Skocz do zawartości
Qbab

Styowarzyszenie Akwarystów Morskich

Rekomendowane odpowiedzi

@Piotr Jan Rogalski

Nie można zakładać stowarzyszenia żeby coś osobiście na tym zyskać. Tak jak ktoś tunapisał - jezeli chcesz tańszy sprzęt to załóż firmę - wtedy jako hurtownik dostaniesz atrakcyjne rabaty.

Stowarzyszenie musi łączyć osoby z pasją, gotowe dla swojej pasji i hobby zrobić wszystko i dzielić się tym z innymi. Oczywiście, nie mozna popadać w skrajność i mówić, że działanie w takim stowarzyszeniu tu pot na czole, kupa wyrzeczeń i charytatywna robota. Przecież gdybyśmy mieli tak jak napisał @Qbab założyć akwarium np. w domu dziecka. Uruchamiamy wtedy kanały jako Stowarzyszenie i dostajemy od np. AquaEla akwarium, od AM jakiś odpieniek czy sól, od kogoś coś tam... Wpuszczamy tam dwa błazenki, od dystrybutora dostajemy legalną kopię "Gdzie jest Nemo" i robimy dziaciakom piękny prezent na gwiazdkę. Na stronie Stowrzyszenia daje,y ogromne podziękowania firmom-ofiarodwacom , do tego zdjęcia uśmiechniętych dzieci z nosami przyklejonymi do szyby i wszyscy są zadowoleni. Pomimo ogromnej komercjaliacji wszystkiego - uwierzcie - można coś takiego robić.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ze Stworzyszeniami (bo z fundacjami na pewno) ale przekazanie jakiegoś sprzętu mozna sobie odpisać, i wbrew pozorom sporo firm coś oddaje/przekazuje (zysk) i do tego dostają skromna, ale jak pozytywną reklamę.

Swoją drogą szkoda, że gdy był jeszcze na Allegro, fajny autobus przerobiony na jezdzące oceanarium nie przekazano go Stworzyszeniu (naszemu, którego jeszcze nie ma :)) - to by było coś :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako siedziba to albo 3city bo jest tam wielu speców albo krak bo teq ma tu łatwiej wszystko załatwiać :) tak myślę.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i powoli zaczyn asię coś układać. Składka niech bedzie 100 zł rocznie, jak ktoś nie może na raz to niech płaci po 25 co kwartał. O ile pamiętam paletkarze płacą chyba więcej do PKMD, w końcu jakby nie patrzeć to chyba ekskluzywne hobby. Taka kasa wystarczyłaby na zapłacenie jakiejś firmie ksiegowej, przecież nie będziemy zakładać własnego biura z ksiegowości, prezesami itp. Co myślicie?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka uwag w zakresie stwierdzenia, iż zmiana stowarzyszenia ze zwykłego na to"lepsze" jest bez problemowa, ponieważ:

- na pewno powstaną koszty dot. rozpatrzenia wniosku do KRS

- trzeba bedzie zapłacić za uwierzytelnienie wzorów podpisów - każdy z członków zarządu, komisji rewizyjnej

- jeżeli stowarzyszenie będzie prowadzić działalność gospodarczą ( a taką powinno - prosty zapis w statucie, iż wszelkie przychody z działalności są kierowane na realizację celów statutowych - otwiera furtkę nie płacenia podatku od dochodu)- trzeba bedzie płacić dodatkową opłatę za zamieszczenie informacji w KRS

- nie mówię już o tym, że aby zmienić statut musi się odbyć spotkanie Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenie a zmiany w statucie podlegają urysdyjkcji odpowiedniego terytorialnie wojewody - który jest organem założycielskim zgodnie z ustawą

dlatego tego od razu proponuję założyć stowrzyszenie z osobowością prawną - przychody mogą być np. z kupowania hurtowego i dystrybucji wśród członków - część kasy zostałaby w stowarzyszeniu np. na budowanie zbiorników w domach dziecka - można wtedy wystapić do MOŚ lub MEN o dofinansowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO zrobmy raz a dobrze full wersje. może wyjdzie troche drozej, moze zajmie troche wiecej czasu, ale bedzie zrobione pozadnie

zawsze poprawki i zmiany sa drozsze i zajmuja wiecej czasu

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba to zrobić od początku porządnie, bo później jak się coś spieprzy to nie jest tak łatwo, a na pewno nie tanio, zwłaszcza ze zmianami w zarządzie, komisjach rewizyjnych, zmianach statutu, większość tych rzeczy ciągnie koszta około 500pln za ogłoszenie w monitorze, przynajmniej dla stowarzyszeń z działalnością.


