Skocz do zawartości
Maco

ReefMax Szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie za 100pkt czy mozna w reefmax ustawić żeby po wyłączeniu się świetlówek powiedzmy o 22 zapalała się ta dioda z oświetleniem nocnym? czy poprostu trzeba to ręcznie robić? czy ona ma się palić 24h?

OK już znalazłem w instrukcji. nie akt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam kolejne cos do identyfikacji, jest to jakiś ślimak wkońcu wylazł w całej okazałości się pokazał, wiecie może co to jest? Pożyteczne czy do likwidacji??

post-24652-0-67054700-1421096125_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, robi mi się jakiś nalot na piachu, co to może być? Jak z tym walczyć? Czy zostawić narazie niech rośnie?

post-24652-0-33359600-1421257536_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki,poki co nic nie musisz robic,same przyszly,same pojda ;).

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej bakterie co tydzień i czekaj,za tydzień się zacznie.Wtedy potrzebna jest cierpliwośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej brązowego nalotu na piachu ale zauważyłem też dzisiaj że pojawił się na skale plus na skale widze taki zielonkawy nalot. Mam to jakoś odsysać? Zmniejszyć ilość światła? czy narazie zostawić to żeby sie przeżarło samo? A może cyrkulacje inaczej ustawić? Bo tam gdzie widze że piach sie rusza to nie ma nalotu a tam gdzie jest brazowo to raczej piach lezy spokojnie.

post-24652-0-90118200-1421354189_thumb.jpg

Edytowane przez Maco (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium coraz więcej kolorów nabiera piach pobrązowiał na szybie robi się też brązowy nalot miejscami, jutro wlewam kolejną porcję bakterii, w weekend byłem w Auchan w Szczecinie popatrzeć sobie na akwaria, mieli dostawę skał i korali. Kilka chętnie widział bym u siebie ale niestety jeszcze nie czas :) cierpliwie czekam bez podpałki :)

Dzikie ślimaki które przyszły ze skałą latają po całym akwarium, pewnie żarcia szukają no ale jeszcze troche i dieta się skończy :D

Woda 25,5 stopnia zasolenie 1,024 wg spławika

Edytowane przez Maco (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leci sobie właśnie trzeci tydzień od zalania w poniedzialek dolałem koleją porcję bakterii, w akwarium jest brązowo na skałach troche zielono :) jakieś wskazówki na najbliższy czas oprócz "czekaj cierpliwie" :)) na cos powinienem zwrócić uwagę? czy juz powinienem kupić testy i zrobić je ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czas na małą aktualizację, mineły 3 tygodnie od zalania okrzemki powoli są w odwrocie wydaje mi się że na piachu jest ich coraz mniej woda zasolenie 1,024 temperatura 25 stopni w weekend planuje zakupić i wykonać wszystkie testy saliferta. Większych problemów (odpukać) nie było wszystko sobie dojrzewa wg planu.

W przyszłym tygodniu około piątku chcę zrobić podejście pod jakąś ekipę czyszczącą typu ślimaki i krewetki? Myślicie że już można czy jeszcze dać sobie na wstrzymanie z 2tygodnie? Oczywiście zrobię to tylko i wyłącznie jak parametry wody będą ok. Robiłem test saliferta na NO3 i poziom jest niby nie wykrywalny dla pewności zaniosę jeszcze wodę do sklepu żeby mi te testy zrobili.

Jak macie jakieś wskazówki to chętnie posłucham.

OK nie wytrzymałem pojechałem do sklepu i kupiłem kilka testów, więc sprawa wygląda tak:

Temperatura - 25,2

Zasolenie 1,024

NO3 - 0

NO2 - 0

Ph - 8,3

Nh4 - <0,25

PO4 - 0.03

Chyba nie jest narazie źle

post-24652-0-18548200-1422289782_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na piasku okrzemki czy glon?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na piasku okrzemki czy glon?

Okrzemki, zaczynaja sie cofać bo jest ich mniej niż np tydzień temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu około piątku chcę zrobić podejście pod jakąś ekipę czyszczącą typu ślimaki i krewetki?

