Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam xenie drugi dzień szczepka kilka cm. Wydaje mi się, że coś jest z nią nie tak, troszkę oklapnięta. Przeszła proces aklimatyzacji przed włożeniem do zbiornika, nie pulsuje, jest taka "zwiędła", nie gubi tkanki. Czy to już jest wieczna rafa, czy jest szansa, że ożyje? Nie posiadam testów do wody, jest to pierwszy koral, którego włożyłem do zbiornika.

@edit Akwarium ma 1,5 miesiąca.

@edit2 lampa 4x24w 3xaktyniczne 1xbiala, 80x30x40h, zywej skały jakies 10-12kg,, zywy piasek 9kg, podmianek poki co nie robilem, cyrkulacja 2xjvp-101, obsada 2xturbo, 3 clibunariusy, odpieniek resun sk-300, zasolenie 1,024, temp wody 24-25

Pozdrawiam wszystkich.

post-24467-0-34757100-1420825590_thumb.jpg

Edytowane przez mareczek232 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba parametry masz nie najlepsze :( Kiedy startowałeś ?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,,zle parametry, tzn jakie?

z Xenią jest tak, że żyje i w bagnie i w akwariach z wyśrubowanymi parametrami wody pod sps-y. Raz jest to koral, który ginie raz dwa a innym razem rośnie jak szalone.

Nie przejmuj się, poczekaj, albo obije albo sprawisz sobie nową szczepkę - akurat xenię ludziska rozdają


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś z woda musi być nie tak, zafundowałem sobie xenie jako "tester" wody.. póki co poczekam max do 2 tygodni, jeśli nie odbije to druga szczepka tym razem jakiegoś zoa aby mieć porównanie, jeśli to nie przejdzie pozostaje robić testy i dowiedzieć się co tak na prawdę jest nie tak :( serdecznie dziękuję za zainteresowanie tematem

Edytowane przez mareczek232 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to męczysz korale ! I to nie ważne czy to xenia czy co innego!

Chłopie złap się za ja....a i najpierw cierpliwość, testy a później kur...na korale!

A tyle się o tym pisze, pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cop napisal xenia jest slabym testerem bo zyje jak jej sie podoba bez reguly co do parametrow a pozatym nie bez powodu zakazane sa testy na zwierzetach. I sprawdz czy nie ma wichury w tym miejscu co postawiles one raczej wola spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, poczekaj, albo obije albo sprawisz sobie nową szczepkę - akurat xenię ludziska rozdają

to męczysz korale ! I to nie ważne czy to xenia czy co innego!

Chłopie złap się za ja....a i najpierw cierpliwość, testy a później kur...na korale!

A tyle się o tym pisze, pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł

cop909, zdecyduj sie :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wszystko pojąłem. Przestawię xenie w bardzo spokojne miejsce, żeby nią nie wichrowało. Jeśli do tygodnia-dwóch nic się nie zmieni postaram się skomunikować ze sklepem morskim czy nie da rady zrobić małego testu wody. Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem swoimi wypowiedziami. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie xenia po przesiadce rozleciała się w drobny pył, a miałem około 100 krzaków i wcześniej kolonizowała cały zbiornik , a baniak bez odpieniacza na 70 literkach wody. Zostały tylko twardziele ,lps-y i kilka miękkich.Jeśli miałbym typować to w warunki przesiadki najlepiej zniosły:

1.sps

2. lps

3.najgorzej przesiadkę u mnie zniosły miękkie.

Moim skromnym zdaniem xenia musi mieć dojrzały stabilny zbiornik i nie ma co tu gadać o złych parametrach, tylko o stabilnych.

Nie przejmuj się kolego, ze teraz nie chce rosnąc , bo uwierz mi kiedyś zacznie , tylko odrobinę cierpliwości z twojej strony.

Acha .. u mnie na początku tylko marniała , a po pół roku była już wszędzie. 3mam kciuki :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cop909, zdecyduj sie :secret:

błąd niedoczytania zrobienia braku podstawowych testów przez kolegę. Podtrzymuję moją tezę

W 2-gim poście jest info o testowaniu na zwierzakach

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Xenia rośnie jak szalona, trwa pomimo plag w ostrym i słabym prądzie, piszecie, że jest wskaźnikiem.... Czego? mój wątek

http://nano-reef.pl/topic/71288-caulastrea-fluo-umiera-czy-zdrowieje/#entry728568

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...podobno, jeżeli zacznie się w baniaku "źle dziać" to xenia że tak powiem z wyprzedzeniem będzie marudziła. Ja tegoż nie potwierdzę bo xeni po prostu nie mam. Ale słyszałem tak na własne uszy i to nie od byle młodego morszczaka

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno xenia lubi jod. Ja dozuje pełnego balliga i xenia rośnie jak głupia, więc to pewnie prawda. Inne miękkie raczej średnio mi rosną a ta jakby ją opentało. Rośnie i w silnym prądzie i słabym tu bym nie szukał przyczyny. Parametry jak w stopce


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś z woda musi być nie tak, zafundowałem sobie xenie jako "tester" wody.. póki co poczekam max do 2 tygodni, jeśli nie odbije to druga szczepka tym razem jakiegoś zoa aby mieć porównanie, jeśli to nie przejdzie pozostaje robić testy i dowiedzieć się co tak na prawdę jest nie tak :( serdecznie dziękuję za zainteresowanie tematem

pierwszy koral, ktory wsadzilem do akwa to byla Xenia

startowalem sterylnie na suchej skale, suchym piachu i swiezej wodzie

niestety pierwsza szczepka padla, podobno z racji tego, ze woda byla zbyt jalowa/czysta

po jakims czasie wrzucilem druga szczepke i teraz rosnie sobie i ma spore przyrosty

mozesz sobie zobaczyc jak to wyglada u mnie

http://nano-reef.pl/...0l-sucha-skala/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.