Skocz do zawartości
Lukasz.PL

[Kupie] Joe's Juice

Rekomendowane odpowiedzi

Kupie Joe's Juice. Nie musi byc cale pudelko.

lol.pl@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz

Jak juz kupisz i zastosujesz - czy mozesz opisac czy Ci to zadzialalo ? Ktos (chyba Wildtom) pisal, ze to naprawde zabija na smierc. Przyda sie potwierdzenie z innego akwarium.

Powodzenia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup lepiej 1 szt wundermani

Moja w 200l w ciagu 4-5 tygodni wycieła całą populację

Teraz jedyne aiptasie siedzą w kominie :)

(to dobrze, będzie jakaś pula do hodowli :) )


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joe's juice jest ok, ale na pierwszy "rzut oka". jest spokoj na kilka dni, za te kila dni pojawia sie jeszcze wiecej i w innych miejscach. nie cholery nie jestem zadowolony - pudelko mi sie juz konczy, a ja dalej mam aiptasie


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miala zabijac na smierc jedak wundermani


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak go znajde to z nim pogadam czy mu aaiotasie smakuja bo widzialem go 2 dni od wpuszczenia a pasozytow nie ubywa


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym Joe's Juice...

www.reefshop.pl -> Preparaty -> ?rodki przeciwko glonom i pasozytom - klikamy i widzimy:

Dost?pno??: na stanie - 24h dostawa!

Bierzemy telefon do r?ki - dzwonimy:

- Nie, nie ma.

No to jak to jest?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup wundermani sa w hurtowni w krakowie,


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Co do krewetek:

Skale wlozylem wczoraj i boje sie, ze krewetki nie przetrwaja.

Co natomiast ze slimakami? Dadza rade?

Jestem z Radomia i w gre wchodzi tylko konduktorska.

Jezeli by przezyl taki slimaczek u mnie to chetnie go przygarne. Nie bedzie u mnie ryb takze bedzie sobie mieszkal spokojnie :-)

Wundermani jedza majano? Wiem, ze slimaczki jedza.

Kraszan, nie wiem czy to nie jest zmylka :Dozingoff

Tak na serio, to bardzo czesto mi sie zdarza taka sytuacja.

EDIT: Doczytalem, ze male preferuja mieszkanie obok majano zanim beda wieksze. Czyli powinny tez majano wcinac. Pozatym w jednym artykule koles kupil cos jak majano i tez oszamaly to. Nie wiem, ale wiem ze trzeba wytestowac.

Jezeli ktos potwierdzi, ze moge je wlozyc do mnie do zbiornika, to bede zainteresowany :-)

Szczegolnie, ze podobaja mi sie te slimole :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz.PL jak masz swierza skale i ni emasz zyci a to namierz aiptasie lub majano, wyjmij skalke w strzykawke nabierz nasycony rotwor kwasku cytrynowego i lej dziada az bomble pojda a potem wypłucz skalke w wodzie z podmianki i juz i tak do skutku.

gdybym u siebie nie mial zycia na skalach to juz dawno bym tak zrobil i problem z glowy


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, daj przepis :-)

No i jak stosowac.

Znalazlem dzisiaj jeszcze kilka aiptasi, to bede testowal. Chociaz nie wiem czy nie wolal bym slimaka. Poniewaz gdybym dobrze nie wyplukal skaly, to nie chcial bym miec kilku kolejnych aiptasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie wypluczesz dobrze to mozesz miec ale jak mozesz to zrob ten kwasek. robisz tak:

kupujesz w sklepie kwasek cytrynowy spozywczy chyba ok 0,80pln za torebke. i mieszasz z woda z RO najlepiej. robisz roztwor nasycony czyli taki ze w danej ilosci wody rozpusci sie max ilosc kwasku i wiecej juz sie nie chce rozpuscic bo sie wytraca (ok 20ml wody na 1 opakowanie kwasku jak dobrze kojarze) i juz w strzykawke z igla i wbijasz w dziada i troszke lejesz a potem pluczesz.

ja bym tak zrobil na 100% jak bym mogl.


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem o tym sporo i chcialbym wiedziec co sadza o tym inni.

Najlepsze chyba beda wundermani poniewaz:

zjedza aiptasie, ktore sa pochowane, nie pozwola aby rozrastaly sie tak jak nieraz w przypadku chemii, ze kawalek zostanie gdzies tam i od nowa bedzie sie mnozylo. No, ale podobno nie ruszaja majano, a tych mam dwa na razie i nie wiem jak sie ich pozbyc, chemia nie chce.

