Skocz do zawartości
bibik

jakie macie kh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.przy pracujacym reaktorze i mikserze mam kh 15 i ph 8,3 i takie parametry utrymuja sie od roku.jakie macie kh w swioch zbiornikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh dość wysokie, czy reaktor chodzi 24/dobę? Jeśli tak to wyłanczaj go na noc przez kilka dni i wtedy zmierz.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ale wapn mam niski 390 jak wylacze nanoc to mis padnie do 350.wszystkiemkorale twarde i miekkie maja sie dobrze a nawet wiecej przyrastajaw oczachdlatego pewnie takie duze zapotrzebowanie na wapn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 7 gora 8


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja utrzymuje w okolicy 10, nigdy nie przekraczało 11.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tescie saliferta pisza ze optimum kh jest 8 a mi korle nie tylko nie padaja ale i ladnie rosna-widac z tego ze ich mozliwosci pzrystosowawcze sa bardzo duze,sprwdzilem w notatkach ostani pomiar robile 6 miesiecytemu i byl taki sam-obaczymy co bedzie dalej hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz Kh 15 przy calcium 390 to znaczy , że masz rozjechana alkalicznośc.

U siebie mam Kh 11.3 przy calcium 440.

Staraj sie nie dopuszczać aby calcium spadało ponizej 400, chociaz 390 to nie powód do paniki. W naturze jest 370-390.

Jak często wymieniasz wkład w reaktorze i jakie masz ph w reaktorze?

Aby wyrównać stosunek Ca/Kh co jest bardzo wazne musisz wlac koncentrat calcium. Wtedy podniesie sie Ca kosztem kh , które spadnie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ph mam 6.0-6.3 ostatnio dosypywalem wklad i dodalem magnez grotecha.moglem troche przesadzic z proporcjami bo magnez mialem 1600 ale test mi sie dzisiaj skonczylmusze kupic podobno zoolek wypuscil test na magnez tani za 20 zl. a TY co jaki czas wymieniaszwklad u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne jak Joopa (6-8).

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bibik chyba PH 8-8.3 , a nie 6-6,3 albo masz slodkowodne :)

u mnie KH 7-8, ca 400-420, ph 7,9(noc)-8,3(dzien)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

PH 8-8.3 , a nie 6-6,3 albo masz slodkowodne :)

smk nie spij w reaktorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - to mamy kh miedzy 6 a 15. I co teraz ?:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili glonow nie mam ale mialem. Cos ostatnio sracilem kontrole.:)

Wydaje mi sie, ze glony pokazaly sie jak NO3 i PO4 byly przez dluzszy czas niewykrywalne. Poniewaz sie pokazaly to odlaczylem odpieniacz ale to trwalo ze 2 miesiace zanim testy cos pokazaly. Zaczalem sztucznie podbijac NO3 i nie mylem mrozonki. Teraz PO4 jest 0,05 a NO3 5mg/l i znowu cos sie zieleni. Cos nie moge dojsc do rownowagi (Ca ok.500 na samych podmiankach) i tak sie bujam.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to jest moj klopot. To akwa mam od roku i do miekkich dodalem troche malutkich (ok.2-3cm) szczepek twardych. Kupilem kilka sztuk za kilka euro. Troche podrosly ale chyba nie wyciagaly tyle Ca ile dodawalem zwykla sola Tropic M. Widocznie Ca sie nie wytracalo i przez rok tak wzroslo. Testuje Salifertem a poprzednio Tr. Marin bylo to samo.

Oczekuje propozycji:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

@alex , jaka masz ilo?? koralowc?w twardych ?

Musz? przyznac ,?e masz ustawiony ma?y wyciek 1-2 krople/sek. Musisz mie? du?y reaktor aby utrzyma? calcium 430 przy tak ma?ym wycieku.

mam tylko kilka twardzieli (3-4) poza tym zapewne znasz te zale?no?ci, ?e reaktor produkuje albo wi?cej Ca albo wiecej kh. Na razie obra?em podbijanie Ca, ba?em si? gwa?townych skok?w kh bo wyci?ga?em tank z kh 6,0.

Stani u?ywasz jaki? dodatkowych ?rodk?w (bufor?w), ballinga, reaktor?w czy tylko podmiana? Sorry za g?upie pytanie na privie: najpierw zerkn??em na poczte dopiero potem na topic'i :)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol Tm ma calcium ok 480 , wiec jesli nie masz dużej obsady twardych korali to nie ma za bardzo co ciągnąć ten wapń, stąd może taki wysoki poziom ca.

A czy testy sa w miare swieże, bo może one przekłamuja, bo te 500 z samych podmian trochę mnie zastanawia.

Z dświadczenia wiem, że jak na kilka dni zostawiłem testy w szafce pod akwa , a tam jest ciepło to sporo przekłamywały. Może spróbuj jeszcze na innych testach .

a jak z Ph ? kalkwasser lejesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam odchudzonego Ballinga :tylko do Mg bo tego zuzycie jest spore. Natomiast poziom Ca i reszty wynika z podmian cotygodniowych (ok.4%) i naturalnego rozwoju akwarium. Podejzewam spory wplyw zywego piachu kupionego przed rokiem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz to jest topic Bibika - otworze za chwile swoj.

Bibik - przepraszam za wcinanie sie. Tak jakos wyszlo:blush


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex, jesli nie masz dużej obsady twardzieli , to rzeczywiście wiekszy wyciek jest niepotrzebny .

Na poprzednim reaktorze Knopa SIv nie mogłem wyciągnąć ca więcej jak 410, bo jest spora obsada twardzieli ponad 90 sztuk, więc byłem zmuszony do postawienia wiekszego reaktora na 12 kg wkładu. Nawet przy takim duzym reaktorze wyciek mam ciurkiem ,aby utrzymać ca 440, stąd było moje zdziwienie takim małym odciekiem jak u ciebie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.