Skocz do zawartości
Drop

"Jeb... Wojsko Polskie " :):):)

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Mam taki problem, wlasnie skonczylem studia i oczywiscie WKU juz sie Mna interesuje i malo tego chca Mnie do Woja :szok

Moze Wiecie, jest jakas mozliwosc, nie wiem, odrobienia, odpracowania..., odbebnienia Wojska bez maczania sie w m.in. w blocie...itp :con

Moze istnieje jakas mozliwosc zalatwienia sprawy polubownie?:con

Bo dla Mnie to bezsens, zeby w XXI w. ludzie byli wcielani do Woja, gdzie Banda Kretynow robi z Innych-Poborowych Szmaty, za Przeproszeniem :) , gdzie czesto Glowni Dowodcy sa nie duzo madrzejsi od Gowna :):):)

I to Ma to Byc to Polskie Wojsko Zawodowe ??

:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy ze chca Cie do wojska ?

Dostales wezwanie ?

Jakie?

Pewnie "w zwiazku z planowanym terminem ukonczenia przez Pana szkoly"

Idziesz i Ci wbijaja rezerwe zgodnie z jakims tam paragrafem.

Wojo nie ma szmalu zeby Cie teraz na szkolenia wysylac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..............................................

@ kmati

..............................................

Zobaczymy jutro, ale z tego co sie orientuje i tego co sie dowiedzialem od Qumpla, podporucznika to teraz nawet po Studiach biora na 3 miechy do Woja i nie tak latwo, jak Ci sie wydaje :con i to ten przepis obowiazuje do 40-ktoregos roku Zycia :szok:szok:szok Poborowego :Dozingoff

To Ode Mnie Dla WP

:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma:kma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie do 40 a duzo dalej, mi na szczescie wbili rezerwe zaraz po studiach :) Daali to bralem

Na wezwaniu masz napisane w jakiej sprawie, albo celem jak wyzej, albo celem odebrania karty powolania (BILET)

Wowczas moisz ze przyjdziesz jutro :)

Piszesz podanie o przydzielenie do sluzby zastepczej, i jakis rok beda Ci jej szukali (kiedys tak bylo)

Ale to juz 2 lata wtedy np jestes myjacym w szpitalu

Nie pekaj i dowiedz sie najpierw po co wzywaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie zadzownilipare tygodni od obrony, ale nie było mnie w domu... jak oddzowiłem z żołądkiem w przełyku, to pani powiedziała, że to tylko o odpis dyplomu im chodziło. Zaniosłem i od tamtej chwili jestem rezerwa.

Na pewno jakoś się to wyjaśni...

Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio byłem wezwany na WKU, ale ze względu na to że mam żonę mam luzik.

Drop poczytaj sobie info na stronie MON-u

Zawsze możesz powiedzieć że służba w formacji zbrojnej jest niezgodna z Twoimi przekonaniami, a oni mają obowiązek to rozpatrzyć.

Ale wydaje mi się że to tylko kwestja przeniesienia do rezerwy. Więc się nie martw. (problemem może być tylko kierunek studiów-zawód, który jest akurat poszukiwany przez wojsko)

Pozdrawiam!


być może powracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przeżyłem i powiem że tylko miśki migają się od wojska. Naprawdę nie się czego bać. Mam super wspomnienia i gdybym nie był to żałował bym do końca życia. A tak to za 40 lat znowu sobie powspominam. Bo co nam na starość zostanie jak nie wspomnienia...


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się wymondrzać ale... było się martwić w liceum jak kategorie przyznawali i wtedy "wykazać" wszystkie swoje choroby.

Ja mam "E - niezdolny w czasie wojny i pokoju" i uregulowany stosunek do służby wojskowej już od lat.

A sprobuj wziać kredyt bez uregulowanego stosunku do wojska... uuu.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak smk pisze w czasie liceum postaralem si enajpierw o b12 czyli odroczony od sluzby wojskowej na 12 miesiecy przez ktore tez czesto chodzilem do lekarza i poznije c czyli niezdolny do sluzby w czasi epookju.d nie chcialem bo bylo przekonanie z emaja zolte papiery moga odebrac prawko bo to juz jest cos powaznego raczej z osoba z enawet w czasie wojny jest neizdolny do sluzby wojskowej.smk nie oebieraj tego personalnuie oczywiscie takie bylo przekonanie kilka lat temu nie wiem czy teraz cos sie zmienilo.

ale z drugiej strony mam pracownika ktory 8 miesiecy temy poszedl do wojska oprocz teog z esi ewynudzil na max i uznal czas za calkowicie stracony to ma juz spokoj z wojskiem.przepekal i tyle.

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlamnie kazdy facet z JAJAMI powinien isc do woja przynajmniej na przeszkolenie z bronia i takimi tam pierdolami bo jak bedzie to kiedys potrzebne to kto to wam wytlumaczy MAMUSIA mamincycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to cos da takie szkolenie

lekcja rzutu granatem z oppowiadan pracownika:co ja wam bed eopowiadal ze macie noge ustawic tak reke tak jak na polu walki poprostu rzucajcie tak zeby najdalej od siebie i szybko padajcie....

mial lekcje o jakis radiotelegrafach skoro nawet tego nie widzial na oczy...

to moze lepiej jak kazdy np w szkole sredniej mialby na zajeciach strzelnice?

a gdyby kazdy mial taki eprzeszkolenie to nie jeden swir umialby si ejuz poslugiwa cbronia po wyjsciu z wojska...co by to przynioslo?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem: może niektórym się to niespodoba ale tak jak Rafał napisał: MACIE JAJA?

