Skocz do zawartości
Mandarynka

życzenia urodzinowe :)

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkiego najlepszego w urodziny 18:)

A co do tego 02.08 to założą Ci GPSa i koniec z Tobą

będziesz tak jak mario-sz pisze dzieci to jest lepsza frajda od rybek a nie żona :)


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego.

Mamy nadzieje, ze po wrzesniu czasami cos tu napiszesz ? Moze z biura jak sie z domu nie da, moze od kumpla z wojska ktory sie nie ozenil ?:)

Teraz bedziesz punktualniejszy, czystszy, palic u Ciebie (u WAS) bedzie mozna tylko na balkonie. Ozen sie - czemu masz miec lepiej:D. Tylko akwarium troche ucierpi.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zyczenie :)

Te urodzinowe bardzo budujące.

Natomiast wizja "2-gi wrzesnia" zaczyna wyglądać jak 11-ty wrzesnia... Ale wydaje mi się, że az tak zle nie będzie :)

Jeszcze raz dzięki.

PS. Palic już teraz mogę tylko na balkonie :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://de.fishki.net/pics9/molodtsy.jpg jasna cholera ta fotka rozwalila mnie na lopatki hehehehe dobre :):):)

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kraszan :

PS. Palic już teraz mogę tylko na balkonie :)

heheheh spoko to dopiero poczatek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam te wasze ostrzeżenia i wierzyć mi się nie chce, że z kobietą przy boku może być tak źle.

a swoja drogą skoro niektórzy z Was to takie mądrale to czemu macie żony???????????????

a u nas jak narazie, jesli chodzi o akwarium, idzie po myśli Kraszana i każde z nas ma swoje hobby a z druga połową poprostu się liczy...

żal mi Was skoro macie inaczej....

pozdrowionka

przyszła Kraszankowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę to potwierdzić. @Mandarynka (moja Lepsza Połówka) znosi wszystko bardzo dzielnie. Owszem... czasem ma dość tysięcy wężyków, jakichś złączek itd.. ale i tak Ją podziwiam (i dziękuję za wyrozumiałość). Ale trzeba przyznać że znamy się w tym temacie jak łyse konie :)

Przykład: wpadliśmy wczoraj z @Jałosiem do mnie z 5 boksami skały. Zaczęło się płukanie skały, noszenie, chalapanie słoną wodą po całym mieszkaniu. Nadchodziła godzina powrotu @Mandarynki z pracy. @Jałoś spytał czy wiem jaka będzie reakcja Beatki (bo tak ma na imię) na to co zastanie. Stwierdziłem, że jest przygotowana na sajgon, ale pewnie "doczepi się" do zachlapanej podłogi. I co? Myślelicie, że się pomyliłem? Ani troszkę :)

A teraz dzielnie znosi smrodki odgazowującej się skały, jeszcze lekkie pobojowisko i smierdzące na tarasie boksy (które dziś wywale - promise :) ).

A na koniec dodam, że najlepszym sposobem na załagodzenie konfliktów na tym tle, to wciągnąć swoją połówkę w to hobby - ja już mam pierwsze sukcesy :)

PS. Beatko - sorry, ale dzisiaj będzie jeszcze jeden mały sajgon - cieknie mi hydraulika i muszę poprawić...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandarynko nikt z nas nie narzeka na swoją żonę - tylko uświadamiamy Kraszana że jak chce być dobrym mężem to się chłopak musi przyłozyć i nie ma "totamto" - trzeba się starać :) Nasze uwagi wzieły sie tylko i wyłącznie z troski o Ciebie nie Kraszana :)

przypomina mi sie dowcip:

- Wiesz Andrzej się ożenił.

- Musi być szczęśliwy.

- Ano musi. :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że już trochu późno na życzenia, ale..... a tam @Kraszan ja tez życze Ci wszystkiego naj.., a co do tego co WAS z Mandarynkom czeka...... moja żonka wiedziała zamin za mnie wyszła , że ja świr jestem jesli chodzi o zwierzaki wszelkiej maści ( nie ważne czy patyczak, rybka , papuga). Minie w sierpniu 9 lat jak jesteśmy razem i powiem wam że ciągle dzielnie znosi moje nowe pomysły. W zeszłym roku całkiem luźno poszły mi negocjacje w sprawie przerobienia jednego ze słodkowodnych baniaczków na solniczke - i to zrealizowałem.

