Skocz do zawartości
Roman Rożek

I to już jest koniec .....narazie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z przykrością musze stwierdzić że własnie po 4 latach dzisiaj zakonczył żywot mój zbiornik, a to dlatego że się przeprowadzam na większe mieszkanie stąd moja niobecność na forum.

Spokojnie już odpowiadam na nasuwające się pytanie - oczywiście w nowym mieszkaniu stanie nowy zbiornik około 400 lit w technologii i desingu takiej która powinna was zaskoczyć.

Skała ryby oraz korale trafiły na przechowanie do Tomka R. za co mu już serdecznie dziękuję.

Tak przy okazji jest do sprzedania akwa z obudową za symboliczną cenę 40x110x50 z bocznym przelewem + plus mini sump, zdjęcia akwa w dziale "Dzienniki" Modernizacja.

Odbiór osobisty w Bytomiu.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

w nowym mieszkaniu stanie nowy zbiornik około 400 lit w technologii i desingu takiej która powinna was zaskoczyć.

No to chwal się co kombinujesz?

Akryl, beton?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no czekamy


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiedziałem że zaskoczy wiec słowa dotrzymam ale to będzie niespodzianka.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman już się bałem....to by była wielka strata dla forum. Jak tam córa, ma się zdrowo?


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman: no to zycze szybkiej i bezproblemowej przeprowadzki, szybkiego remontu/wyposażania i jeszcze szybszego stawiania zbiornika

pozdrawiam remontowo

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez sie dolaczam do pozegnan z akwarystyka.

wczoraj w nocy wrocilem z urlopu

przed urlopem moj baniak wygladal tak TAK

a dzis rano po 2 tygodniach nieobecnosci wygladal TAK

nie wiem dokladnie co sie tam stalo ale przypuszczam ze osoba ktora miala go dogladac "zapomniala" pare dni przychodzic, skonczyla sie woda w dolewce, potem przyszla, zorientowala sie ze braklo, wstawila nowy karnister, tyle ze w miedzyczasie zaschnely czujniki poziomu, woda zaczela leciec, leciec, przebral baniak, zniszczyl mi laminat, woda pociekla do szafki i spowodowala spiecie w elektronice, wywalilo korki, osoba dogladajaca mnie nie powiadomila tylko zostawila baniak przeszlo tydzien bez pradu.

wrocilem dzis w nocy z urlopu, powital mnie straszny smrod i widok jak z bajki. jedno szczescie ze nie zalalo sasiada. wlasnie skonczylem wyrzucac cala smierdzaca zawartosc tego bajora i na razie jestem wyleczony z akwarystyki. zycze Wam wszystkim zebyscie nigdy nie doswiadczyli tego co ja


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom łączę sie z toba w bólu (tez jestem świeżo po przejściach vide topic "dlaczego nie lubię ukwiałów")

Romanie to tylko zdrowa przerwa na zebranie myśli, poprawienie niedociągnięć z poprzedniego baniaka...pozdrawiam


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman czekamy na wieści.

@Wildtom, mam nadzieje ,że nie z rezygnujesz z morszczyzny przez tą wpadkę. Sprzęt cały masz tylko nowe zycie potrzebne . Wiem ,że załamać sie mozna po takim widoku, ale poradzisz sobie. Szkoda ,że nie mieszkasz bliżej bym cie podratował kilkoma szczepkami na nowy poczatek.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

no to ja tez sie dolaczam do pozegnan z akwarystyka.

wczoraj w nocy wrocilem z urlopu

......wrocilem dzis w nocy z urlopu, powital mnie straszny smrod i widok jak z bajki. jedno szczescie ze nie zalalo sasiada. wlasnie skonczylem wyrzucac cala smierdzaca zawartosc tego bajora i na razie jestem wyleczony z akwarystyki. zycze Wam wszystkim zebyscie nigdy nie doswiadczyli tego co ja

Kurcze nawet nie wiem co mam Ci napiać.

Tyle raz gadaliśmu i dyskutowaliśmy że poprostu czuje ból jak by to było też moje akwarium.

Jak zobaczyłem to drugie zdjecie to odrazu odechciało mi sie jechać na urlop.

Mam zaplanowany na 2 tygodnie , ostatnio nie było mnie tylko 5 dni i szwagier sie zajmował.

Wszystko było prawie OK (nie czyścił szyby z przodu - troszke sie glon tam pojawił i szyba była mnie przejrzysta)

Ale też mi raz stracha napędził co 2 dni przychodził karmić rybki.

Dzwoni raz na telefon i mówi mi że prądu nie ma w domu.

Na poczatku nic nie polyslałem ale potem mi powiedział wiesz ta lampa co wisiała nad akwarium wpadła do środka nic sie nie zbiło ale boje sie właczyć bezpieczniki i pyta sie mnie co ma zrobić.

Poczułem ciepło i juz miałem coś powiedzieć ale za 3 sek. powiedział mi że żartował tylko bo jest na "bani"

Dziś poważnie sie zastanowiłem czy nie poprosić kogoś z Wrocławia w przypadku jakiejś wpadki by przyzeł do mnie do domu.

