Skocz do zawartości
mareczek232

Pierwsza solniczka [mareczek232]

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy w morszczyźnie, co nie oznacza, że nie bawiłem i nie bawię się w słodkowodne akwarium icon_e_smile.gif. Aktualnie solniczka 96l, póki co nie wstawiam foty, gdyż akwarium zalane dopiero 27 listopada na prowizorycznym oświetleniu. Naświetlanie 8h dziennie 3 x świetlówkami E27 po 18W

Setup:

Akwarium: 80x30x40 (96 l)

Belka oświetleniowa: 80cm 4x24w t5 [Już zamówione] Wychodzi 1W na litr

Świetlówki:Sylvania T5 3 x Coralstar, 1 x Aquastar [Już zamówione] (Niestety póki nie mam skompletowanego całego sprzętu nie mogę pozwolić sobie na świetlówki po 50zł od sztuki)

Filtr: Aquael versamax fzn-3 [Do końca roku będzie]

Odpieniacz: Resun sk-300 [Do końca roku będzie](Wiem wiem, zaraz będą negatywne opinie na temat tej zabawki. Zdania są podzielone i uważam, że za tą cenę warto spróbować tego sprzętu po lekkich modyfikacjach a i tak nie zamierzam męczyć wielu rybek w tym słoiczku)

Cyrkulator: JVP-101 x 2 (Póki co chodzi jeden, wydaje mi się być ok, nie ma potrzeby dmuchać dwoma)

Czarne tło folia samoprzylepna

Żywa skała: 4 kg

Sucha skała: 3,5 kg

Żywy piasek: ~9 kg [Do końca roku będzie](Nie wiem, czy to nie będzie za dużo, skała zajmuje dosyć dużą powierzchnię dna)

Sól: Aquaforest Sea Salt

Bakterie: Aquaforest Pro F, Aquaforest Bio S

Planowana ekipa na start:

1 x Krewetka Czyszcząca

4 x Krab Pustelnik

1 x Ślimak Turbo

1 x Ślimak Kopiący

Planowane korale:

Miękasy

Planowane Rybki:

1 x Błazenek Czarny

1 x Błazenek standardowy

post-24467-0-05148600-1418724703_thumb.jpg

Edytowane przez mareczek232 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz sylvania to swietlowka biala marinestar 15tys kelwinow ta co zamowiles bedzie za zolta

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz sylvania to swietlowka biala marinestar 15tys kelwinow ta co zamowiles bedzie za zolta

Ok, na szczęście dopiero w poniedziałek zamawiam. Dziękuję bardzo za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z krabami to bym się zastanowił owszem wcinają glony i fajnie wyglądają ale też strasznie bałaganią potrafią przenosić kawałki skały lub szczepki większe od siebie i cały czas coś zwalają, więc może lepiej weź tylko z dwa na początek albo jednego będzie łatwiej go złapać i narobi mniej bałaganu, chyba że wszystko mega dobrze poukładasz i pokleisz. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja icon_e_smile.gif

tak jak mówilem 4x24w sylvania marinestar i 3xcoralstar

piasek Bio Active Live Aragonite - Samoa Pink żywy piasek

dwa krabiki b.clibanarius(mam nadzieje, ze dobrze napisałem)

zaraz po sklarowaniu wody podeślę zdjęcie icon_e_smile.gif

post-24467-0-56284600-1418762647_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dochodzi do siebie, postanowiłem nie czyścic tylnej i lewej szybki aby uzyskać naturalne tło. Jeszcze lata trochę farfocli w wodzie, ale z czasem mam nadzieje będzie ok.

Aktualne zdjęcie zrobione przed chwilą

post-24467-0-36153700-1418918341_thumb.jpg

I mieszkaniec, który narobił mi stracha. Nie ruszał się od samego przybycia do akwarium, dziś rano postanowiłem, że obrócę jego muszelkę i dowiem się co jest grane, drugi-mniejszy z nich cały czas lata po akwarium jak szalony i tu nagle wyleciało coś z muszelki i mówię sobie, świetnie no to załatwiłem kraba. Odłowiłem resztki i niemal po dwóch minutach podleciał do muszelki mniejszy krabik i zaczął kręcić się po muszelce aż tu nagle widzę że wyłazi z niego krab świeżo po wylince, taki ładny pomarańczowy :))

post-24467-0-99754000-1418918344_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, trochę zarosło rdzawymi glonami i już drugi dzień od kiedy zaobserwowałem zielonkawe glony.

