Skocz do zawartości
lapsiak84

Czy to już katastofa? Dino?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poniżej załączam zdjęcia. Powiedzcie proszę czy takie dino to już katastrofa? Co robić? Zaciemnienie na 48h nie pomogło. Algea X ?

post-23929-0-05391000-1421345593_thumb.jpg

post-23929-0-16898100-1421345595_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko powiedzieć cZy to dino nie widzę dokładnie czy są bąble powietrza ? Odsysaj ile możesz do wiadra poczekaj aż osiądzie na dnie w wiadrze i wodę spowrotem do akwa.Albo przez watę czym świecisz ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bąbelki powietrza i na piasku i na skalach. Świecę Lampa Blau T5 4x39W dwie lagoon blue i dwie actynic +

Actynic + 6 h dziennie lagoon blue 2 h

Edytowane przez lapsiak84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarzę, dopiero zalałeś akwarium...

1. zamiast AlgeaX - węgiel... dla siebie...

2. http://nano-reef.pl/forum/56-dla-nowicjuszy/

3. http://nano-reef.pl/forum/57-plagi/

4. Załóż jeden wątek - swój o swoim akwarium i tam wpisuj wszystkie spostrzeżenia... nie ma sensu zakładać po raz 1000 tego samego tematu.

5. Jeśli to jest dopiero zalane to akwarium to wyjmij tą Euphylie - i daj komuś na przechowanie - bo padnie jak będzie tak kombinował.

Preparatem AlgeaX zabijesz wszystko co jest w skałach...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam od października. Wszystkie korale euphylia, sarco briareum oraz goniopora pieknie się pompują. Skoro radzisz mi węgiel to znaczy że za wczesnie dostaję sra... tak ? Czyli co czas czas czas ? Przyszło samo samo przejdzie? Staram się nie przekarmiać. Z cyrkulacją kombinuję tak, żeby jak najwięcej owiewało i wywiewało. A to mnie przeraża to dino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zamiast AlgeaX - węgiel... dla siebie...

Skoro radzisz mi węgiel to znaczy że za wczesnie dostaję sra... tak ? Czyli co czas czas czas ? Przyszło samo samo przejdzie?

Posłuchaj rady kolegi MojeSumienie. U mnie ten środek zdziałał cuda ;) Wyleczył sra... a plagi same przeszły.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego o algae x zapomnij - najgorsze zlo

zaciemnianie tez nie zlikwiduje przyczyny a tylko skutek

Akwa masz mlode wiec to nornalne , ale gdyby stalo sie nienormalne pisze ci recepte na zaś :)

odsysaj codziennie wszystko przez wate perlaną ( butelka plastikowa z odcietym dnem, gwintem w dól, wata perlana do srodka .

weżyk z obi fi 8mm rurka pcv fi 6 i odsysanie wszystkiego z labolatoryjna dokladnoscią)

Jesli masz ryby - karm TYLKO granulatem i syp pojedyncze granulki tak by wszysciutko zjadly

nic nie moze spasc na dno

jesl masz jakies korale …. zalezy ile potrwa walka . jak ponad miesiac - oddaj do kogos na przechowanie

jesli uda ci sie w kilka tyg - przezyją

nie rób podmiany nawet do 3 miesiecy

Lej bakterie oporowo

jesli lejesz biodigest - jedna ampulka co 3-4 dni

Ja ostatnio przeszedlem na aquaforesta - sa bardziej skoncentrowane

leje po 2-3 kropelki codziennie

Ja juz na temat dino moge pisac elaboraty :) przeszedlem chyba najgorszą plage na forum ...

zaufaj - tylko taka kuracja w 100% pomaga

u mnie po 3 miesiacach walki ani sladu dino

Mozesz to wszystko zastosowac juz, moze z mniejszą intensywnoscią i krotszy okres , tak czy inaczej na 90% pomoze

pozdrawiam


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej soli odpaliłeś zbiornik?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego o algae x zapomnij - najgorsze zlo

zaciemnianie tez nie zlikwiduje przyczyny a tylko skutek

Akwa masz mlode wiec to nornalne , ale gdyby stalo sie nienormalne pisze ci recepte na zaś :)

odsysaj codziennie wszystko przez wate perlaną ( butelka plastikowa z odcietym dnem, gwintem w dól, wata perlana do srodka .

weżyk z obi fi 8mm rurka pcv fi 6 i odsysanie wszystkiego z labolatoryjna dokladnoscią)