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem stowarzyszenie z osobowością prawną to w tym momencie strzelanie z armaty do komara. Ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, ale dostosuję się do woli większości, tylko pomyślcie co będzie robić to stowarzyszenie?

- jaką działalność gospodarczą prowadzić?

- co tak naprawdę będzie robić?? ściągnie jedną książkę z USA czy film? to samo może zrobić pojedyncza osoba pokrywając koszty ze składek członkowskich.

Pamiętajcie że zapał na początku jest największy, a każdy ma własne sprawy, zajęcia i nie zawsze będzie miał czas na załatwianie formalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram teq'a - jak walniemy z armaty to wszystko si? rozsypie, na pocz?tek warfto zrobi? zwyk?e bo jak to ma by? firma to ja wysiadam - nie podoba mi si? taki pomys? z powod?w: wysokie koszty poci?gn? wy?sze sk?adki a to spowoduje wyci?cie ludzi kt?rzy jeszcze maja akwa ale chcieli by by? w stowarzyszeniu, tak samo bedzie z m?odszymi jak olek (przyk?ad - nie odbieraj tego personalnie) dodatkowo jak sie pojawi kasa to bedzie trudniej podejmowa? decyzje - zawsze kto?dzie niezadowolony, dodatkowo ?ci?gniemy sobie na g?ow? kontrole jedn? za drug? co poch?onie mas? czasu (nawet jak nic nie popsujemy to i tak co? takiego do mi?ych sytuacji nie nale?y)

dodatkowo tak jak napisa? teq - dla jednej ksi??ki nie ma to sensu - jak si? rozwinie i bedzie np 500 czonk?w to mo?na walczy? bo inaczej to po co to robi? dla 10 czy 20 os?b - powiedzmy sobie szczerze - ile os?b w to wejdzie na poczatku ?

dodatkowo sci?ganie przez stowarzyszenie samodzielnie zwierz?t to strzelanie do w?asnej bramki - mamy wspiera? rozw?j akwarystyki morskiej a r?wnocze?nie mamy konkurowa? ze sklepami czy hurtowniami ? bez sens moim zdaniem.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie myśle że stowarzyszenie mogłoby organizować zloty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Raz w roku w jakimś miejscu najlepiej co roku w innej części Polski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Można by wspomóc wydawanie gazety o ile by to było do zakceptowania przez członków i wydawn. może wtedy na "Morszczaki" nie czekałoby się rok.

Z skałą też można by coś pokąbinować wiem może śmieszne porównanie ale zwiazek pszczelarski cukier taniej kupuje i leki też .


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kraszan :

Przecież gdybyśmy mieli tak jak napisał @Qbab założyć akwarium np. w domu dziecka.

Skoro tak, to OK.

Trzymam kciuki za powodzenie akcji. Naprawde.

I goraco kibicuje - ale z trybun.

Szczegolnie jak kierownictwo domu dziecka dowie sie ile KWh energii elektrycznej bedzie musialo kupic extra.

- a ten szczesliwy dom dziecka to bedzie wybrany droga losowania? czy bedzie (lepiej) po prostu najblizszy miejsca zamieszkania opiekuna, ktory bedzie poswiecal godzinke dziennie przez nastepne kilka lat, na utrzymanie tego akwa?

Czy bedzie grafik, kto kiedy ma dyzur przy akwa?

Kraszan :

Nie można zakładać stowarzyszenia żeby coś osobiście na tym zyskać. Tak jak ktoś tunapisał - jezeli chcesz tańszy sprzęt to załóż firmę - wtedy jako hurtownik dostaniesz atrakcyjne rabaty.

To bardzo szlachetne robic cos, na czym osobiscie nie mozna nic zyskac.

Immanuel Kant bylby zachwycony.

A co do zakladania firmy; tu jest drobna roznica.

Sklep (hurtownik lub detalista) zarabia na innych sprzedajac towar, a zrzeszona grupa stara sie uczynic tanszym swoje hobby.

Bez wzgledu jednak na powyzsze - jestem z Wami chlopaki i trzymam kciuki.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie....

Znowu marnujemy czas, na gadanie o niczym -

Wszyscy mamy rację i wszyscy mamy chęci, ale przede wszystkim ZDROWY ROZSĄDEK.

