Skocz do zawartości
ZiZi

Wyjazad na 8 dni - o czym pomyslec ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Przez ten czas chata bedzie zamknieta. Ryby i koralowce bez jedzenia. Jest automatyczna dolewka. Jest UPS 3KV - zastanwaiam sie do czego go poglaczyc.

Jakies propozycje jak sie zabezpiczyc przed jakas niespodzinka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm 8 dni bez jedzenia? moze niech raz na 2 dni ktos przyjdzie nakarmic potwory (pokaz najlepiej ile zeby ci nie zalatwil baniaka)

automatyczny karmik moze?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba nie powinna zaszkodzic mala dieta, tym bardziej koralowca, zastanawiam sie, co zrobic jak wywali korki np: w 3 dniu.. a u mnie sie to zdaza co jakis czas

czytalem, ze tydzien bez swiatla zycie spokojnie da rade, tylko co zostawic - jedna pompe + odpieniacz.. moze kawalek oswietlenia - wszystko pod UPS

dokarmiam teraz ryby - wiecej, aby przetrzymaly tydzien glodowki, widzialem ostatnio ryby w oceanarium - wygaldaly jak szkielety w porownaniu z moimi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

Jakies propozycje jak sie zabezpiczyc przed jakas niespodzinka?

O gumkach nie zapomnij!!!!

A propo kup automatyczny karmik to ryby mniej zestresujesz.

A UPS przypadkiem nie 3 kVA? a to nie to samo co 3 kW a napewno nieeeee to samo co 3 kV!!!(ciekawe jak by taki w domu ładować ?


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmik odpada - za duza wilgotnosc

Nic nie skalmalem khmer: :)

Moc wyjściowa: 3,000 VA

Moc wyjściowa: 2,700 w

Maksymalna moc, jaką można skonfigurować: 3,000 VA

Maksymalna moc, jaką można skonfigurować: 2,700 w

Napięcie wyjściowe: 230V

Informacja o napięciu wyjściowym: Konfigurowalne dla 220 : 230 lub 240 napięcia wyjściowego

Zniekształcenia napięcia wyjściowego: mniej niż 5% przy pełnym obciążeniu

Częstotliwość na wyjściu (synchronicznie z siecią): 47-53 dla częstotliwości nominalnej 50Hz , 57-63Hz dla 60Hz częstotliwości nominalnej

Współczynnik szczytu: Do 5 : 1

Typ przebiegu: Sinusoida

Lecz nadal nie wiem co warto podlaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompe o jak najmniejszym poborze mocy...no i t en pieniacz by sie przydal...swiatlo bym olal....max jedna swietlowke...

ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mysle o pompie + odpieniacz - mam 3 pompy - nie wiem ktora wybrac

ostatnio jak bylem na wakacjach to po powrocie jak otwarelm lodowke to cale zarcie mowilo mi TATO.

ryby ledwo przezyly mimo, ze bylo to slodkie, a nie mam czasu ani mozliwosci przetestowac teraz calej instalacji sieciowej dlatego kupilem UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zdecydowanie odradzam automatyczny karmnik, zwłaszcz kupowany na dzień przed wyjazdem :)


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto tylko pompe obiegową i wiatraczki. Grzałki i reszte bym olał szkoda energii. 2,7 W to przy pob 50W +5W to może pare godzin wytrzyma, a teraz i tak ciepło.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba odpieniacz bo nie sądze żeby wymina gazowa na powierzchni zapewniła natlenianie... i to wytarcz y reszta jest mniej wazna


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko , dasz rade ja swoją rogatnice karmiłem ostatnio 3tygpdnie temu i jest tłuściutka :) co prawda ma do dyspozycji 80kg skały żywej ale mysle że jak nie masz przerybionego akwa to spokojnie 8dni przezyją


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jeszcze w dużej mieże zalezy od ryb, p[okolce mają szybką przemiane materi i im może być ciężko


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt mam pokolca ale ma duzo jedzenia na skale, mysle, ze bedzie ok.

Ostatecznie podlaczam odpieniacz + jedna cyrkulacyjna (razem okolo 50W). Powinno wystarczyc na kilkanascie godzin, akurat na czas reakcji kogos kto wlaczy korki.

Wentylatorow nie mam sensu, nigdy nie mialem wiecej w pokoju niz 27 C, a bez oswietlenia nie ma co grzac wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.