Jesli masz ryby - karm TYLKO granulatem i syp pojedyncze granulki tak by wszysciutko zjadly

nic nie moze spasc na dno

jesl masz jakies korale …. zalezy ile potrwa walka . jak ponad miesiac - oddaj do kogos na przechowanie

jesli uda ci sie w kilka tyg - przezyją

nie rób podmiany nawet do 3 miesiecy

Lej bakterie oporowo

jesli lejesz biodigest - jedna ampulka co 3-4 dni

Ja ostatnio przeszedlem na aquaforesta - sa bardziej skoncentrowane

leje po 2-3 kropelki codziennie

Ja juz na temat dino moge pisac elaboraty :) przeszedlem chyba najgorszą plage na forum ...

zaufaj - tylko taka kuracja w 100% pomaga

u mnie po 3 miesiacach walki ani sladu dino

Mozesz to wszystko zastosowac juz, moze z mniejszą intensywnoscią i krotszy okres , tak czy inaczej na 90% pomoze

pozdrawiam

Skąd wiesz ze bakterie af są bardziej skoncentrowane niż biodigest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej soli odpaliłeś zbiornik?

Kolego odpaliłem na Tropic Marin

Kolego o algae x zapomnij - najgorsze zlo

zaciemnianie tez nie zlikwiduje przyczyny a tylko skutek

Akwa masz mlode wiec to nornalne , ale gdyby stalo sie nienormalne pisze ci recepte na zaś :)

odsysaj codziennie wszystko przez wate perlaną ( butelka plastikowa z odcietym dnem, gwintem w dól, wata perlana do srodka .

weżyk z obi fi 8mm rurka pcv fi 6 i odsysanie wszystkiego z labolatoryjna dokladnoscią)

Jesli masz ryby - karm TYLKO granulatem i syp pojedyncze granulki tak by wszysciutko zjadly

nic nie moze spasc na dno

jesl masz jakies korale …. zalezy ile potrwa walka . jak ponad miesiac - oddaj do kogos na przechowanie

jesli uda ci sie w kilka tyg - przezyją

nie rób podmiany nawet do 3 miesiecy

Lej bakterie oporowo

jesli lejesz biodigest - jedna ampulka co 3-4 dni

Ja ostatnio przeszedlem na aquaforesta - sa bardziej skoncentrowane

leje po 2-3 kropelki codziennie

Ja juz na temat dino moge pisac elaboraty :) przeszedlem chyba najgorszą plage na forum ...

zaufaj - tylko taka kuracja w 100% pomaga

u mnie po 3 miesiacach walki ani sladu dino

Mozesz to wszystko zastosowac juz, moze z mniejszą intensywnoscią i krotszy okres , tak czy inaczej na 90% pomoze

Bakterie mam ZEObak

A odnośnie odsysania to czy ta metoda o której piszesz pomoże mi zachować resztki piasku bo do tej pory odsysałem odmulaczem to już piachu została cieńka warstewka

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z bakterii możesz dodać większą dawkę biogro - lub znaleźć wątek o wodzie utlenionej.

Odsysaj przez watę, jak pisał kolega wcześniej, a wodę wlewaj ponownie do akwarium

o ile to jest dino, a nie np okrzemki... na tych zdjęciach nic nie widać


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi z cytowaniem nie wyszło :) nie mogę sobie tylko wyborazić jak do tej butelki podłączyć wąż skoro ma być gwintem w dół.

Wydaje mi się że dino. Bo ciągną się gluty ale takie jakby to określić nie takie glutowate galaretowate tylko takie delikatne mocno falujące pod wpływem cyrkulacji no i wzięło się na ich końcach wytworzyło sporo pęcherzyków powietrza.

Jeszcze raz sól Tropic Marin odpaliłem zbiornik

A bakterie zeobak

post-23929-0-52886800-1421355463_thumb.jpg

post-23929-0-93047100-1421355464_thumb.jpg

Edytowane przez lapsiak84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butelka obcięta odwracasz gwintem do dołu wypełniasz watą na tę watę wlewasz wodę ze zbiornika (nic innego jak lejek wypełniony watą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda utleniona pięknie załatwiła sprawę z dino. Poszukaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w taki sposób ta butelka bo pisałeś o rurkach myślałem, że to ma być jakaś forma odmulacza. A co z piaskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie ja pisałem a kolega bleq zapewne jak on opisuje muszisz na rurkę fi 6 mm naciągnąć węża 8mm i ściągać tą rurką dino nie przykładając rurki zbyt blisko piasku to dino zejdzie a piasek pozostanie bądź niewiele ściągniesz. Następnie woda przez rurkę na tę watę w butelce.

