Skocz do zawartości
r.a.f.

Zeostart a Seachem PhosGuard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was stosował ten preparat, wie coś na jego temat w odniesieniu do zbicia N03?

Pytam, bo mam N03 w okolicach 50 mierzone testami Red Sea i niestety nie wiem jak je zbić :-(

Co do akwarium, to: Akwa ma 130 litrów, podmianki robię regularnie na soli Tropic Marin Pro Reef co 2 tygodnie w ilości 30 litrów na podmiankę. Akwarium stoi od czerwca zeszłego roku, mam kilka miękasów i 7 rybek. Karmię rano i wieczorem po 1,5 kostki mrożonki do mrożonek dodaję codziennie po 2 krople witamin dla ryb. Stosuję też metodę Ballinga Fauna Marin. Codziennie też dolewam do wody zamiennie CaribSea Purple Up i Aragna Milk.

W sumpie mam refugium dużo skały i odpieniacz Reef Octopus. Mam też Chemi Pure Elite, oraz małe saszetki Seachem Renew, Seachem PhosGuard i Seachem Purigen.

Nie wiem jak zbić N03 i nie bardzo wiem z czego może wynikać takie wysokie N03. Możecie pomóc?

Edytowane przez r.a.f. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie czuję się na siłach stosować tej metody. Faktycznie za dużo karmię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny testów?Jak masz ustawiony odoieniacz na sucho czy mokro?Jak u ciebie z cyrkulacja?

Sorry ze nie w temacie nie znam się na Zeo.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>Odpieniacz na mokro, cyrkulacja 2x Jebao wp-10 ze sterownikiem. Pompa obiegowe Tunze Silence. Oświetlenie mieszane T5 z lampa Led. Co do testów, to raczej tak, chociaż nie robiłem porównania.

Edytowane przez r.a.f. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZL nie jest na zbicie NO3 zbij je oZeostart plus Zeobak ewentualnie SP. Dobrze by było też wysadzić Zeovit do filterka DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak rozumiem ta metoda jest przetestowana przez Ciebie i sprawdzona i tak to u Ciebie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej pomocy i informacji czy przeszkadza stosowanie w tym samym czasie Zeostart plus Zeobak a Seachem Renew, Seachem PhosGuard i Seachem Purigen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPS zrobiłem jak napisałeś, zakupiłem taki zestaw i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że uda się je zbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r.a.f Sam się nigdy nie bawiłem w Zeo ale nie bój się juz wiele akwa zabiło No3 tą metodą. A czy kupujesz do tego zeolit, jak tak to wyśle Ci mój projekt reaktorka DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPS myślałem o zeolicie a jak możesz to podeślij proszę taki projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trzymaj sie jednej metody czyli jezeli bazujesz na vsv bakterie to Nie Dawaj phosguard czy purigen.Przynaniej red see odradza jezeli dajesz No3:Po4x


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję na odpowiedź. Kilka dni temu zacząłem stosować Zeo i na jutro mam zaplanowane testy wody i zobaczymy, czy N03 się zmniejszy....

Dodatkowo zrezygnowałem z ballinga na rzecz Seachem Reef Fusion, no i zobaczymy co to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki konkretnie zestaw Zeo stosujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje Zeobak 2x w tygodniu, Zeostart3 codziennie i Zeofood 2x w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeofood7 podaje się wyłącznie w systemie gdzie no3 i po4 są na poziomie bliskim lub równym 0.


jm2.jpg.e25f92a1a94e753ace933b2d9bf6ea64.jpg

JadwigaMorska.pl ul. Gwardii 24 21-300 Radzyń Podlaski

tel. 503-157-847 email : jadwiga@jadwigamorska.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo.... to nie wiedziałem. Czyli wyłączyć ze stosowania, ale reszta może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastąp ZF SpongePowerem, to nie tylko pokarm dla gąbek ale i świetnie wspomaga oczyszczanie się wody. ZeoFood to przestarzały preparet kiedyś pełnił rolę że o startu, ale po współpracy z akwarystami wzbogacili go o aminokwasy wiele witamin np.B12 (witamina oceanów) Wspomaga rozwój wszystkich bakterii mikroorganizmów ale i cyjano i wiele innych plag. Dlatego teraz podaje się go gdy juz masz trochę koralowców.