post-24467-0-79486900-1419549669_thumb.jpg

post-24467-0-28935700-1419549671_thumb.jpg

post-24467-0-17550400-1419549672_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt dojrzewania zbiornika po jakimś czasie powinno zniknąć mój zbiornik ma ponad rok i ostatnio pojawiło mi się to samo co u ciebie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, tak jak mówisz, powoli skała zaczyna się odsłaniać. Teraz mam pytanie, ile czasu powinienem lać preparaty aquaforest pro f i bio s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się zapowiada :D

mała sugestia wynikająca z doświadczenia :p odsuń skały od szyb (zwłaszcza lewą stronę). Ja osobiście mam odsunięte o ok 6 cm a i tak to za mało. W przyszłości jak korale się rozrastają, ciężko dojść do szyb w celu ich wyczyszczenia tak żeby nie podrażnić korala :) Ja osobiście teraz będę miała skały odsunięte od szyb o około 10cm.

Ze ślimaków kopiących polecam Babylonię lub Nassariusy - najlepszą robotę wykonują , tylko minus taki, że wyłażą z akwarium, dlatego musi być przykryte. Jeśli nie jest to polecam porcelanki - one tylko w piachu siedzą. A co do ślimaków, to spokojnie możesz dać ich więcej, polecam turbo właśnie i Astralium. W tectusy nawet się nie baw - leniwe bestie :D

I kolega dobrze podpowiada, krabów tyle nie bierz. Dwa to i tak będzie kataklizm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dziękuję bardzo za zainteresowanie, przymierzałem się do większej ilości ślimaczków lecz w sklepie już więcej nie było turbo a kopiących niedługo dostawa, wiec zobaczymy co się pojawi. Krabiki bardzo wdzięczne zwierzaczki, niby tylko dwa a wszędzie ich pełno, moje ulubione hehe :) Myślałem trochę o tym aby w ogóle zrobić troszkę miejsca na piasku dla rozgwiazdy kosztem skały ale to chyba mało satysfakcjonujące rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej miejsca na piachu jest przyszłościowe :D jest mnóstwo korali, które kładzie się na piachu, a jak mało miejsca (jak u mnie) to nie idzie poszaleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem dzisiaj zrobić testy w akwarium i przy okazji zaktualizować temat. Wywaliłem trochę skały, która okazała się wałkiem i dołożyłem 3 kg żywej, dzięki której rośnie trochę aiptasi, póki co naliczyłem 12, więc tragedii nie ma, ale niedługo pomyślę czy zwalczać je naturalnie- brzydal czy chemicznie- x-aiptasia. Wszystkie szczepki mają się świetnie, jedna szczepka zoasków trochę podupadła, ale odbije-wydaje mi się, że jest to sprawka największego kraba, który aktualnie daje trochę spokoju, przechodzi wylinkę. Jeżeli jest ktoś chętny podarować mu mieszkanko w sumpie chętnie obdaruje łaskawca :) U pozostałych grzybków zaobserwowałem kilka maluszków, które próbują przecisnąć się do światła. Digitaty polipują aż miło, prócz tego doszła mała szczepka sarcopythona, super koral do obserwacji, a szczególnie podczas karmienia kiedy wyłapuje pokarm w swoje malutkie macki. Do rzeczy.

Z- 1,024

T- 24'C

kh- 10,1

ph- 8,0

nh4 niewykrywalne

no2-niewykrywalne

no3- 3

Pozdrawiam wszystkich!!

post-24467-0-76533300-1423081809_thumb.jpg

post-24467-0-49509300-1423081810_thumb.jpg

post-24467-0-81608100-1423081811_thumb.jpg

post-24467-0-36920400-1423081812_thumb.jpg

post-24467-0-06600800-1423081843_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mała aktualizacja. Parametry są ok. Ostatnio (nie)małe problemy z aiptasia, próbowałem walki z tymi specjalnymi środkami na zwalczanie ich ale po chwili odrastają a pozostałym koralom nie sprzyja tej środek. Są jeszcze ślimaki osiadłe które regularnie odrywam i nagoskrzelne, które wżarły mi jedną montiporkę. Po wizycie w Szemudzie akwarium wypchane po same brzegi tak więc chyba muszę zorganizować trochę miejsca jeśli będę planował dokładać cokolwiek. Babkę diamentową dopadł piątek 13-tego i niestety po powrocie z uczelni do domu zastałem ją suchą na dywanie :(. To by było na tyle. Zapraszam do oglądania zdjęć pzdr

post-24467-0-27262100-1427217291_thumb.jpg

post-24467-0-28987500-1427217292_thumb.jpg

post-24467-0-34382000-1427217293_thumb.jpg

post-24467-0-49678900-1427217294_thumb.jpg

post-24467-0-24082400-1427217295_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ok, ale te ksenie zdjalbym na osobny kamol, bo zabierze miejsce calej reszcie korali.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.