Życzę wiec wam powodzenia we wspólnej "słonej" drodze :)

RoBERT


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem coś w tajmenicy: oni oboje tj Manadrynka i Kraszan maja śmirgla na pkt zwierzaków także sobie poradzą :wink

serdecznie pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beatka

My tu sobie tylko zartujemy.:). Wiesz - taki kawalerski wieczor. A te nasze akwaria to dla Was.

Czesciowo tez zebyscie nas podziwialy jacy to my sprytni i uczeni jestesmy. Faktem jest, ze gdyby nie Wy - nasze dziewczyny i zony to te mokra podloge moze bysmy wytarli dopiero po meczu.:)

Gdyby slabo parowala.:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jałoś - owszem, za akwa i psa oddam wszystko, ale kota to kiedyś wyeksmituję :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie podpisuje sie pod tym co @Stani napisal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to ja też aczkolwiek kraszan sam zobaczysz :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewna para była świeżo po ślubie-dwa tygodnie temu było wesele. Mąż,

jakkolwiek wielce

zakochany w małżonce, nabrał ochoty by spotkać się ze starymi kumplami i

poimprezować

w ich ulubionym barze. Zaczął więc się ubierać i mówi do żony:

- Kochanie wychodzę, ale wrócę niedługo.

- A dokąd idziesz misiaczku - zapytała żona.

- Idę do baru, ślicznotko. Mam ochote na małe piwko.

- Chcesz piwo mój ukochany - Żona podeszła do lodówki, otworzyła drzwi i

zaprezentowała

mu 25 różnych rodzajów piwa z 12 krajów: Niemiec, Anglii, Holandii i

innych.

Mąż stanął zaskoczony i jedyne co zdołał wydusić z siebie to:

- Tak, tak cukiereczku... ale w barze...no, wiesz... te schłodzone

kufle...

Nie zdążył skończyć gdy żona mu przerwała:

- Chcesz do piwa schłodzony kufel, nie ma problemu!- I wyjęła z zamrażarki

wielki oszroniony

kufel.

Ale mąż, choć nieco już blady z wrażenia, nie dawał za wygraną :

- No tak, skarbie, ale w barach mają takie naprawde świetne przystawki...

Nie będę długo.

Wrócę naprawde szybko obiecuję.

- Masz ochote na przystawki niedźwiadku - Żona otworzyła drzwi szafki, a

tam słone paluszki,

orzeszki, chipsy, pieczone skrzydełka, marynowane grzybki i wiele innych

smakołyków.

- Ale kochanie, w barze... no, wiesz... te gadki, przeklinanie.....

- Chcesz przekleństw, moje ciasteczko - Zatem pij to kur.wskie piwo z

je..nego zmrożonego kufla

i żryj te pir...lone przystawki!!! Jesteś teraz do chu..a ciężkiego, żonaty

i nigdzie ku.wa jego mać, nie wyjdziesz!!! Pojąłeś, skur..ynu!!! :):):)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan sprawa się trochę skomplkuje jak pojawią się dzieci....twoja żona będzie robiła wszystko, a na pewno dużo byś angazował się "w życie" rodziny, a ty bedziesz musiał poprawić cieknącą hydraulikę. Żona zrozumie jakby to była kwestia jednorazowa, ale przestanie rozumieć :) jak będziesz co chwila grzebał przy akwarium. Przecież wszyscy wiecie ile jest roboty przy solniczkach.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co albo rybki albo dzieci? :)

W sumie to i to jest drogim hobby, ale rybek nie trzeba na studia wysylac i za nie placic, jak rybka sie pojawi w wieku 15lat z mala rybka to jest radosc a z dzieciakiem to juz nie zawsze itp... :)

Nie, nie, żartuje oczywiscie - szczerze mówiąc to już jestem gotowy na ustatkowane życie tylko wiecie jak to jest... jeszcze tylko ten interes rozkrece, jeszcze tam cos wyremontuje, jeszcze troche zarobie i dopiero sie zdecyduje hehe. Takie dzis czasy ze ludzie odkladaja malzenstwa i dzieci "na jutro".


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście @smk natura jest mądrzejsza od ludzi, bo gdybyśmy tak wszyscy konsekwentnie trzymali się naszych długoterminowych zamierzeń, to doszłoby do wyginięcia rodzaju ludzkiego :)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee tam. Mam córe 6 m-cy i powiem że NARAZIE z wydatkami nie jest tak źle. Tu coś dostaniesz od zanjomych tu babcia kupi pampersy, druga coś tam. Potem jak dziecko starsze to FAKT wydatków więcej.

Prawda jest taka że za nią bym oddał życie, a za akwarium NIE!


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.