Jeszcze raz przykro mi z tego powodu Wildtom


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Ku#$%......

@Wildtom Wspolczuje, te 2 zdjecie wyglada porazajaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzetu juz nie mam :) w zyciu bym go z tego smrodu nie doczyscil. nie umiecie nawet sobie wyobrazic jak to zalatywalo. przy wybieraniu wody i piachu z tego bajora lzawily oczy i co chwile trzeba bylo latac do ubikacji wymiotowac. szafka zostaje na razie, szklo jutro jedzie na smietnik, pompy oprocz tunze poszly wszsytkie na smietnik, zostal reaktor i hqi. no i teraz miesiac jak nie lepiej wietrzenia chalupy :).

z pozytywnych aspektow tyle, ze zrobilem licencje nurka i w hurghadzie poogladalem bajeczne rafy (dopoki sobie na lodzi uszu nie przeziebilem i skonczylo sie nurkowanie :)) ale to co widzialem to bajka. za rok jade jeszcze raz, maja tam w okolicy rafe, gdzie schodzac w dol widzimy kolejno delfiny, nizej rekiny a jezcze nizej rekiny mloty.

EDIT

dziekuje chlopaki za slowa pocieszenia. mam nadzieje ze was nigdy take cos nie spotka.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no porażka, współczuję Wildtom, ale ja nie rozumiem co się stało??W akwa była słodka woda? chyba nie nalało jej się 20l, przez tydzień bez odpieńka, lampy i cyrulacji takie bajorko się zrobiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo. Szkoda, ze tak sie stalo i glupio zrobila osoba, ktora miala sie opiekowac zbiornikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano tak

przelalo sie gora

woda wleciala do szafki

zrobila spiecie

i tydzen nie dzialalo nic, pompy, odpieniacz, WENTYLATOR, swiatlo

kisilo sie wszystko w prawie 40 stopniach


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło holender 40stopni?? to nic dziwnego...

Szkoda akwa bo się ładnie prezentowało, a wyobrażam sbie jak sie musiałeś wku****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom daj namiar, pojedziemy w niemieckie Landy mordować!

Bardzo mi przykro, ale nie daj się złamać. Popatrzmy na alexw200 - ten to jest zawzięty!


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Wildtom, to faktycznie można się załamac po widoku jaki zastaleś po powrocie, ale pamiętaj czasami kłody pod nogi rzucane sa po to aby podnieść i sięgnąć po sukces, tym sukcesem będzie w Towim wypadku nwoy zbiornik albo ten sam ale eliminujący dotychczasowe błędy ( o ile były).

Ja przez remont nowego mieszkania przestałem panować nad sowim akwa, rezultatem było niebezpieczne podniesienie sie temp. do 31 stopni a co za tym idzie zginął piekny 4 letni hepatus ( żałoba w domu)oraz rozpuściły się dwa korale miękkie.

Postanowiłem natychmiast zlikwidować zbiornik ratując tym samym pozostałe ryby i korale.

Mam teraz 4 letnie doświadczenie które mam nadzieje że zaowocuje pięknym nowym zbiornikiem w nowym mieszkaniu, czego Tobie serdecznie ŻYCZĘ.

POWODZENIA

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:szok:sad:cry

..............................................

Witam.

I Ja rowniez na jakis czas(???) koncze nie dluga przygode z solniczka :) z wielu powodow :con

Sprzedaje sprzet i zycie :) ,wiecej info za jakis czas w dziale Targowisko :Dozingoff

Pozdrawiam.


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman cholernie dobrze Cie rozumiem. pokolce maja w sobie to "cos" ze czlowiek sie jak do czlonka rodziny do nich przyzwyczai. moj zoltek tez byl ze mna od poczatku, przeszedl przez chude i tluste "lata", wybaczyl mi wszystkie bledy poczatkujacej ofermy i byl wiernym towarzyszem mojej akwarystycznej przygody. bedzie mi go brakowac oj bedzie :/


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom, wyrazy wspolczucia.

Mi kiedys trzasnela przednia szyba w 3`setce. Jak wrocilem do domu, to woda jeszcze ciekla z akwa.

I tak szczescie, ze w srodku byla tylko zywa skala.

A w Twoim przypadku ... nie wyobrazam sobie :)

Nie ma to jak doswiadczone oko "kolegi po fachu".


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że cholernie współczuję Wildtomowi i Alexowi bo wiem jak to boli, sam przeszedłem przez coś podobnego...u mnie wystarczyły dwa dni i zbiornik przypominał....szkoda słów.

Rozumiem @Wildtoma jak cholernie ciężko jest w takiej chwili. Kupa pracy i serca włożone w zbiornik i kupa z tego zostaje.

Hope że odbijesz się i postawisz kolejny piękny zbiornik...

Serdecznie pozdrawiam i jak to mówi moja ciocia "uszy do góry"

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.