Krewetki bym odpuścił pewnie będziesz chciał z czasem jakiś ukwiał symbiotyczny, albo anemony tarczowe, pewnie będziesz je dokarmiać, krewetki przysporzą Ci tylko problemów, ślimaki to lenie, odczekaj jeszcze trochę, im później tym lepiej, wsadź kilka pustelników mikrusów, a jeśli będziesz miał zielono, dorzuć małego jeżowca Mespilia globulus, świetnie odkurza, nie tylko z glonów, ale na sobie zbiera różne inne drobiazgi które łatwo można z niego ściągnąć.

A do piachu w przyszłości spraw jakąś babeczkę, w takim litrażu fajnie królowałaby jakaś symbiotyczna para z rewolwerowcem.

Edytowane przez Lizard (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zamocowałeś grzałkę w głównej części akwarium? Przecież mieści się w panelu. Ja miałem w części po patykach.

Grzałka docelowo będzie właśniej w tej komorze gdzie patyki ale narazie jest sobie tutaj w rogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, odpaliłem reefmaxa na początku grudnia. Dziś wyglada tak jak na fotce. Wciaz glony.... Wciąż dojrzewa, ale juz mam trochę życia. Jak rękawy juz były do wymiany to dokupiłem filtr zewnętrzny z lampa UV. Ładnie wchodzi do szafki. W miejsce rękawów wsadziłem żywa skale bo miałem jej za dużo. Planuje wymienić odpieniacz. Fajna zabawa ale z nikad pomocy bo co dwóch akwarystów to trzy opinie.

Pozdrawiam,

Norbert. Szczecin.

Edytowane przez Norraf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poniedziałek minie 4 tydzień od zalania okrzemki praktycznie juz calkowicie zniknęły jeszcze tylko w jednym miejscu są ale pewnie za tydzień piach będzie już czyściutki, glony z szyb bocznych i przedniej czyszcze na bieżąco ale tylną zostawiłem żeby ślimaki miały co szamać :) W czwartek planuje kupić 3-4 szt ślimorów do rycia w piachu i może jakiś jeden mały koral na próbę. Parametry wody mam wporządku przynajmniej te testy które wykonałem do tej pory na to wskazują. W czwartek wrzucę foto jak to wszystko wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mała aktualizacja, okrzemki wycofały się w 95% piach jest już całkowicie biały w jednym miejscu jeszcze jest delikatnie brązowo ale do końca tygodnia powinno być już czyściutko. Jutro robię testy wody i o ile będą na tym samym poziomie co tydzień temu to jade do sklepu po ślimiaki i jakiś pierwszy koral może macie jakieś sugestie od czego zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, odpaliłem reefmaxa na początku grudnia. Dziś wyglada tak jak na fotce. Wciaz glony.... Wciąż dojrzewa, ale juz mam trochę życia. Jak rękawy juz były do wymiany to dokupiłem filtr zewnętrzny z lampa UV. Ładnie wchodzi do szafki. W miejsce rękawów wsadziłem żywa skale bo miałem jej za dużo. Planuje wymienić odpieniacz. Fajna zabawa ale z nikad pomocy bo co dwóch akwarystów to trzy opinie.

Pozdrawiam,

Norbert. Szczecin.

Widzę hepatusa w reefmaxie? Jest moc :clap:


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maco,

trudno jakiegos korala polecac, bo nikt nie wie, czy bedziesz trzymal parametry dla sps-ow czy moze chcesz same miekkie. Jeszcze sam nie wiesz, jakie te parametry sa. Takze zakupy zaczalbym od dobrych testow. Po jakims czasie bedziesz wiedzial, w ktorym kierunku te parametry zmierzaja. Narazie system nie jest przez Ciebie ogarniety, wiec chyba do wyboru sa tylko korale miekkie ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy mam saliferta i robiłem pierwszy pomiar tydzień temu wyszło tak:

Temperatura - 25,2

Zasolenie 1,024

NO3 - 0

NO2 - 0

Ph - 8,3

Nh4 - <0,25

PO4 - 0.03

Dzisiaj zrobie znowu jeżeli będzie podobnie to chyba nie jest źle, na sps sie nie porywam narazie bo nie ma to sensu chodzi mi o najprostrze w utrzymaniu korale które mają najmniejsze wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Żółtka wypada dopuścić i będzie malina :)

Amoniak a akwarium, ryba pływa i to jeszcze Hepcio i Reefmax.

Grubo ;)

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę hepatusa w reefmaxie? Jest moc :clap:

Hepatus juz odpłynął na wieczną rafę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.