Skocz do zawartości
bleq

Stała automatyczna podmianka ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

koledzy czy zastanawial sie ktos kiedys nad opcją automatycznej podmianki, ktora dzialaby caly czas ??

chodzi mi dokladniej o to, by taka " podmianka" caly czas dodawala jakąś malą ilosc swiezej solanki analogicznie odejmując taką sama ilosc wody z akwa

Zalozmy ze robimy podmianke 15% co tydzien to dobowo to jest ok 2,1%

u mnie byoby to jakies 3 litry dobowo

mozna by przykladowo dozownik ustawic na taki przeplyw zeby dobowo usuwal z akwa 3 litry i dodawal 3 litry swieżej solanki

wężyk do "zabierania" wody mozna by wsadzic w komore sumpa tam gdzie jest splyw

natomiast " dodawanie" swiezej solanki blisko pompy

Ma to sens ???

jest to wykonalne ??

pozdrawiam


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jest pare taki tematow na forum. A przy pomocy profiluksa, mistrzem jest kolega Jarek J.

Ja mam w obieg wpiety zbiornik ktory sluzy wlasnie jako automat do podmiany wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie - penie by działało. Widzę tylko jeden problem - na mojej soli w instrukcji jest napisane - wlać do 2 godz. od przygotowania. Ponadto możliwe ze coś skolonizuje świeżą solankę. Sam problem techniczny podmian jest żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie - penie by działało. Widzę tylko jeden problem - na mojej soli w instrukcji jest napisane - wlać do 2 godz. od przygotowania. Ponadto możliwe ze coś skolonizuje świeżą solankę. Sam problem techniczny podmian jest żaden.

Należało by do zbiornika dołożyć cyrkulacje i zaciemnić zbiornik wtedy da radę na każdej soli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko czy przypadkiem gra jest niewarta świeczki? Choć czy my wszyscy mamy dobrze pod głowami z tymi koralikami? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.