Myslalem nad kwaskiem, ale jak zle wyplucze to moze byc tez slabo poniewaz odrodza sie.

Na razie nie spiesze sie z podjeciem decyzji, niech rosna sobie. Wole to przemyslec niz zrujnowac biotop. Czytalem, ze zarowno JJ jak i elimi aiptasi od TM maja mimo wszystko negatywny wplyw na srodowisko.

To takie moje spekulacje, nie mam jak widac zdania na ten temat, ale przychylam sie przez wiekszosc czasu do metod naturalnych.

Co Wy o tym sadzicie?

Na wszelki wypadek gdybym zdecydowal sie na wundermani to ma ktos na sprzedaz? Albo ma kontakt gdzie moga miec? Na razie czekam na przeminiecie cyklu 'dojrzewania'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej perhydrol jak mowi Witek, to 30% woda utleniona wiec padake zaliczy wszystko co zostanie polane. Ale strzykawka mozesz podac punktowo tam gdzie sie aiptasia schowala - 100% pewnosci ze padnie. Aha i uwazaj na skore bo bedziesz mial plamy.

P.S. Po wlozeniu skalki do wody tlen sie uwalnia i pozostaje juz sama woda.... Wiec metoda prawie naturalna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze trzeba by skalke wyjac i nalac na aiptasie, a nastepnie przeplukac skale w solance. Czy da rade w akwa to zrobic?

Jezeli mowisz, ze pada wszystko co sie tym poleje, to co z organizamami, ktore sobie obok mieszkaja albo w skale?

Na pewno nie pozostawia to nic w wodzie?

EDIT: Doczytalem, ze ulega powolnemu rozkladowi. Cena to 18zl za litr, takze mozna by tym cala populacje niszczyc, przez cale zycie. Dziala na zasadzie rozkladu tkanki miesniowej. Jest to polprodukt.

Dzisiaj zagladam do akwarium i juz wiecej jest aiptasi i wiekszych, majano jakies wieksze tez jest. Zastanawiam sie czy na majano tego nie wyprubowac, a z aiptasiami czekac na wundermani? Nie chce zbyt szybko podjac decyzji, ktora byla by bledna.

Jak zdecyduje sie to zrobie zdjecie, zaznacze gdzie co wypatrzylem, wyjme skalke i bede lal, ale na razie czekam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie insulinowke jutro i zrobie test na dwoch czy trzech aiptasiach.

Jednak czy ten wodor zawarty w perhydrolu nie wplynie negatywnie na akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz.pl - to tlen sie wydziela a nie wodór :)

reakcja ma postać:

H2O2 = H2O + O (właśnie O a nie O2 - dzięki czemu jest tak pierońsko aktywne - jeszcze bardziej od ozonu ale równocześnie bardzop szybko rekombinuje do O2) dzięki czemu działa punktowo a i jak trafi na coś co może utlenić to też pomaga bo po utlenieniu nie ma już nic szkodliwego tzn O zostaje zuzyte w reakcji utleniania i już nie stanowi problemu


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po perhydrolu aiptasia ginie cala czy raczej rozpada sie na kawalki??

i gdzie mozna to dostac??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie mysliwskim, pewnie w aptece i na allegro.

Wychodzi, ze 0,5 litra za niecale 10zeta :)

Ofkoz ja najpierw do apteki pojde :-)

Tylko tez jestem ciekaw czy rozpada sie aiptasia czy cala ginie. Ja podam do japy jej insulinowka. Ale jeszcze zastanawiam sie czy nie wyjac skaly i czy nie wyplukac po podaniu perhydrolu skalki solanka. Chodzi juz o sam fakt rozprzestrzenienia jej sie po akwa.

EDIT: Zapraszam do lektury: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nadtlenek_wodoru

Tak draze ten temat, ale teraz spokojniejszy jestem co do zastosowania tego srodka :-)

Tylko czy nie rozpadnie sie aiptasia?

Wedlug mnie nalezy wprowadzic naturalnych wrogow po zastosowaniu tego srodka aby zjadly te aiptasie, ktore sie schowaly i ktore moga rozmnazac sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perhydrol sie kupuje w sklepach chemicznych np z farbami w cenie ze 2,5 za litra.

W slodkowodnych akwariach jest stosowany do leczenia pasozytow zewnetrznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.