Słusznie kolega teq zabrał głos! Jaka działalność gospodarcza? I od kiedy to lobbowanie jest działalnością gospodarczą? ( chyba, że spałem na proseminarium z gospodarczego:))

Stowarzyszenie zwykłe tylko i wyłącznie..

Nie mamy takiego zaplecza, żeby robić coś innego.

Niższe ceny? Pewnie tak, ale to raczej z czystej życzliwości niż z obawy przed silnym związkiem konsumenckim:)

Akwarium w domu dziecka?Bardzo piękna inicjatywa,ja na pewno skąpił nie będę na biedne dzieci, ale zauważcie, że o takie awka należy dbać..Minimum wiedzy jest jednak niezbędne, poza tym potrzebne są do tego cykliczne zastrzyki pieniędzy...a to kostki lipowe się skończą, a to soli będzie mało...Najpierw należy REALNIE podliczyć, ilu będzie REGULARNIE OPŁACAJĄCYCH SKŁADKĘ członków, zrobić wstępny kosztorys...Grunt to zacząć....

na koniec bardziej prozaicznie:

NAZWA :)

PIECZĄTKI :)

LEGITYMACJE :)


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium morskie w domu dziecka? - troche mnie osobiście przypomina szkołe kiedy zebrało się pare chłopaków i założyło w podstawówce akwa słodkowodne oczywiście - no i najpierw prawie szystkie dzieci karmiły potem ktoś dla zabawy wycisł tusz z pióra i dyło posprzątane!

Ale np. w niektórych szkołach w USA (na filmach ) są różne zwierzaki hodowane i bardzo dobrze ale zawsze musi być jakaś normalna osoba odpowiedzialna.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w liceum które kończyłem (V LO w Krakowie) jest akwa morskie i działa, oprócz tego są i ine chodowle, np. żółwie czerownolice kto sa tak "zaopiekowane" że składają jaja, jakieś inne gady też są :)

co do nazyw to proponuję najprościej jak się da czyli:

Stowarzyszenie akwarystów morskich.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAM :)

Moze byc, prosto i wszystko jasne.

Co do stowarzyszenia to dopoki nie wezma sie za to 2-4 osoby to mozemy gdybac i mowic co i jak zrobic.

Wiem jak bylo jak zalatwialem tunze, jak bylo daleko to ja chce i ja chce i jeszcze kilka osob chcialo. Pozniej sie wykruszylo. Fakt, Ci co serio chceli zostali. :)

Tu potrzeba kogos z "jajami", kogos kto jak sie za to wezmie to to zacznie i doprowadzi do konca.

Mozna stworzyc nowy dzial na forum (o ile Przemek na to pojdzie), dostep na haslo tylko czlonkowie stowarzyszenia i wszystkie wazniejsze rzeczy tam omawiac, bo marna jest szansa zebysmy sie kiedys gdzies spotkali wszyscy razem - ale by bylo super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie akwarystów morskich

@Qbab prosto i świetnie.!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja proponuje ?eby zabra? si? za statut - tzna mamy ju? "podk?adk?" teraz j? dostosujmy do naszych wymaga?, potem nale?y sporz?dzi? deklaracje cz?onkowskie zrobimy je w pdf'ie i kazdy sobie wydrukuje i podpisze a potem prze?le do jednej osoby - ja proponuje teq'a bo zadeklarowa? ?e mo?e "prawnie" sie tym zaopiekowa?, pewnie z pomoc? Paw?a :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to najważniejsze aby wpisać coś mądrego w poniższych miejscach:

7. Celem Stowarzyszenia jest:

a)

:)...

8. Stowarzyszenie realizuje swój cel poprzez następujące środki działania:

a)

oraz nie zapominajmy jednak o władzach SAM m.in. Zarząd oraz Komisja Rewizyjna - taki wymóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie znam się na stowarzyszeniach, więc moje zdanie trochę marginalne, lecz chciałbym zaproponowac kierunek działania, z którego można by ustalić statut.

Kraszan zaproponował propagowanie akwarystyki morskiej poprzez postawienie solniczki w domu dziecka lub szkole. Można by pójść w inną stronę.

Stowarzyszenie propagujące akwarystykę morską z pozyskanych środków stawia akwarium w miejscu użyteczności publicznej np: oceanarium, oddział dzieciecy w dużym szpitalu, lub np. centrum zdrowia dziecka (jeżeli te oczywiście wyraziły by zgode na to) i na tymże akwarium zamieszczone podstawowe informacje o stowarzyszeniu, jego działalności, sponsorach oraz prowadzonych zbiórkach na następne realizacje.

