Skocz do zawartości
marko12

Sump do Reefmaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam reefmaxa i chce go przerobić t/z wywalić tylną przegrodę, zamontować pudełko przelewowe, dać sumpa. Odpieniacz będzie tunze 9002, pompa neva jet 1200, a jako filtr w sumpie będzie żywa skała. Sump musi mieć wymiary szerokość 40 cm, głębokość 40 cm. Doradźcie jaki musi być wysoki i jak mają być zrobione przegrody. Za daleko mam do E-rybki więc muszę kupić akwarium i sam zbudować sumpa. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie nowe akwa + sump i tyle w tym temacie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefmax jest ok więc po co mi nowe akwarium. Chodzi tylko o to jak zaprojektować sumpa żeby było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefmax jest ok więc po co mi nowe akwarium. Chodzi tylko o to jak zaprojektować sumpa żeby było ok.

to teraz policz tak normalnie - zrób biznes plan - akwa o wymiarach reffa i nie mające szyby zakrzywionej czyli nie dającej się czyścić ... i teraz zrób to samo na prostych kątach sam i znowu ... tyle w tym temacie :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wysokosc 35-40 bedzie ok.

W takim sumpie bez przegrod, poziom wody zawsze dopasujesz do odpieniacza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump zrobiony.Kilka szczegółów. Wymiary 40 cm x 40 cm x 40 cm, w tym są 4 przegrody plus dolewka, zamontowałem pudełko przelewowe od Facty. Spust wody do sumpa jest wykonany rurkami PCV natomiast rewizja i powrót do Reefmaxa wężem. Zastosowałem pompkę Neva Jet 1200,odpieniacz Tunze 9002. Jako filtracja w sumpie wykorzystana jest żywa skała. Największym problemem było wyjęcie szyb przegrody z Reefmaxa. Pudełko jest tak zamontowane że praktycznie nie widać go. Wszystko działa cichutko i bezproblemowo. Jakby ktoś miał jakieś pytania to służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikon dał niejaki Maciek z T..... A teraz poważnie . Koszta: pudełko-120 zł, akwarium- 115 zł, rura,wąż, złączki, zawór- ok 80 zł, atomatyczna dolewka z pompką 250złna zdjęciach jej nie ma ale jest już zamontowana i działa. Reesmax powiększył się o cały panel filtracyjny ok 20 litrów plus woda w sumpie. Dziękuję koledze Maćkowi z Torunia który wyśmiewa się z sylikonu bo to on mnie namówił na tą przeróbkę i pomógł mi to zbudować.Dzięki. A jeszcze co do Reefmaxa to powstała fantastyczna głębia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło, pozdrawiam Torun:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.