Skocz do zawartości
michu23

śmierdząca woda RO

Rekomendowane odpowiedzi

witam! nie wiedziałem gdzie dać ten post więc jest tutaj. potrzebuję pilnie rady. zauważyłem dzisiaj, że woda ro po 3 dniach smierdzi... stechlizną. wylalem wszystko. uruchomilem ro, pol godziny woda leciala do scieku, potem napelnilem banke i ku mojemu zdziwieniu woda tez smierdzi! teraz caly czas sa takie objawy... woda z kranu jest normalna, bez zapachu. jestem załamany bo nie mam pojęcia co to moze byc. rozebralem filtr, wszystko jest jak bylo. membrana ma nieciale 2 miesiace. mial ktos moze podobne objawy? pomozcie! co zrobic... wklady mam zapasowe ale to takie dzialanie w ciemno.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z prefiltrami? Chociaż membrana jest po prefiltrach wiec raczej wszystko za3ma... A moze masz jeszcze jakis modul za membraną i on nawalił?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za membrana nic nie mam. co ciekawe jak rozebralem filtr tzn. rozkrecilem pojemniki na media i wyjalem wklady to tam tego zapaszku nie czuc... a było tak fajnie :|


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie podpiołeś wylotu wody do wyjścia ściekowego? Tzn. czy nie pomyliłeś wylotów.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. akwarium funkcjonuje juz 2 miesiace i dzisiaj dopiero to zauwazylem. przedtem bylo ok. nic nie ruszalem, nie grzebalem. poprostu woda zaczela cuchnac.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brudny pojemnik na wode?

wyskoa temepratura - cos sie dostalo ?

stare akwarium jako pojemnik na RO ?

Zauwaz, ze z karnu po trzech dniach nic nie ma prawa smierdziec.

Moze dziecko + kanapka lub owad....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojemnik wymienilem na nowy i nadal smierdzi... cos sie moglo dostac tylko jak? i co wazne jak to wydobyc. wymienie chyba wklady. jednyne co mi przychodzi do glowy.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy w tym przypadku to taki scenariusz:

do węzyka który prowadzi czysta wodę z RO dostały się bakterie (nitrosomas, nitrobacter, czy jakoś tak). Dostały się tam z nikąd, czyli z powietrza do wody a wodą do wężyka. Podczas gdy filtr był nieużywany osiedliły się na ściankach i czekały... Po którymś dolaniu wody, gdy była przerwa w przepływie, do tego wysokie ostatnio temperatury plus warunki beztlenowe i wytrącił się siarkowodór (swąd podobny do zgniłych jaj). Nic innego mi nie przychodzi do głowy.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie. a jak to zwalczyc? wlasnie dezynfekuje membrane.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrany nie ruszaj ! Niczym jej nie nacieraj, nie szoruj ani nie płucz w zadnej chemii.

Wypłucz dokładnie obudowę membrany, wymien wężyki i sprawdź czy dalej smierdzi.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michu23 :

pojemnik wymienilem na nowy i nadal smierdzi... cos sie moglo dostac tylko jak? i co wazne jak to wydobyc. wymienie chyba wklady. jednyne co mi przychodzi do glowy.

jeśli odpływ brudnej wody do kanalizy nie masz puszczony przez syfon który jest zawsze zalany wodą to masz odpowiedź i poparcie teorii @Kraszana


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jałoś

obecnie zbieram do butli 5 l. po wodzie mineralnej. taka butla stracza na 3 dni.

@jerzol_kominiarz

wężyk od ścieku mam wetknięty bezpośrednio do odpływu ścieku w zlewie. jak to puścić przez syfon bo nie bardzo rozumiem?

wymieniam wezyki, wyczyszcze pojemniki na media... zobaczymy co bedzie.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za przeproszeniem nie piłeś wody mineralnej bezpośrednio z tej butli zanim zacząłeś zbierać do niej wode por rO?

pzdr

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jalos : myslisz o zgnilych zebach ?:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani: kto wie :wink czasem rozwiazania i przyczyny sa naprawde dziwne

@michu23: bez urazy

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jałoś dobrze kombinuje - owszem, Jego scenariusz jest z tych mniej prawdopodobnych, ale zawsze możliwy. To też mogła być droga wprowadzenia bakterii, które zaczęły się namnażać...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznajcie, ze to jest mozliwe ale malo prawdopodobne. Przeciez po kilku litrach osmozy wszystkie bakterie powinny zginac i zapaszek tez. Czyli cos takiego jest mozliwe tylko przed osmoza. Moze w weglu ? Ciekawe co nas jeszcze moze trafic !

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie pytam. dlaczego mi to sie przytrafia... najpierw dostalem uszkodzona membrane, wymienili. wszystko bylo super i teraz to. a wody nie pilem :)


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michu - tez tak patrze i widze, ze cos zbladles!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem wklady, wezyki. wyplukalem pojemniki, wymylem i jest juz ok. pytanie... co zrobic by sytuacja sie nie powtórzyła? jakieś rady.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabawne, że ho ho. chyba ze śmiechu naprawdę zebów nie umyje...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
**akwarysta** :

Jedyna rada jaka mi przychodzi do głowy to Michu myj zęby ( :

lepiej byś zrobił jak byś nic nie pisał...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.