Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium u mnie było prawie od zawsze najpierw małe słodkie gupiki itp puzniej coraz wieksze skonczyło sie na holendrze potem malawi a teraz nadszedł czas na krok dalej zostałem zarażony:) słoną wodą i czas spełnić swoje marzenie. Od dawna siedze na forum i oglądam akwaria innych użytkowników i sie doszkalam ale nadszedł czas na moję wiec prosze o ocene. Wiekszość sprzetu już jest a na resztę czekam aż dojedzie :)

Akwarium 60x60x55h Full Opti white 12mm

Szafka 60x60x70h

Grzałka 200w

Cyrkulacja Jebao RW8 czy wystarczy czy dokupic coś jeszcze?

Sól Red sea Coral Pro

Odpieniacz Deltec mce600

Oświetlenie Kessil A360WE

Filtr RO +DI+TDS przepływowy

Zywa skała ile kilogramów do takiej kostki ?

Zostało mi jeszcze kupić bakterie zywy piasek hmmm i co mi jeszcze brakuję na start ?

Planuje na początku miekasy i lps może beda jakieś sps ale to w pózniejszym czasie.

Edytowane przez Bondzik04 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co 12 mm?? wystarczy 10, grzałka może wystarczyć 150W chyba że masz zimny dom, cyrkulacja raczej 2 x RW4 i będzie ok, skały z 10 kg, piasek w zależności czy lubisz czy nie i czy ma być babka, sól za bogata jeśli Red Sea to zwykły SALT


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium już zrobione z 12mm

Sól też już kupiłem i cyrkulację wiec teraz ewentualnie moge dołożyc jeszcze jeden mniejszy chyba ze rw8 wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj na razie cyrkulacji - na dojrzewanie wystarczy a w zależności od tego co będzie potem zobaczy czy dokładać


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam podobne wymiary akwarium a w nim dmucha jebao rw8, robi wicher na pełnej mocy i jest skręcona. Skały około 14kg, grzałka 150w.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mce600 jest trochę miejsca na jakieś absorbery a co myślicie żeby użyć Filtra Aquael FZN3 na Rowaphos lub paletki xxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w MCE jest na tyle miejsca, żeby włożyć adsorbenty. Jak dla mnie w tym przypadku FZN to niepotrzebne dokładanie sprzętu, chyba, że jako filtracja mechaniczna z watą wymienianą co 1-2 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.