Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

[porazka] Padl mi slizg :(

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule.

Moj (i zony) ulubieniec SALARIAS FASCIATUS

Jedyna przyczyna jaka przychodzi mi do glowy, to ze padl ... z glodu. :)

Tzn. cholera, na pewno to moja wina.

Po kupnie i przywiezieniu akwarium (akwa mialo rok) pojawily sie dosc masowo glony nitkowate. Sadzilem ze to z dwoch przyczyn - przenoszenie zbiornika i zbyt duze karmienie. Zmniejszylem karmienie, minął jakis czas, glony nitkowate zniknely prawie 2 tygodnie temu.

Karmilem caly czas tyle samo.

A moze JEDYNA przyczyna wysypu glonow nitkowatych bylo przenoszenie akwarium, a karmienie wcale nie bylo za duze od poczatku?

Christipera parasema i slizg karmione byly platkami JBL MARIS i granulkami MariPerls

W kazdym razie - pilnie kupie slizga salarias fasciatus.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokój ze ślizgiem. Mój też padł, podobnie jak u Shreka i za każdym razem było to samo tzn. chudł w oczach i padł. Moim zdaniem pisanie że to łatwa ryba to nieporozumienie, ma bardzo wysokie wymagania pokarmowe i zwyczajnie w akwa które dojrzeje i wyzbedzie się glonów pada. Nijak nie mogłem go przestawić ani na spiruline ani na glony suszone, nie jadł także glonów ozdobnych w przeciwieństwie do pokolca. Choć pocieszna to jednak bardzo trudna w utrzymaniu ryba. Może zamiast ślizga lepiej kup sobie jakąś fajną babkę?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, przez jakies 3 miesiace Slizg byl ozdoba baniaka i mial sie swietnie - po uplywie tego czasu przestal jesc mimo ze utrzymywalem glony na szybach - zniknal w oczach :)

Ale i tak chyba jeszcze raz sie do niego przymierze...

Pozdrawiam.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi szkoda tego slizga. Jakby padly wszystkie trzy chrisiptera parasema to by mi nie bylo tak szkoda jak tego slizga.

Najbardziej "kontaktowa" rybka jaka widzialem.

Jedynie slizga i Lysmata amboinensis mozna bylo karmic z reki.

Byl karmiony suchym pokarmem i cos tam podskubywal na skalach.

Mam nadzieje ze za drugim razem bedzie lepiej.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Też mam ślizga od chyba 3-4 miesięcy i jest to najlepsza ryba w moim akwarium.

Nie boi się nikogo , bardzo ciekawa i towarzyska.

Śmieszna bardzo i wszystko je , płatki ,glony ,mrożonki a nawet glony wyższe jak jest głodna.

Nie wyobrazam sobie nie mieć tej rybki w akwarium a do tego jest bardzo ładna (moze nie taka jak mandaryna ale jest łądna)

1144-gruby slizg.jpg1144-rybki zdjecie rodzinne.jpg

Dałęm Dwie fotki moje ślizga - wiem że wasze są troszkę inne ale może ten jest bardziej wytrzymały.

A do Piotrka to masz racje że chyba jedna z bardziej kontaktowych rybek , Błazenki przy ślizgu zachowują sie jak by były "naśpane" (jeszcze te ich ruchy :) )


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój śłizg je płatki jak inne ryby i to zanim opadną one na dno, czasami potrafi być pierwszy przy tafli...glony też wcina ze skały

@Tynio: twój to nie jest Salarias tylko Escenius bicolor

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jałoś :

..@Tynio: twój to nie jest Salarias tylko Escenius bicolor

pozdrawiam

Tomek

Masz racje w 100% że to jest inny ślizg a nawet to napisałem "Dałęm Dwie fotki moje ślizga - wiem że wasze są troszkę inne ale może ten jest bardziej wytrzymały."

Salarias jest troszkę brzydszy od tego co mam (jak dla mnie) mniej podjada glonów ,ale też jest wesoły


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tynio :

Salarias jest troszkę brzydszy

de gustibus non disputandum est

Wole salarias`a


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salarisy są piękne :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tynio twoj to escenius bicolor. Fajna rybka, tylko zawsze gdy widzialem ja w baniaku siedziala w jakiejs jamce i zadko wychodzila. Widze, ze twoja jest inna(chyba, ze zlapalesa ja na spacerze:))

PS. Tez wole salariasa:D

Niesamowita sprawa. Ta rybka wyglada jak zaba. Laik powie, ze jest po prostu brzydka, ale jak raz zobaczy sie ja w akcji...:) Milosc od pierwszego do konca;)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Tynio twoj to escenius bicolor. Fajna rybka, tylko zawsze gdy widzialem ja w baniaku siedziala w jakiejs jamce i zadko wychodzila. ....

Tak masz rację że to fajna rybka choć myśle tak jak wszystcy że salarias też jest bardzo ciekawy (nie miałem i nie mam porównania)

Jana musi być dla tej rybki i nie wyobrazam sobie by jej brakowała w zbiorniku w którm chce sie trzymać esceniusa.

Moja zasówa cały dzień po całym akwarium , w razie zagrożenia ucieka do jamki i tam siedzi i obserwuje bacznie co sie dzieje.

Twra to jednak tylko chwilkę i potem wraca wszytko do normy.

W nocy (jak świeci tylko aktynika lub wszystko gaśnie) rybka siedzi już w jamce aż do białego rana.

Bardzo lubi towarzystwó tej żółtej babki i czesto siada na grzybkach.

Jest szybka i bardzo rychliwa w ciągu dnia.

Ale myśle że każda rybka ma troszkę inny charakterek wiec moze mi sie udało i trafiłem na fajny "egzemplarz"


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.