Skocz do zawartości
plaster2

Start reefmaxa potrzebna porada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zaczynam przygodę z morszczyzną i zakupiłem już używanego reefmaxa.

Mam więc parę pytań do posiadaczy rm.

-Co mam władować w 3 koszyki które są w 1 komorze? Aktualnie mam tylko puste koszyki (tak już kupiłem)

-Zostawić wkłady z flizeliną czy wywalić? Jak wywalić to co tam wtedy dać?

Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja w tych koszykach miałem biokule (tak są oryginalnie produkowane reefmaxy). Jeden koszyk usunąłem i teraz tam są czujniki od automatycznej dolewki oraz wkłady filtracyjne - węgiel piurigen itp. Niektórzy do ostatnie i pierwszej komory wkładają jeszcze żywą skałę, aby zwiększyć skuteczność filtracji. Jaostatniej komorze ma zostawione wkłady, które wymieniam raz na 2-3 podmiany wody - zbierają jednak dużo syfu, ale nie wypuszczają powietrza do zbiornika.

Aktualnie zastanawiam się nad dołożeniem odpieniacz zewnętrznego do refmaxa, bo oryginalny jada mnie nie spełnia swojego zadania.

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w pierwszej. Komorze hydor Slim A pod nim trochę skały w 2 bioceramike rowa phos wegiel pompę obiegową grzałke czujnik dolewki oraz podłączony filtr kubełkowy biobalami który robi dodatkowo jako obieg w 3 zaślepiłem wylot i mam dolewke

Od kiedy masz akwa bo jak będziesz tak daleko żeby dać korale to mam super barierum fluo

post-24171-1420914849,63_thumb.jpg

post-24171-1420914870,15_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizeline zostaw, spełnia swoje zadanie, zbiera dużo syfu i nie wpuszcza bąbli powietrza do akwarium. W pierwszej komorze z koszykami proponowałbym siporax lub skałę oraz jakieś absorbenty typu phsguard, purigen, ewentualnie chemipure. Możesz wszystko jednocześni, na pewno nie zaszkodzi :). Przydała by się mała modyfikacja tj. jeden koszyk wywalić i zamontować dolewkę np. Tunze nano osmolator, bardzo mała i działa bez zarzutu, ale na początek możesz dolewać z ręki. Tyle, że odpieniacz lepiej pracuje przy stałym poziomie wody, więc warto, koszt około 300-400 zł. Niestety trzeba się wtedy pozbyć płytki zraszającej i wkleić grzebień (najlepiej).

Co do fizeliny to świetnym rozwiązaniem jest fizelina z aquashoota w paskach po 10 szt. Ja np. owijam nią pałki i obszywam niezdarnie żyłką wędkarską (trochę roboty), inni używają plastikowych opasek ściągających lub gumek. Wymiana raz w miesiącu powinna wystarczyć.

Powodzenia i cierpliwości, bo bez niej się nie obejdzie w morszczyźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skale w 2 koszykach 3 zostawiam pusty na ew. wklady typu wegiel wedle potrzeby a w 3 mam grzalke i wklady z fizelina i co miesiac wymieniam na nowe ok. 30zl za 4szt. A zbiera sie na nich masa syfu wiec mysle ze warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dopiero będę zalewał.

Dzięki za podpowiedzi. Zostawię patyki z flizeliną dam siporax i purigen.

Narazie będę dolewal wodę z ręki a jak już akwarium dojrzeje to zamontuję autodolewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja w tych koszykach miałem biokule (tak są oryginalnie produkowane reefmaxy). Jeden koszyk usunąłem i teraz tam są czujniki od automatycznej dolewki oraz wkłady filtracyjne - węgiel piurigen itp. Niektórzy do ostatnie i pierwszej komory wkładają jeszcze żywą skałę, aby zwiększyć skuteczność filtracji. Jaostatniej komorze ma zostawione wkłady, które wymieniam raz na 2-3 podmiany wody - zbierają jednak dużo syfu, ale nie wypuszczają powietrza do zbiornika.

Aktualnie zastanawiam się nad dołożeniem odpieniacz zewnętrznego do refmaxa, bo oryginalny jada mnie nie spełnia swojego zadania.

Pozdrawiam

Jarek

zastanawiam się po co ci zewnętrzy wystarczy

http://sklep.aquamedic.pl/turboflotor-blue-500.html

włożyć zamiast orginału i smiga jak ta lala a jeszcze jak masz automatyczną dolewkę to już kosmos bo ja codziennie dolewam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.