Pozdrawia i życzę powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee jak ma niech stosuje ZF tylko polowe mniejszą dawkę, kiedyś tak się robiło i było ok - nie widzę powodu zeby teraz szybko zmieniać na SP. Będzie okazja to kup narazie spokojnie lej ZF.

Jadwiga - pierwszy raz słyszę ze ZF jest do stosowania w tak niskich no3 i po4. ZF z mojej wiedzy to nic innego jak węgle dla bakterii tylko w innej formie i co najważniejsze nie posiada no3 jak ZS3 wiec może ile lepsze rozwiazanie do zmicia no3 z poziomu 50.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale też słyszałem, że ZF to pożywka dla bakterii. Wiem, że trzeba z nim bardzo uważać, bo potrafi mocno namieszać w akwarium. Daje go nawet mniej niż jest zalecane, tak dla ostrożności i po udzielonej mi w tym temacie przestrodze. Właśnie jestem po testach wody, i N03 spadło do 20, przynajmniej mam taką nadzieję, że wzrok mnie nie myli i nie są to tylko moje pobożne życzenia :-) ale za to na małej hance phosphaty skoczyły mi z poziomu 0.14 do poziomu 0.25! I to w ciągu 5 dni, nie wiem dlaczego. Mam powód żeby się martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeovit to takie fajny system ale żeby dobrze zatrąbił powinieneś zbić fosforany do niskiego poziomu np rową albo po4x4. Azotany same pomału zejdą - stosujesz zeo kamyki ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeofood7 służy jako pokarm dla bakterii w systemach z zerowym no3 i po4 - nie mając czym się żywić w systemie low-nutrients podtrzymujemy je przy życiu Zeofoodem. W momencie gdy używamy tego środka w akwarium bogatym w nutrienty to mamy jak w banku atak cyjano lub inną plagę.


jm2.jpg.e25f92a1a94e753ace933b2d9bf6ea64.jpg

JadwigaMorska.pl ul. Gwardii 24 21-300 Radzyń Podlaski

tel. 503-157-847 email : jadwiga@jadwigamorska.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzie się z tym, choć wiem że troche się zmieniło jak kiedyś prowadziłem zbiornik na zeo, to zawsze uzupełniało się dozowanie węgli z ZS właśnie ZF jest to "mocniejsza" dawka welgli która jak przy każdym przedawkowaniu C wpłynie na wystopnienie cjano itp podobnym patogeną. Nie widzę związku dlaczego by przy zbiorniku wolnym od neutrinów miało nie wystąpić np cjano - niestety jest to taki syf że zawsze znajdzie miejsce dla siebie.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może mój angielski jest za słaby i dlatego wypisuje głupoty.

"Zeofood7

This is a food source for your corals and bacteria, since you are basically starving your corals of excess nutrients you need to put something back in for your corals to feed on."

"ZEOfood 7 is an amino acid and vitamin additive designed to provide nutrition to corals and increase the beneficial bacteria populations in low-nutrient systems."

A NO3 w okolicy 50 to raczej nie jest low-nutrient.


jm2.jpg.e25f92a1a94e753ace933b2d9bf6ea64.jpg

JadwigaMorska.pl ul. Gwardii 24 21-300 Radzyń Podlaski

tel. 503-157-847 email : jadwiga@jadwigamorska.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadwiga, opis jak się nie mylę jest zapewne z forum, w opisie systemu zeovit nie piszą tego co przytaczasz, do tego w guide jest opis jak z tym produktem startować. Wiem, że teraz zalecają zamienić ZF7 na SP ale według mnie, jest to zmiana podyktowana łatwym przedawkowaniem tego produktu. Nie zgadzam się jedynie, że ten produkt jest tylko dla baniaków wolnych od no3 i po4. W mojej ocenie, jeśli kolega ma ten produkt, to powinien go z umiarem wykorzystać bo na pewno przyczyni się on do rozwoju populacji bakterii a co za tym idzie obniżenia azotanów.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.