wejsciu ma ponad 300 jednostek a na wyjściu 5 - po RO i 0 po DI)

Paweł jak węgiel ją zapcha to i tak jest do wyrzucenia! Wyczyszczenie z wierzchu nic nie da. Chyba że chcesz ją całą rozwinąć i wyczyścić :) Ale to raczej niemożliwe :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w instrukcji jest napisane,żeby przy pierwszym uruchomieniu filtra odłączyć RO i przepuszczać wodę przez same prefiltry. Dopiero po spuszczeniu odpowiedniej ilości wody można podłączyć filtr RO.

Myślę, że sporo osób podłącza kompletny filtr do wody nie oczyszczając prefiltrów na początku eksploatacji całego filtra. Stąd większość zanieczyszczeń membrany węglem.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega podsunal mi niezla mysl. Pory w kliszy fotograficznej sa podobnej wielkosci co te w membranie ro. Mozna by porobic troche testow. Niestety nie mam tdsa zeby sprawdzic efekty, ale jak ktos ma "chwile" czasu moglby to sprawdzic. Pomysl troche szalony, ale mysle ze gra warta swieczki, bo i oszczednosci spore.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy taki miernik TDS ma ograniczoną liczbę pomiarów ?? czy można go używać "dozgonnie" ?? Oczywiście nie mam na mysli wymiany baterii ;-)) Czy może jego elektrody też sie zużywaja i po jakimś czasie trzeba taki miernik wywalić do kosza ??

Mam kilka na oku - który mi polecacie ??

http://www.allegro.pl/item139841851_miernik_tds_zobacz_naprawde_warto.html

http://www.allegro.pl/item142118498_ud2_tds_metr_miernik_stezenia_roztworu_plynu.html

http://www.allegro.pl/item139744077_nowe_mierniki_tds_total_dissolved_solids_promocja.html

....acha - a jak sie taki TDS kalibruje ?? Mam na myśli raczej to, w czym sie taki miernik "macza" ? Skąd wziąć takową substancje ? Czy może są specjalne płyny do kalibracji ?

z góry dzieki za odpowiedz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba go co powien czas kalibrować... ja tego niedopilnowałęm i TDS rozjechał mi sie na dobre...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @Raffy ;-) A kalibrowałeś już ?? W czym kalibrowałeś ? No i który poleciłbyś z w/w ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.