Ja korzystałem z metody wody utlenionej, u mnie pomogło i nie wraca od roku a też walczyłem aż przyjąłem węgiel i lałem prawie całą butlę dziennie wody utlenionej pomogło po 2 tyg. odeszło jak ręką odjął.

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja swego czasu do odsysania kupiłem na alledrogo

PREFILTR ZEWNĘTRZNY SUNSUN HW-602B - bo ma swoją pompę

i zamiast bawić się zlewaniem i cedzeniem wlewaniem z powrotem ... ssałem tym - watę włożyłem pomiędzy gąbki w tym "kubełku"

przefiltrowana woda wracała sama :) do zbiornika

2-3x w tygodniu 10-15min zabawy i było dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią bym zaczął metodę na wodę utlenioną ale gdzie nie czytam na forum to wszystkie tematy jakby ze środka wyrwane i nie iwm jakie dawki i jak to stosować bo wszędzie piszą tak mądrze, że ja się gubię a jestem totalnym nowicjuszem i nie wszystki pojęcia kumam. Chciałbym, żeby mi ktoś rozpisał dawkowanie łopatologicznie. Zbiornik 100 L netto ile dni lać jakie dawki co jaki czas itp. Czy każda woda utleniona się nadaje ? mam taką:

post-23929-0-25372100-1421356655_thumb.jpg

post-23929-0-49753400-1421356660_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz na tyle oddalic rurke od piachu zeby go nie zasysac , oczywiscie jakas mala czesc piasku na bank zazsiesz ale tylko za pierwszym czy drugim razem , nawet lepiej bo tą "zainfekowaną" warstwe piachu wywalisz

pozniej dino juz tak mocno nie bedzie trzymac sie podloza wiec bedziesz odsysac bez piachu

Zapomnialem chyba napisac ze butelka do sumpa i grawitacyjnie zasysasz

To jest najprostsza nieinwazyjna metoda - zarazem najbardziej skuteczna

chodzi o odciecie pokarmu ktore zjada dino

Jak juz zje wszystko co w wodzie to przestanie sie mnozyc!!

Odsysając przyspieszasz proces

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie mam sumpa. Ale w ciagu miesiąca będzie i tu kolejne pytanie czy jak w tej chwili mam akwa na filtrze kubełkowym i po 4 miesiącach działania akwarium dołożę sumpa nie zachwieję całym akwarium? Czy jak mam takie dino to i tak bardziej zachwiać się nie da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda utleniona jest ok. Lej 5 ml na 100 litrów przez 10 dni a następne 5 dni 2.5 ml Światło niebieskie tak jak świecisz a reszta świetlówek o połowę krócej. Po zkaończeniu lania h2o2 zwiększj stopniowo czas świecenia. U mnie zadziałało genialnie. A i jeszcze po zakończeniu końska dawka bakterii. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czyli 5 ml nie 0,5 ml na 100 l? Czytałeś losi mam 2 świetlówki lagoon blue (chociaż według mnie są białe ) i 2 świetlówki actynic+ (niebieskie według mnie) Actynicami świecę normalnie od 10 do 21 a lagoon blue (białymi) od 14 do 16.

Przedtem miałem ustawione parami jedna taka jedna taka w tym samym przedziale czasowym. Jak najlepiej świecić w jakim zestawieniu i ile godzin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlewaj wode przez wate do wiadra i z powrotem do akwa

Wg mnie wode utlenioną sobie póki co podaruj

na bank to ciut zachwieje parametrami

Na rece masz podaną jedna z najpewniejszych metod


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz się wham, z jednej strony racja aby nie zachwiać parametrów wody, a zdrugiej strony czy ciągłe wsadzanie łap do akwa i odmulaczy i rurek też nie zachwieje akwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ci wróżą ze się uda...moze i tak ale co zrobisz jak po kuracji wszystko wróci spowrotem?Znowu wszystko od nowa?Ja bym poszukał przyczyny powstania Dino,zaczął bym od ustabilizowania parametrów wody,zwiększenia cyrkulacji,odstawienia wszystkich specyfików,i spokojnie odczekał ten najgorszy etap.Bakterie nie są złe ale do bakterii żeby działały potrzebujesz jeszcze mieć odpowiednie KH.7-8


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.