Skocz do zawartości
Stani

Jeszcze raz sump.

Rekomendowane odpowiedzi

Kto tak ma ?

W pierwszej komorze - pompa do odpieniacza. W przegrodzie dziura (a wlasciwie dwie). Przez dziure- waz z pompy do odpieniacza. Poniewaz wydaje mi sie, ze pompa odpieniacza jest silniejsza niz strumien wody z komina to cala woda z komina przechodzi przez odpieniacz. Dla wyrownania poziomow - drugi maly otwor w przegrodzie.

W rezultacie nie mam detrytusu w sumpie.

Jakies uwagi ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz. Spływ z komina powinien mieć podobny przepływ co wydajność pompy odpieniacza lecz odpieniacz nie wyłapie całkowicie detrytusu. Mam Delteca 1060 i on ma na wyjściu wody taką gąbkę, na której gromadzi się niezły syf i trzeba ją często płukać.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugiej komorze mam troche zywych kamoli - bede musial pod nie zajzec bo z wierzchu nic nie widac. Tez tak mysle, ze cos tam przelatuje ale moze czesc wraca do akwarium ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w kominie biobale i dwa razy po roku i po dwóch latach zaglądałem. Wziąłem wyjąłem biobale i je przepłukałem w wodzie po podmianie, ale wbrew obawom niewiele syfu się w nich gromadzi, wręcz znikoma ilość i na dnie też czysto. Może większe zawirowania wody powodują, że jest on z dna komina podrywany i się nie gromadzi. W każdym razie jestem zadowolony i biobali nie wywalam.

Co do sumpa to w żywej skale masz pełno robaków, które ją drążą i tworzą drobny pyłek oraz przy okazji robią kupy :) więc tak, czy inaczej będziesz tam miał detrytus.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rah - masz te bale zalane czy zraszane ? Jezeli zalane to przy dnie chyba nie ma zawirowan ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.