Skocz do zawartości
Moorecki1994

Goniopora i Alveopora czym karmić ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :)

Chciałbym się dowiedzieć jaki pokarm byłby najodpowiedniejszy dla tych korali (Goniopora i Alveopora).

Na rynku jest mnóstwo pokarmów dla korali LPS ale jaki najlepszy ? :)

Generalnie myślałem nad takimi propozycjami :

http://erybka.pl/product-pol-1719-GroTech-Plankto-Marine-P-250-ml.html

http://erybka.pl/product-pol-7787-GroTech-Golden-Drop-Artemia-250-ml.html

http://erybka.pl/product-pol-5882-Fauna-Marin-Ocean-Plankton-250-ml.html

Co sądzicie ? :)

Edytowane przez Moorecki1994 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka się kłania:

Tutaj o karmieniu Goniopory: http://nano-reef.pl/topic/29701-goniopora/

Poza tym z tego co można praktycznie wszędzie przeczytać Goniopory i Alveopory muszą mieć dodatkową suplementację mikro i makro elementów.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gonioporę od kilku dobrych miesięcy i jedyne karmienie to raz w tygodniu czerwony plankton i raz w tygodniu zielony plankton (wszystko mrożonki). Koralowiec rośnie w oczach :)

Od niedawna (2 tygodnie) zacząłem jeszcze wrzucać 2 x w tygodniu H2Ocean Pro+ SPS (LPS nie kupowałem bo to już przesada 4 pokarmy ;) ).

A więc karmienie wygląda tak:

Poniedziałek: H2Ocean Pro+ SPS

Wtorek: Czerwony plankton

Czwartek: Zielony plankton

Piątek: H2Ocean Pro+ SPS

Dodatkowo co sobotę podmieniam 20L a wcześniej mieszam w piasku także coś dla koralowców jeszcze się uniesie w toni :)

Edytowane przez czaja (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak czaja pisze wystarczy ;) jest pelno produktow na rynku ;) rownie dobrze mozesz wziac mixa zrobic zblenderowac mrozonki i podac pipeta. Ja np co piątek akurat tak wypada że cala familiada konsumuje rybke :) To w moim przypadku, FUNGII podaje kawalek dorsza :) i pompuje sie jak glupia :D


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją alveoporę karmię czerwonym i zielonym planktonem. Ale jak ostatnio wlałem Coral F od AF to nie mogłem uwierzyć. W czasie karmienia mordki podwoiły swoją wielkość. Czegoś takiego wcześniej nie zaobserwowałem.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gonioporę od kilku dobrych miesięcy i jedyne karmienie to raz w tygodniu czerwony plankton i raz w tygodniu zielony plankton (wszystko mrożonki). Koralowiec rośnie w oczach :)

Od niedawna (2 tygodnie) zacząłem jeszcze wrzucać 2 x w tygodniu H2Ocean Pro+ SPS (LPS nie kupowałem bo to już przesada 4 pokarmy ;) ).

A więc karmienie wygląda tak:

Poniedziałek: H2Ocean Pro+ SPS

Wtorek: Czerwony plankton

Czwartek: Zielony plankton

Piątek: H2Ocean Pro+ SPS

Dodatkowo co sobotę podmieniam 20L a wcześniej mieszam w piasku także coś dla koralowców jeszcze się uniesie w toni :)

a karmisz je pipeta czy wrzucasz w cyrkulacje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a karmisz je pipeta czy wrzucasz w cyrkulacje ??

Wszystko w cyrkulacje. Nie bawię się w pipety - w morzu też koralowce z pipety jeść nie dostają ;)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.