Mnie wojsko nauczyło bardzo dużo. Nie chodzi tu o szkolenia jak rzucić granatem czy jak strzelać z Kałacha. Nie chwaląc się miałem drugie miejsce na kompanii ze strzelania z P62 :)

Nauczyło mnie przede wszystkim szacunku dla ludzi i szacunku do siebie samego.

W wojsku poznałem wspaniałych ludzi, wielu przyjaciół, z którymi dalej utzymuję kontakt.

Wojsko napewno nauczy "dwie lewe ręce" jak się obiera ziemniaki albo sprząta. Wbrew pozorom to się przydaje w życiu.

WOJSKO UCZY ŻYCIA.

A ten kto nie był w wojsku niech lepiej się nie wypowiada....

WIĘC OPAD NA PRZEDNIĄ OŚKĘ I WALNIJCIE SOBIE 20 NA OPAMIĘTANIE!!

Starszy szeregowy mario-sz :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze z innej beczki moj ojciec byk zawodowym zolnierzem.

i nie chcialbym byc takim trepem jak on.sorki za dosadnosc.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"z kim się zadajesz takim się stajesz"

Obojętnie darekn12 kim był. Jak by był chirurgiem czy nauczycielem też by Ci przeszkadzało :) Tacy są ojcowie


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby powinni byc wzorcem dla syna...

i przez pewien okres byl...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mario-sz :

Nauczyło mnie przede wszystkim szacunku dla ludzi i szacunku do siebie samego.

...szacunku dla ludzi? To chyba jakimś ewenementem jesteś, jak patrzę na zachowanie rezerwistów wracających do domów PKPem, to mam wrażenie, że albo im półkule odkorowali, albo za dużo gazów bojowych się nawdychali...zresztą porażką jest branie na siłę do wojska ludzi po studiach. Uważam, że studia więcej uczą zwłaszcza jak się studiuje poza domem niż zawodówka i wojsko razem wzięte, akurat mam pecha bo jestem z rodziny mundurowej i kończyłam medyk i sama miałam możliwość wylądowania w wojsku, w porę się opamiętałam i pokazałam wojsku najdłuższy palec...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, dopiero się obczaiłem który to najdłuzszy palec, myślałem że wskazujący:D:D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj kiepsko Olek z anatomią...:)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - oczywiście jaja mam (nie chce się chwalić ale chcesz możesz podesłać dziewczyne swoją zeby sprawdziła i ci opowiedziała że nie mam powodów do kompleksów :) )

A to że do trepowa nie chiałem to moje własne przekonanie - po prostu jestem osobą której nie da rady ustawić w szeregu z innymi i która ślepo słucha rozkazów. Wręcz przeciwnie, rozkazywanie wywołują u mnie reakcję alergiczną i robie się złośliwy :) Wiedziałem że jeśli trafię do wojska to po prostu bede miał przerąbane bo nie potrafie po trafieniu między wrony krakać tak jak one.

Wyższe kategorie przyznane na WKU zamykają drogę do niektórych zawodów i tego byłem świadom, ale żaden z tych zawodów mnie nie interesował.

A tak poza tym to pośród moich bardzo licznych znajomych może są ze 2 osoby które były w wojsku - czyżby same cioty bez jaj? Czy może skoro stwierdzili że ich to nie bawi to mieli trochę oleju w głowie żeby się od tego wykręcić i zająć rodziną i businessem?

Jedyne z czym się mogę zgodzić to że jak by nie było wojsko kształtuje charakter, bo to niezła szkoła życia.

Jeśli ktoś lubi takie zabawy w wojne i w ten sposób kształtować swój charakter to nikomu nie bronie. W końcu jeden lubi to drugi tamto.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może z innej beczki...jak w liceum byłem to jaja się zaczęły już na komisji.Poszedłem z kumplem Maćkiem Jaworowskim ( chudy jak paluszek 2 stopień mistrzowski w aikido i 1 w kempo, do tego dobrze obity na ulicy) i było też tam kilku (4) dresów...krzyknęli na MAćka pedał...daliśmy w poczekalni ( ulica ogrodowa w Łodzi ) taki łomot, że jak skończyliśmy to nam brawo bito:)Pisali o tym w Expressie.No więc wzięli mnie tam do tej kanciapki, to powiedziałem, że znam podstawy arabskiego, mówię biegle po angielsku, flamandzku i trochę po niemiecku. Do tego lubię skakać ze spadochronu i 7 lat trenuję judo.....i teraz mi co pół roku przychodzi wezwanie do wku na "uzupełnienie dokumentów"...Raz mnie przez pomyłkę:) skreślili z jednego z moich kierunków studiów, to na drugi dzień już mi panowie z żandarmerii zapukali do domu i zaprosili mnie na przejażdżkę bo się podobno nie stawiam.Powiedziałem, że mogą mnie w d*pę pocałować i zamknąłem drzwi, to mi przez drzwi krzyczeli, że i tak się nie wymigam:) a ja po studiach do wojska pójdę bardzo chętnie....robić falę:)


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłdnie @SMK.

Tylko nie lubię opinii ludzi, którzy SŁYSZELI o wojsku to i tamto. Większość takich historii jest wyssanych z palca i dodatkowo ubarwionych. NIE byliście to się nie wypowiadajcie. Bo źle to i się słyszy co obok się dzieje złego w przedszkolu obok albo w sklepie spożywczym.

@EWO faceci którzy urwali się po roku czy po dwóch myślisz jak się mają zachowywać :)

Tak sam wy byście się zachowywały gdzyby do woja chodziły same baby a nie faceci

A jak wróciłem do domu to moja żona (wtedy dziewczyna) była zadowolona z każedo mojego palca :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.