Skocz do zawartości
Mandigo

Reefmax osprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedzi i rady ,teraz oczekuje na RM i zamówiony sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dzień pracy nowego hydora :smiling:

228_20150125_093206.jpg


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy model hydora czy po prostu hydor slimskin nano 135.35, nie bardzo w temacie ale mam pytanie czytałem różne opisy startu jedni pisza żeby wysmarować dno bateriami w żelu nasypać piasek ułożyć żywą skalę i dopiero woda z RO i solimy, inni ze na początku woda solimy i dopiero skała i na końcu piasek który wcześniej się płuka tylko czy w RO czy w zwykłej wodzie, która metoda jest właściwą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz zywa skale i zalejesz slodka woda to ja usmiercisz to samo z piaskiem. Ja robilem woda, skala, po tygodniu piasek i z tego co czytam to taka kolejnosc wiekszosc poleca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz zywa skale i zalejesz slodka woda to ja usmiercisz to samo z piaskiem. Ja robilem woda, skala, po tygodniu piasek i z tego co czytam to taka kolejnosc wiekszosc poleca

Kolega PrusLee dobrze prawi :) przynajmniej dobę niech kręci się solanka dopiero skała i w drugiej kolejności piasek.


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę ciężko będzie ustawić sklały i je skleić z akwa pełnym wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli startujesz na żywej skale to nie możesz jej zalać czystą RO bo to co jest w niej żywe od razu będzie martwe. Ja zalałem akwa wodą i układałem skały. Dla ułatwienia możesz sobie odlać połowę wody do jakiegoś pojemnika, ułożyć skałę i zalać jeszcze raz :) Powodzenia


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, na czas ustawiania skały można ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywa skale mozesz spokojnie sobie ustawiac,przestawiac,aranzowac po za woda gozine,dwie,a nawet trzy :). To,co mialo zdechnac,dawno zdechlo w luku bagazowym samolotu,a w skale,dopoki jest wilgotna,bez problemu przezyja wszystkie male formy zycia,typu :kielze,wezowidla,dzikie kraby,male slimaki,o bakteriach nie mowiac.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.