Skocz do zawartości
bohen

niskie kh

Rekomendowane odpowiedzi

witam od 3 tygodni borykam sie z niskim kh, i próby podbcia jak na razie nic nie dają, dodaje kh plus AF dawkujac codziennie kropelkowo, zacząłem od 5 kropel poprzez 10 i doszedłem do 20 i jak na razie nic jak na złość balansuje w okolicy 5,3-5,9 mierzone testem Red Sea, nie wiem czy zmienć suplement, mocno zwiększyć dawkę czy macie inne pomysły. Akwarium 80L w obiegu, w nim kilka korali trawdych główmoe SPS które o dziwo nie marnieja mają ok 1cm przyrosty.

suplementuje codziennie:

AF probioS 1 kropla

AF coralB 1kropla

AF Fluorine 1 kropla

AF CA plus 10 kropli

AF KH plus obecnie 20 kropli

2 razy w tygodniu

AF coralF 1 kropla

podmianki raz w tygodniu 15l na soli AF reef salt

nie wiem czy tyle korale pożerają bo magnez ostatnio też zaczął spadać z 1550 na 1480 a dzis 1430 bede musiał kupić jakiś suplement (albo całego balinga zależy co polecacie)

wapń trzyma sie w normie 450,430,450

ph od trzech tygodni stoi na 7,8

jakieś sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień test na Salifert i pH za niskie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test raczej jest dobry bo nie dawno mierzyłem u znajomego co ma same miekasy i używa soli red sea coral pro to kh wyszło ponad 10, a jak podnieść ph??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszki do ballinga na pewno wyjdą Cię taniej. Spokojnie możesz podawać więcej kh. Staraj się aby nie było skoków większych niż 0,1 - 0,2 stopnia na dobę,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pH to polecam eight.four Seachema (aquavitro)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czym mierzysz zasolenie i ile wynosi?

Nigdy nie miałam takiego Ca i Mg (450 i 1550)

Nie miałam też tak niskiego KH

Lepiej, żeby Ca było w okolicach 400, Mg 1300 a KH 7,0

Oczywiście polecam pełnego ballinga ale najpierw upewnić się czy zasolenie jest prawidłowe oraz zweryfikować testy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie mam 1023 mierzone wychyłowym salimetrem red sea, podmianki robie na soli AF która ma pojemniczek z podziałką i jak sie idealnie nasypie to zasolenie pokazuje 1024 więc salimetr jest wstępnie skalibrowany. czyli jak na razie zwiększe ilość kh plus a zmniejsze ca plus a jak sie preparaty skończą i magnez osiagnie odpowiedni poziom to postaram sie wystartować z balingiem, który wogóle jest dla mnie czarnna magią :p. Co prawda cały czas raczkuje w morszczyźnie, parametry sie rozjechały ale zbiornik miewa sie dobrze i nie chciałbym przedobrzyć w żadną stronę

a co do eight.four Seachema (aquavitro) to on stabilizuje ph czy tylko podnosi bo roztworem sody oczyszczonej też można podnosić ph

Edytowane przez bohen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roztworem sody oczyszczonej też można podnosić ph

jak??? :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH podnieś sodą lub proszkiem AF do Balinga np KH buffer


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpuszczamy sode w wodzie ro i dawkujemy do akwarium podnosi ph:) przynajmniej tak działa w akwarystyce słodkowodnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpuszczamy sode w wodzie ro i dawkujemy do akwarium podnosi ph:) przynajmniej tak działa w akwarystyce słodkowodnej

podnosi KH a nie ph


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no chyba że tak, stosowałem tylko raz w slodkim jak zszedłem przy paletkach do ph 5, ale podmianka była na kranie plus soda wiec mogło i jedno i drugie zadziałać.

a kh nie moge dalej podnosić preparatem AF kh plus, bo po co go mam potem wyrzucać powinien działać tak samo jak kh buffer do balinga, chyba że się myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podnoś preparatem AF kh plus, też jest na sodzie. Sprawdź też swój salimetr w sklepie czy u kolegi ze słonym bo coś mi się wydaje, że zasolenie masz chyba jednak większe niż 1,023.(albo sól tak bogata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził salimetr, tak na wszelki wypadek. mnie kiedys odkleiła się skala w srodku pływaka i wskazywał duzo mniej niż było naprawde. Zorientowałem sie dopiero jak mi za szybko soli zaczęło ubywać.

powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że używam takiego salimetru wiec żadna karteczka sie nie przesunie jak w spławiku:

0_0_productGfx_be368cbd95ca2b03a16433ff11925c19.jpg

skalibrowany był na świeżej solance AF reef salt tam jest pojemniczek na odpowiednia ilosc soli na 10L wody, a wczoraj porównany z refraktometrem i pomiar o dziwo jest w miare dokładny. dzis od znajomego który ma 1000L morszczaka praktycznie z samymi spsami dowiedziałem sie że trzyma kh poniżej 6 teraz sam nie wiem które rozwiazanie lepsze ja mam zaledwie 80L w obiegu wiec mój zbiornik jest bardziej nie stabily, a balinga jeszcze nie do końca rozumiem, a czy jest juz jakaś gotowa płynna receptura żeby dawkować kropelkowo jak preparaty AF?? czy tylko proszki które trzeba rozrabiać, bo ja mam 2 ciekawskich synków a miejsce na kolejne 3 butle bedzie ciężko wygospodarować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.