Ważnym elementem jest także uświadamianie ludziom iż akwarystyka morska nie jest tak drogim hobby jak się wydaje.

PZDR.


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.jakie plusy mialyby płynac dla czlonkow takiego stowazyszeni?

2.mam sprytna ksiegowa z firmie w krorej pracuje i mysle ze moglbym z nia rozmawiac na temat prowadzenia spraw takiego stowazyszenia


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o nazwe, to jest spore pole do popisu, ale z tego sie oriemtuje to w nazwie MUSI pojawic sie slowo Stowrarzyszenie.

Do tegp by powstalo nie wystarczą 3-4 osoby z jajami, Prawo wymaga minmum 15-tu osób.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEśli chodzi o stowarzyszenie zwykłem to z tego co pamiętam, wystarczą 3 osoby:yes


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi bardzej o to ze 2-3 osoby z jajami wziely by sie za organizacje wszystkiego (POPROWADZILY TO)

Osob w stowarzyszeniu bedzie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwoli?em sobie wiec dopisa? kawa?ek w statucie. na bia?o to co proponuj? a na czerwono komentarze. We?my si? za to to po wakacjach mo?e bedzie to ju? dzia?a?.

EDITED BY pawel_jaw Qbab nie gniewaj si?, ale dopisz? tutaj co bym zmieni? - b?dzie bardziej przejrzy?cie

Statut Stowarzyszenia Zwyk?ego „[white]Stowarzyszenie Akwaryst?w Morskich[/white]” Proponujcie inne to przeg?osujemy

Rozdzia? I

Postanowienia og?lne

1. Stowarzyszenie nosi nazw? „[white]Stowarzyszenie Akwaryst?w Morskich[/white]” , w dalszych postanowieniach regulaminu zwane Stowarzyszeniem.

2. Stowarzyszenie jest zrzeszeniem os?b fizycznych .

2a. Osoby zrzeszone w stowarzyszeniu nie musz? posiada? sta?ego miejsca pobytu w Polsce i nie musz? by? obywatelami polskimi

3. Siedzib? Stowarzyszenia jest [white]Krak?w[/white] ze wzgledu na teq'a - wiem ?e go wrabiam ale sam sie zadeklarowa?

4. Terenem dzia?ania jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej Czy tak musi by? napisane ? i jakie to ma dla nas konsekwencje?

Mo?na da? przepis:

Trenem dzia?ania stowarzyszenia jest obszar Unii Europejskiej, a w szczeg?lno?ci terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nie wiem jednak, czy w takim przypadku nie b?dzie odmienna procedura rejestracyjna i jak wygl?daj? koszta. Zapoznam si? z regulacjami UE w tym zakresie i napisz?.

5. Stowarzyszenie jest zawi?zane na czas nieokre?lony, nie posiada osobowo?ci prawnej, dzia?a na podstawie przepis?w ustawy Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 1989r. nr 20, poz. 104 z p??niejszymi zmianami) oraz niniejszego Regulaminu.

6. Dzia?alno?? Stowarzyszenia oparta jest przede wszystkim o prac? spo?eczn? cz?onk?w. To "przede wszystkim" mi si? szczeg?lnie podoba. A o co jeszcze?

Rozdzia? II

Cel i ?rodki dzia?ania

7. Celem Stowarzyszenia jest:

a) [white]Krzewienie[/white]Lepiej by chyba brzmia?o "propagowanie"[white] wiedzy o akwarystyce morskiej

:) Upowrzechnianie dostepu do informacji oarz produkt?w przeznaczonych dla akwaryst?w morskich

c) ...[/white]

8. Stowarzyszenie realizuje sw?j cel poprzez nast?puj?ce ?rodki dzia?ania:

a) [white] Organizowanie zlot?wlepiej by by?o "spotka?" akwaryst?w morskich

:) organizowanie wyst?pie? - referat?w (np. w szko?ach) w instytucjach publicznych, plac?wkach o?wiatowych, konferencjach naukowych.

c) wyst?powanie do instytucji tworzacych prawo w celu dostosowania go do potrzeb akwaryst?w morskich jak i ?wiatowych standard?w obowi?zuj?cych w tej dziedzinieskandaliczna fikcja:D

d) pomoc akwarystom morskim w lobbowanbiu na rzecz akwrystyki morskiej nie mo?e tego by?

e) lobbowanie na rzecz poszerzania oferty sklep?w oraz obni?ania cen na produkty dla akwaryts?w morskich [/white] sk?adajcie w?asne propozycje - a niech prawnicy powiedz? czy te i nastepne s? zgodne z prawe :D

f) Korzystanie z prawa do publicznego wypowiadania si? na temat polityki morskiej Pa?stwa Polskiego.

