Skocz do zawartości
JerzyB

Woda po RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Krótko, prefiltry nowe męmbrana setka też nowa , po godzinie kapania TDS pokazuje 053 przed RO 384. Pytanie puszczać przez DI czy wymienić męmranę na inną?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź uszczelki może się podwinęła, mam podobnie przed membraną a za max. 17. Dużo zależy od jakości membrany jak kupowałem tanie membrany do miałem ok.30 dopiero jak kupiłem oryginalnego Filmteka osiągnąłem ok.14-17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

053 po RO szybko zuzyje DI


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

053 po RO szybko zuzyje DI

Witam

Też tak myślę i chociaż DI ma 10-cio litrowe to na długo by nie starczyło , a do napełnienia potrzebuje około 800l czystej wody.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 380 przez RO notomiast za było 130 dodałem Di i mam od roku 009 tds kalibrowałem z 6 razy.


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pojemnik na wodę Ro po solnce ,troszkę może zostało i odrazu tds wariuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pojemnik na wodę Ro po solnce ,troszkę może zostało i odrazu tds wariuje.

No nie , woda testowana w szklance, spróbuje podłączyć starą 50-siątkę zobaczę co pokaże TDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ro tds pokazuje 065, a po di 000,001czasami. Sprawdzałem przed chwilą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja stara 50-siątka jest super TDS pokazuje 006 , a więc włączam w obieg DI oraz silicate removal i zaczynam napełniać zbiornik , może do Nowego Roku na kapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem , woda po DI 000 a później po przejściu przez pojemnik z silicate 050 , puszczać czy może pojemnik z silicate umiejscowić przed DI?

Nakapało około 50 l wody , ale to 006 , po selicate rano pokazywało 002 , Więc pojemnik z selicate umieściłem między RO a DI , teraz na wyjściu mam magiczne trzy zera. Mam pytanie, czy te 50l wody zostawić w akwa i lać już czystą wodę , czy może opróżnić baniak ?

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wodę z akwa wylałem teraz kapie już czysta czyli 000 zastanawia mnie jednak co oddają silicaty do wody , że woda po ma 002.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna ta wode macie, ja mam po membranie 007-009 czasami 012 a po DI oczywiacie 000. Prosto z ktanu leci ponad 350 :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po RO mam 002 , jak popracuje 001 - po DI 000. Myślę że takie 053 szybko zużyje żywicę - nie nadążysz wymieniać. U mnie TDS jak skakło z 022 do 004 - wyjąłem membranę nawinąłem taśmę teflonową na uszczelkę i było GIT - Pod ciśnieneim byłą nieszczelność.

a i jeszcze jak załączysz wodę - odczekaj z 1 min , niech ścieknie - na poczatku jest TDS b duży po ok 1 min u mnie jest dopiero 002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja kupiłem Filtr RO 75gpd +DI

http://erybka.pl/pro...r-RO-75gpd.html,

http://erybka.pl/pro...i-Filtr-DI.html, na start było wszystko ok. TDS wskazywał 2 ppm na wejściu a na wyjściu 0. Po dwóch tygodniach wszystko zaczęło się zmieniać aż osiągałem stan 38 ppm na wejściu do DI a na wyjściu 38.

Podsumują jest lipa. Nie wiem teraz czy wystarczy zmienić żywice czy też węglowy. Na razie startuje z akwarium więc nie jest tak źle. Macie jakiś pomysł co jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj. Przed membraną masz 38 ppm, czy za membraną /to po DI a przedRO)/? Za membraną -po DI- powinieneś mieć 006-001 - gdzieś takie wartości. Po żywicy ,RO - 000. Jeżeli po membranie masz 38 to coś nie tak z membraną - może być uszczelka - trzeba doszczelnić uszczelki aby między membraną a obudową nic nie przechodziło - może być uszkodzona membrana - np nie stosowałeś wkłądu węglowego i chlor ją uszkodził/ może pył węglowy ją zatkał - tak czy inaczej membrana w tym przypadku jest do zmiany - na tym etapie filtracji musisz mieć ponięj ok 006. Jeżeli 38 na żywicę będziesz puszczał - długo żywica nei wytrzyma. Na pewno jest przyczyna - memebrana musi tworzyć wodę demineralizowaną.

Jak u mnie po roku zaczą TDS skakać - okazało się że uszczelka zawiniła - nakręciłem kilka zwojów taśmy teflonowej do uszczelnianai rur i było znowu GIT - 2,5 roku , po memebranie 002-001

wkład weglowy w zasadzie służy tylko do wyłapywania chloru który jest w wodzie wodociągowej, aby nie niszczył membrany. Należy go też umieścić przed wkładem 1 mikron aby pyłki z niego nie zapychały membrany . Wkłady te zmienia się co 0,5 roku. Pamiętać należy aby po założeniu węgla przepuścić wodę obok membrany - strasznie czarna leci- aż będzie przejrzysta. Założę się że jak kupiłeś to od razu w ruch poszła. A jak raz węgiel przepłuczesz zobaczysz że cały czas to będziesz robił - cąły pył idzie na membranę - no po to ten 1 mikron za nim. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam linki nie działają... czy zanim podpiąłeś membranę to puściłeś wodę przez filtry tak z 30-45 minut?? i jakbym wiedział co kupiłeś to by było wiadomo gdzie masz węgiel... bo jeśli od razu odpaliłeś wszystko to węgiel mógł zawalić membranę


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już wszystko jest oki założyłem starą 50-siątkę , po której mam 007.Tak się zastanawiam ile takiej wody mogę przepuścić przez 5-cio litrowe złoże DI by było 000

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli membrana, ale naprawę sprawdź uczczelnienei - to ono najczęściej zawodzi i woda bokiem przechodzi. Jeżeli chodzi o żywicę - miesięcznie ok 100 l wody RO-DI - żywiicę zmieniam ok 3-4 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem

http://erybka.pl/product-pol-422-Filtr-RO-75gpd.html

http://erybka.pl/product-pol-420-AquaTic-Demi-Filtr-DI.html

plus zbiornik 15 litrowy.

Przy uruchomieniu odłączyłem od zestawu jedynie DEMI (które jest na końcu układu) i puściłem wodę ok 60 min.

TDS nie skacze zaczynam od 120 ppm a kończę na tych 38

Te 38 ppm mam za RO przed DI, teraz nawet za DI ma 38 więc żywica nie działa.

Jak teraz z tego bałaganu wyjść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda że membrana jest walnięta - może węgiel ją zapchał jak wcześniej nie puściłeś wody z ominięciem membrany


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienię

wkład sedymentacyjny 1 i 5 zobaczę co pojawi się za RO. Jak będzie z 004 to zmienię też DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie układ powinien byc tak - wkład 5 -> węgiel -> wkład 1 - > membrana -> żywica i zanim podłączysz membranę to 30-40 minut woda do zlewu niech przeleci przez wkłady


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pomiary jeszcze raz i stwierdziłem że zostawiam węgiel -> wkład 1. Wymieniłem membranę + żywice, ale dodałem za membraną trójnik + kranik. Jak puszczam wodę to zamykam kranik przed żywicą aby jej szybko nie zużyć. Jak osiągam poziom 8-5 ppm to dopiero puszczam na żywice. Jedynie przed uruchomieniem przepościłem wodę osobno przez węgiel -> wkład 1 i wypłynęła ,,czerwona woda'' chyba była to rdza.

Na dziś mam takie parametry :

węgiel -> wkład 1 180 -200 ppm

membrana 8 - 5 ppm

żywica 1 - 0 ppm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.