Skocz do zawartości
Lukasz.PL

Aiptasia.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak niektorzy wiedza, mam troche problemow z aiptasiami.

Stosowalem Tropic Marine Elimi Aiptasi i moje rezultaty sa takie.

Na razie nie widac dwoch majano. Zabilem okolo 20 aiptasi, ale nie moge jednej zatluc poniewaz bardzo gleboko w skale siedzi. Caly czas wychodza ze skaly nowe i czy sadzicie ze dobrym pomyslem jest chemia czy wprowadzic kilka sztuk wundermani albo bergi? No i gdzie je dostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berghie ma Dariusz, którego chyba UFO porwało bo sie nie odzywa


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropic Marine Ci pomógł to gratuluje bo ten co ja mam to nadaje sie tylko do podlewania kwiatow.

Wczoraj kupiłem Joes Juice i tu musze przyznac pelne zadowolenie ten preparat naprawde działa i nareszcie

pozbyłem sie Aiptasi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze u Tomka byles :-) TM jest no wiesz sam do czego :-) Jak teraz pojawia mi sie aiptasie, to odkupie od Ciebie JJ :-) Zabiles ta duza w rogu? Ciekawe po miesiacu czy pojawia sie do okola jakies male?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz Piotr z korale ma wundermani zadzwon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej to najpierw Twoj pomysl wytestuje tylko takim kalkwasserem 80oC poniewaz goretszy strzykawke stopi :-)

Kwiatek moje mam wundermani. Po 65zl kupowalem. Jedza aiptasie, ale tak dosc wolno. Zostalo mi do tej pory ze 2, a mialem okolo 15 :-) Slimaczki tez one jedza, takie jak porcelanki tylko malutkie one sa po 5mm do 10mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a czy strzykawka musi byc z igla czy moze byc sama??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sam kalkwasser rozplynie sie po akwarium poniewaz gdy go poczuje to schowa sie, a po zapodaniu igla w cialo aiptasi, wtedy rozejdzie sie po niej i kaput.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Sama strzykawka bez igły , musi być taki gęsty,że ledwo przejdzie przez strzykawke nie mówiąc o igle.

pzdr

Jako ze po powrocie z wakacji u mnie też sie pojawiło troszkę tego "bardziewia"

Zrobiłem tak jak napisałeś

gęste ,gorące (takie że jak sie wylało ze strzykawy to sie poazyłem)i bardzo białe.

bezpośrednio w "paszczę" gadziny bardzo powolutku wlałem i nawet nie zareagowała po kilku sek. schowała sie do środka razem z czescią zawarości a reszta została na skale.

Za klika dni zobaczymy czy sie udało :)


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swoje apitasie zalatwiam perhydrolem na zimno :) Strzykawka z igla i wbijam w gada - zaraz sie robi ladniutki bialutki i sie chowa, wtedy jeszcze polewam go nieco dookola zeby mu lepiej bylo. I tyle, zaden nie odzyl jak na razie. Przez pare minut ida babelki powietrza z miejsca gdzie schowala sie aiptasia. I juz po niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szeryfisch :

Ja tam swoje apitasie zalatwiam perhydrolem na zimno :)

Jakiego stężenia H2O2 używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.