Skocz do zawartości
Tomol

Ctenochaetus strigosus vs. Valenciennea puellaris

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc skutecznie oczyścić piasek zakupiłem ostatnio babkę kopiącą Valenciennea puellaris. Niestety mój strigosus nie daje jej żyć. Nie pozwala jej się oddalić od norki dalej jak na 5 cm. Wiem, że te pokolce nie gustują w ślizgach i skutecznie zwalczają konkurentów pokarmowych takich jak np. salarias. Babka nie jest glonożercą, a jednak też obrywa. I niestety nie spełnia swojej funkcji-piasek wciąż brudny. Trudno się dziwić strach wyjść do roboty :cry:.

Czy ktoś miał podobny przypadek? Czy pokolcowi przejdzie, czy muszę zrezygnować z jednej z ryb?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Valenciennea to rybka z rodzaju babek a nie ślizgów jak chociażby Salarias. Ja mam Ctenochaetusa Truncatus i ten fakt faktem ściga Salariasa jak ma go w zasięgu wzroku. Taka babka to dla niego raczej żadna konkurencja pokarmowa bo te dwa typki gustują w glonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie japoniec czasem stroszył się do puellarisa ale ta skutecznie go potrafiła pogonić, później mu przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Valenciennea to rybka z rodzaju babek a nie ślizgów jak chociażby Salarias. Ja mam Ctenochaetusa Truncatus i ten fakt faktem ściga Salariasa jak ma go w zasięgu wzroku. Taka babka to dla niego raczej żadna konkurencja pokarmowa bo te dwa typki gustują w glonach.

No właśnie. Też mam prześladowanego przez strigo salariasa i jest to zrozumiałe. Salarias świetnie daje sobie z tym radę i nie wygląda na nieszczęśliwego. Szybko potrafi się schować pomiędzy skałkami bez szkody dla zbiornika. W przypadku dość dużej babki szybki zryw i ucieczka powoduje totalną burzę piaskową.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Truncatus zaciupał E.Lineatusa, babek nie rusza

Edytowane przez enigma17 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było dokładnie tak jak u Ciebie Strigosus nie dawał żyć 2 babkom (v.puellaris) wyglądało jakby miał zabawę w gonieniu ich mam duże akwarium i jakoś dawały radę ale żeczywiście roboty nie było


6845_6998.png9b8e9544b23bd69a4747097611303d3du594a620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste jak drut zadna ryba z hawajow nie pozwoli sobie na konkurenta pokarmowego mam to szczescie ze hawaiiensis dogadal sie z strigosusem xanturusem i veliferum ale nie pozwola innym konkurentom zyc wiec nie mam opcji na wpuszczenie zadnej rybci juz

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.