9. Stowarzyszenie zamierza wykorzystywa? mo?liwo?? organizacji referendum i obywatelskich inicjatyw ustawodawczych jako ?rodki realizacji okre?lonych cel?w Stowarzyszenia.

10. Stowarzyszenie nie mo?e prowadzi? dzia?alno?ci gospodarczej.

Rozdzia? III

Cz?onkowie - prawa i obowi?zki

11. Cz?onkiem Stowarzyszenia mo?e by? ka?dy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej jak i osoby nie posiadaj?ce obywatelstwa polskiego.

12. Cz?onkiem Stowarzyszenia staje si? po z?o?eniu pisemnej Deklaracji o Wst?pieniu, wykazaniu si? aktywno?ci? na rzecz celu dzia?ania Stowarzyszenia oraz po zarekomendowaniu przez dw?ch cz?onk?w Stowarzyszenia.

13. Cz?onkowie Stowarzyszenia maj? prawo:

a) biernego i czynnego uczestniczenia w pracach Stowarzyszenia,

:) korzystania z dorobku i wszelkich form dzia?alno?ci Stowarzyszenia,

c) udzia?u w zebraniach, wyk?adach oraz imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie,

d) zg?aszania wniosk?w co do dzia?alno?ci Stowarzyszenia.

14. Cz?onkowie Stowarzyszenia maj? obowi?zek:

a) brania udzia?u w dzia?alno?ci Stowarzyszenia i realizacji jego cel?w,

:) przestrzegania regulaminu Stowarzyszenia,

c) regularnego op?acania sk?adek.

15. Utrata cz?onkostwa nast?puje na skutek:

a) pisemnej rezygnacji,

:) wykluczenia przez zebranie cz?onk?w:

- z powodu ?amania regulaminu

- nieprzestrzegania uchwa? Stowarzyszenia,

- z powodu niep?acenia sk?adek,

c) utraty praw obywatelskich na mocy prawomocnego wyroku s?du,

d) ?mierci cz?onka.

Rozdzia? IV

Struktura organizacyjna Stowarzyszenia

16. Wszyscy cz?onkowie Stowarzyszenia maj? takie same prawa i obowi?zki.

17. Cz?onkowie Stowarzyszenia wybieraj? spo?r?d siebie Przedstawiciela.

18. Uchwa?y zebrania cz?onk?w Stowarzyszenia zapadaj? zwyk?? wi?kszo?ci? g?os?w przy obecno?ci co najmniej po?owy cz?onk?w uprawnionych do g?osowania, chyba ?e dalsze postanowienia Regulaminu stanowi? inaczej.

czy nie da sie zrobic jakos tak by mozna bylo organizowac glosowania przez siec - to u?atwi nam zycie

Oczywi?cie, ?e si? da i tak b?dziemy robi?..Robi? tak wszystkie najwi?ksze stowarzyszenia, sp?lki, przedsi?biorstwa na ?wiecie.

Rozdzia? V

Finanse Stowarzyszenia

19. Stowarzyszenie uzyskuje ?rodki na dzia?alno?? statutow? wy??cznie ze sk?adek cz?onkowskich.

20. Stowarzyszenie prowadzi gospodark? finansow? zgodnie z obowi?zuj?cymi przepisami.

Rozdzia? VI

Postanowienia ko?cowe

21. Uchwa?? w sprawie zmiany Regulaminu oraz uchwa?? o rozwi?zaniu Stowarzyszenia podejmuje zebranie cz?onk?w Stowarzyszenia kwalifikowan? wi?kszo?ci? g?os?w - (dw?ch trzecich), przy obecno?ci co najmniej po?owy uprawnionych do g?osowania.

22. Podejmuj?c uchwa?? o rozwi?zaniu Stowarzyszenia zebranie cz?onk?w okre?la spos?b jego likwidacji oraz przeznaczenie maj?tku Stowarzyszenia.

23. W sprawach nie uregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie maj? przepisy Prawa o Stowarzyszeniach.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.