Skocz do zawartości
gnom

200L+ zaplecze , złego trudne początki

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynalem z kostka 36L, po roku bylo juz 73L i teraz po niecalych dwóch latach jest 200L + Sump.

Najgorszym etapem w przesiadce, bylo przekonani żony no i znalezienie miejsca na nowy sprzęt (co i tak odbyło sie trochę na siłę i kosztem promienia otwierania się drzwi balkonowych :>).

Przede wszystkim chciałbym na wstępie podziękować za pomoc koledze z Lublina, ktory również tutaj zagląda, a nie wiem czy chciałby aby wprost-imiennie(nazwa użytkownika) o nim napisał. Takze serdeczne dzięki Grzegorz za pomoc, dzięki Tobie zaoszczędziłem sporo czasu, pieniędzy, a także forum nie zyskało wiele zbędnych tematów ;)

Priorytetem przy uruchamianiu baniaka była cisza, co lepiej/gorzej osiągnąłem.

Zbiornik jest z drugiej ręki, opracowany przez specjalistę ze Szczecina - pozdrawiam autora i byłego właściciela.

Zbiornik: 90x50x45cm, full Optiwhite, + tył oraz komin oklejone szkłem czarnym lacobel.

Przeloty: 2 x 32 - spływ i rewizja (durso) , 1x 25 powrót.

Do tego korona, sump, zbiornik na dolewkę oraz szafka ze stelażem

Sprzęt:

Pompa Obiegowa: Tunze Silence 1073.02

Pompa Odpieniacza: Tunze Hydrofoamer 9410.04 + Body odpieniacz DIY (pożyczony)

Grzałka: Aquael Gold 250W

Oświetlenie: Chińczyk 120W

Falownik: Jebao RW-8

Dolewka: Aquatrend + pompa atman

W zbiorniku jest ok 16kg suchej skały. Oświetlany jest narazie 22W Aquaelem, pompa jebao pracuje w trybie ciągłym na pełnej mocy (na noc przykręcam bo troszeczke ją słychać).

Podłoże już czeka - 2 x 9kg Nature's Ocean Live Sand White

Zbiornik zalany ok 17.11.2014. Od 4 dni tj. 25.11.2014 leję do zbiornika według instrukcji Aquaforest Bio S. Wcześniej wlałem Seachem Stability.

Dziś mierzone No3 i Po4 Salifertem ok. 25/0.25 , także to co widać to kilka korali i skałek ze zbiornika zapasowego i w końcu trafiły tutaj.

post-14288-0-16230700-1417272429_thumb.jpg

post-14288-0-83826800-1417272437_thumb.jpg

A tutaj moje 36L krewetkarium:

post-14288-0-26902200-1417272917_thumb.jpg

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać,że faktycznie bardzo zależy Ci na ciszy, ale nie masz obaw o podatność tego materiału do wciągania wilgoci i dalszych z tym konsekwencji ? Chodzi mi po prostu o jakąś pleśń i grzyba :)


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawy mam, konsultowalem to juz z osobami ktora taka metode wykorzystaly i jak narazie nic sie nie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc, powodzenia na nowej drodze i oby wszystko było ok ! :thumbup:


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.